4/B Adayı 4/C'lilerden Maliye Bakanına Çağrı

Bizler, dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn Faruk ÇELİK ve Yetkili Sendika olarak Memur-Sen Konfederasyonu Başkanı Sn Ali YALÇIN tarafından imza altına alınmış kanun hükmündeki 3.Dönem Toplu Sözleşme'nin 36/2 maddesi gereği 4/B Sözleşmeli Personel pozisyonuna geçirilme kararı alınmış, 24 Aralık 2017 tarihinde yayınlanan 696 Sayılı KHK'nın 18.Maddesi gereği , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sn Julide SARIEROĞLU tarafından ifade edildiği üzere “verilen sözün tutulduğu” 4/B Sözleşmeli Personel statüsüne geçmek için, Devlet Personel Başkanlığı'nın yayınladığı genelge üzerine geçişlerle ilgili usul ve esasların belirlenmesi için Bakanlar Kurulu Kararı bekleyen 4/C'li Personelleriz.

4/B Adayı 4/C'lilerden Maliye Bakanına Çağrı

MALİYE BAKANLIĞINA

Sayın Bakanım;

Bizler, dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn Faruk ÇELİK ve Yetkili Sendika olarak Memur-Sen Konfederasyonu Başkanı Sn Ali YALÇIN tarafından imza altına alınmış kanun hükmündeki  3.Dönem Toplu Sözleşme'nin 36/2 maddesi gereği 4/B Sözleşmeli Personel pozisyonuna geçirilme kararı alınmış, 24 Aralık 2017 tarihinde yayınlanan 696 Sayılı KHK'nın 18.Maddesi gereği , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sn Julide SARIEROĞLU tarafından ifade edildiği üzere “verilen sözün tutulduğu” 4/B Sözleşmeli Personel statüsüne geçmek için,  Devlet Personel Başkanlığı'nın yayınladığı genelge üzerine  geçişlerle ilgili usul ve esasların belirlenmesi için Bakanlar Kurulu Kararı bekleyen 4/C'li Personelleriz.

Sayın Bakanım;

Özelleştirilen kurumlarda, KPSS, DİS,  DMS gibi Sınavlarda başarılı olarak, Mühendis, Tekniker, Teknisyen, Büro Personeli gibi Görevlerde bulunarak üretime katkı , Katma Değer sağlamış bizler 4/B Sözleşmeli Personel statüsüne geçtiğimizde de çalıştığımız kurumlara  aynı şevk ve azimle unvanlarımızı kullanarak katkı sağlamaya devam etmek istiyoruz.

 Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın AK parti Grup Toplantısında “4/C'li kardeşlerimizi 4/B pozisyonuna alıyor ve bu sorunu çözüyoruz “sözleriyle bizleri mutlu ederken,4/B ye geçişlerimizle ilgili uygulanacak Usul ve Esasların belirleneceği düzenlemelerde; Uludağ Üniversitesinin, ilgili KHK kapsamında kurumundaki 4/C çalışanlarını 4/B Sözleşmeli Personel statüsüne,  beklentilerimiz doğrultusunda , Mevcut 4/B Sözleşmeli Personellerle aynı ücret ve şartlarda ,Kararını kendi iradeleriyle vererek 65 yaşına kadar çalışabilecekleri,  4/C Personelin çalışma Esaslarının belirlendiği 2014/7140 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararınım 17.Maddesinde yer alan “Mesleki Beceri ve Eğitim durumuna göre istihdam edilir” hükmüne bağlı kalarak geçişlerini  yaptığı gibi, aynı şekilde   bakanlıkların çerçevesini çizdiği düzenlemelerin yapılması hususunda, gereğini  arz ederim.

4/B Adayı Tam Zamanlı 4/C'liler

YENİ FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
HİZMETLİ 3 yıl önce

Ülkemizde gelir dağılımındaki adaletsizliği en çok YHS personeli çekmiştir. YHS çalışanına 2005 yılında bu zamana kadar söz verildiği halde verilmeyen G.İ.H kadrosu ve ek göstergesi almayan tek çalışandır. KHK toplantısında tüm YHS çalışanlarına eğitim durumlarına uygun G.İ.H. Kadrosu müjdesini bekliyoruz.

Avatar
Abdullah 3 yıl önce

Yardımcı Hizmetler Sınıfının tümden kaldırılması ve bu sınıfta çeşitli unvanlarda görev yapan personelin kurumlarında Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil Memur unvanlı kadrolara atanması suretiyle, bu hizmet sınıfının varlığından kaynaklı sorunlar da ortadan kalkacaktır.

Avatar
HİZMETLİ MAĞDUR 3 yıl önce

Konu: Yardımcı Hizmetler Sınıfının Genel İdare Hizmetleri Sınıfına geçirilmesi talebi
Yardımcı hizmetler sınıfında bulunan personellerden ön lisans, lisans ve yüksek lisans mezunları olmasına rağmen kurumlarca görevde yükselme sınavı açılmadığından donanımlı birçok personel bulunduğu pozisyon itibari ile atıl olarak kendi hallerine terk edilmiştir.
657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi, on hizmet sınıfından biri olan ve sayıları 107 bini bulan Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışan kamu görevlilerinin şu zamana kadar bir meslek grubu olarak tanımlanmadığı da bilinmektedir.
657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda yapılacak bir değişiklikle, Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki yüksek okul ve fakülte mezunu olan bütün personele memur statüsü verilerek Genel İdare Hizmetleri Sınıfına alınmasını talep etmekteyiz.