3600 ek gösterge konusu bütün memurları kapsamalı

Türkiye Kamu Sen: 3600 Ek Gösterge konusu bütün memurları kapsayacak şekilde genişletilerek sonuca bağlanmalıdır.

3600 ek gösterge konusu bütün memurları kapsamalı

24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen seçimler öncesinde Sayın Cumhurbaşkanı öğretmen, polis, hemşire ve imamların ek gösterge rakamlarının 3600’e yükseltileceğini ifade etmiştir. Ancak aradan geçen süreye rağmen verilen sözlerin tutulmadığını üzülerek görmekteyiz. Bu çerçevede en doğru yol; Sayın Cumhurbaşkanı tarafından verilen söze paralel olarak öğretmen, din görevlisi, hemşire ve polisler yanında müdürler, müdür yardımcıları, şefler, merkez taşra ayrımına tabi tutulanlarla, kurum içi yükselme sınavıyla gelen uzmanlar, idareci konumundaki kamu görevlileri, denetmenler, avukatlar, ek gösterge uygulamasından hiç faydalanamayan mübaşir, teknisyen yardımcısı, şoför gibi Yardımcı Hizmetler Sınıfına dahil olan personel gibi bütün kamu görevlilerinin ek gösterge rakamlarının yeniden ve adaletli bir şekilde düzenlenmesi olacaktır. Bu konuda hazırlanmasına katkıda bulunduğumuz ve uzun süreden beri TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda beklemekte olan kanun teklifinin bir an önce gündeme alınmasını talep etmekteyiz.

Toplu sözleşme görüşmelerinde vergi adaletsizliğine kalıcı bir çözüm getirilmelidir. 

Bugün kamu görevlilerinin en büyük sorunlarının başında, ülkedeki vergi sisteminin adaletsizliği gelmektedir. Gelir dağılımındaki adaletsizliğin kaynağı da vergi sistemindeki bu adaletsizliktir. Ücretli kesimden alınan gelir vergisi oranlarının kısa sürede %20 ve %27’lik dilimlere yükselmesi nedeniyle kamu görevlilerinin maaşları yıl içinde düşmekte, alınan maaş zamları artan vergi yüküne gitmektedir. Her ne kadar çıkarılan kanunla yüksek gelirli kesimin gelir vergisi oranları artırılmış olsa da gerek vergi istisnaları gerekse sonradan getirilen vergi afları nedeniyle yüksek gelirli kesimin ödeyeceği vergi miktarının artmayacağı, vergi yükünü yine çalışan kesimin taşıyacağı aşikardır. Bu nedenle Türkiye Kamu-Sen Yüksek İstişare Kurulu, gelir vergisine ilişkin mevzuatta çalışanlar lehine bir düzenleme yapılmasını ve kamu görevlilerinin ödediği gelir vergisi oranının %15’e sabitlenmesini talep etmektedir.

Emekliliğin bir kâbus olmaktan çıkarılması için bütün ek ödemeler emekliliğe sayılmalıdır.

Kamu görevlilerinin çalışırken elde ettiği ücret ile emekli olduğu zaman alacağı maaş arasındaki uçurumu kapatmak, özellikle emekli kamu görevlilerini yoksulluk sınırında yaşamaktan kurtarmak amacıyla, memur maaşını oluşturan bütün kalemler ile ek ödeme, döner sermaye, ek ders, sosyal denge sözleşmesi gibi tüm ödemelerin emekli keseneğine dâhil edilerek, yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi, bu yolla her çalışanın eline geçen ücret ile orantılı emekli maaşı almasının sağlanması gerekmektedir. 

Türkiye Kamu Sen

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
YHS 3 ay önce

SAYIN BAŞKANIM . 2005 YILINDA YHS PERSONELİNE VERMİŞ OLDUĞUNUZ SÖZLERİN TELAFİSİNİ BEKLİYORUZ . Tüm YHS ÇALIŞANLARINA EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN G.İ.H. KADROSU VERİLMESNİ BEKLİYORUZ

Avatar
hakan 3 ay önce

3600 verilmemeli

Avatar
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YARDIMCI HİZMETL 3 ay önce

EN ACİL VE ELZEM ÇÖZÜMLERDEN ÖNEM ARZ EDEN
SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANAN ANCAK SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİNİN OLDUĞU BİR BAŞKA ÜLKE VARMI.DEMOKRASİ VE ADALET TİMSALİYİZ.BELEŞ SÖZLEŞMEYLE ATANAN SÖZLEŞMELİ MÜDÜRLER BİZLERE KAN KUSTURUP ÇALIŞMA VE YAŞAM AZMİMİZİ BİTİRDİLER DERHAL BELEŞ MÜDÜR ATANMASINA DUR DENİLMEZSE İNSANLAR ÖFKE VE KİN KUSMAYA BAŞLAYACAK.TOPLUM GERİLİYOR.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİ ZATEN 8 YILDIR MAĞDUR ALLAH SORSUN.

Avatar
Misafir 3 ay önce

Anlaşılan memur olmiyanlarda yorum peşinde 3600 gösterge y.okul mezunlarına verilmeli 94 yılı hala mağdur 27 yıl

Avatar
Kemal 3 ay önce

bütün üniversite mezunu düz memur dahil veriedir zira universte mezun diplomalar arası denk değilmiş demek universte mezununa hakarettir anayasa eşitlik temeline aykiridir imama var diğer universte mezununa yok bu türban hakkı gibi önemlidir turba diye cumada bagiracan imama var düz univerte memura yok kul hakkı na girer tabi muslumansak buna dikkat etmeli hükümet ne kadar müslüman gorcez

Avatar
Başkanım lütfen yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılmasını talep ediyorum 2 ay önce

Mehmet

Avatar
İFADE 3 ay önce

CEK CAK DERKEN BEKLENTİLERİ BUGÜN BİLE YÜRÜRLÜĞE GİRSE KAEŞILAMAKTAN ÇOOOOK UZAK GELİR GİDERİ KARŞILAMIYOR. BİRİKMİŞLERLE HAZIRLARLA İDARE EDİLİYOR. HAZIRADA DAĞ DAYANMAZ HÜKÜMET HÜKÜMETLİKLİKTEN ÇEKİLMEYİ ÇOKTAN KAFASINA KOYMUŞ BAHENE ARIYOOOOR.

Avatar
Öğretmen 3 ay önce

Bu isteğin karşılığı kimseye vermeyin. Söz verilenleri önce alında sonra isteyin. Bu şartlarda herkese verilmesi ekonomik olarak mümkün mü? güldürmeyin insanları