3600 ek gösterge TBMM'de reddedildi

CHP tarafından öğretmenler için Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'na verilen 3600 ek gösterge teklifi kabul edilmedi.

3600 ek gösterge TBMM'de reddedildi

20 Haziran 2019 Perşembe günü Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'na sunulan 3600 ek gösterge teklifi kabul edilmedi. İşte 20 Haziran 2019 tarihli Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu tutanaklarında 3600 ek göstergenin reddedildiğini gösteren konuşma metni...

BAŞKAN – Bir adet yeni madde ihdasına ilişkin önerge vardır, okutuyorum.
Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanlığına Görüşülmekte olan (2/1963) esas numaralı Kanun Teklifi’nin 3’üncü maddesinden sonra aşağıdaki maddenin eklenmesini sonraki maddelerin buna göre teselsül ettirilmesini arz ve teklif ederiz.
Yıldırım Kaya /Ankara
Suat Özcan / Muğla
Mustafa Adıgüzel/ Ordu
Özcan Özel / Yalova
Serkan Topal/ Hatay
 
Madde 4- 14/07/1965 Tarih ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanuna ekli hizmet sınıfları itibariyle unvana veya aylık alınan derecelere göre ek göstergeleri gösteren I SAYILI CETVELİN IV- EĞİTİM VE ÖĞRETİM HİZMETLERİ başlığı altında “b) Öğretmen ve diğer pe rsonel” alt başlığının karşısında derecelerine göre yer alan ek göstergeler aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. 

IV Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Derece Uygulanacak ek gösterge 

b) Öğretmen ve Diğer Personel          1    3600
                                                            2    3000
                                                            3    2200
                                                            4    1600
                                                            5    1300
                                                            6    1150
                                                            7    950
                                                            8    850

BAŞKAN – Buyurun Sayın Kaya.

YILDIRIM KAYA (Ankara) – Şimdi, arkadaşlar, uzun uzun tartıştık, zaten tartışmadan önce, 24 Haziran öncesi meydanlarda da bu konuda kamu çalışanlarının sorunlarını tespit ettiğimizden bu sorunlara parmak bastık ve bu konuda tüm siyasi partiler olarak bir vaatte bulunduk. Şimdi, bunu gerçekleştirme şansımız var. Türkiye ekonomisinin bunu kaldırabileceğini zaten siyasal iktidar döne döne anlatıyor, ekonominin iyi olduğunu da söylüyor. Eğer bunu yaz tatiline girmeden önce, bu kanunu birlikte yasalaştırabilirsek, kanunu yasal hâle getirebilirsek çok ciddi bir müjde vermiş olacağız. Bu teklifin bu gözle değerlendirilmesi, bunun bir siyasi partinin talebi olarak algılanmaması gerektiğini düşünüyorum. Tüm partilerin ortak vaadiydi, bir teklif gelmediği için biz teklif verdik. Şöyle bir şey olabilir: İktidar partisi, Cumhur İttifakının ortakları birlikte bir teklif verirse biz teklifimizi geri çekeriz, onların vereceği teklife “evet” oyu veririz yani bu teklifi geri çekip AK PARTİ ve Milliyetçi Hareket Partisinin vereceği teklife biz kabul oyu veririz. Bizim teklifimizle “Muhalefetten geleni kabul ettik.” denmesin. Buradan bir pay elde edilecekse, siyasi bir çıkar -ki ben öyle olduğunu düşünmüyorum- bu çıkarı Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisine armağan edelim, onlar bundan fayda sağlasınlar. Biz toplumun fayda sağlamasını önemsiyoruz. Teşekkür ederim.

BAŞKAN – Ben teşekkür ederim. Önergeyi oylarınıza sunuyorum: Kabul edenler... Etmeyenler... Önerge kabul edilmemiştir. 

Kamubiz.com ÖZEL/ANKARA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
cengiz karaca 2 yıl önce

Koltuk gitmesin halka vermezsen koltugu altindan alirlar