Adalet personeline, 3600 ek gösterge, güvenlik hizmeti sınıfı, maaş ve fiili hizmet zammı talebi Meclise taşındı

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, bugünkü TBMM konuşmasında Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki personelin özlük haklarını dile getirdi

KAMU 12.01.2023, 21:28 12.01.2023, 21:48 Editör
Adalet personeline, 3600 ek gösterge, güvenlik hizmeti sınıfı, maaş ve fiili hizmet zammı talebi Meclise taşındı

Milletvekili Gürer, Adalet Bakanlığı ve Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü personeline ilişkin 3600 ek gösterge, fiili hizmet zammı, güvenlik hizmeti sınıfı ve ücret zammı talebinde bulundu

3600 ek gösterge ve fiilî hizmet zammı talebi 

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

ÖMER FETHİ GÜRER (Niğde) – Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü bünyesinde görevli psikolog, sosyolog ve sosyal hizmet uzmanlarının özlük haklarının iyileştirilmesini çalışanlar talep etmektedirler. Eşit iş yükü, eşit sorumluluk ve eşit zorlukta aynı görevi yapanların aynı şartlara erdirilmesi çalışma verimliliğini arttıracaktır. Bu çalışanların sendikal haklarının geliştirilmesi, 3600 ek göstergeden faydalanmaları, doksan gün fiilî hizmet artışından yararlanmaları, ücretlerinde iyileşme yapılması beklenendir.

Güvenlik hizmeti sınıfı ve ücret zammı  

Ayrıca, Adalet Bakanlığı çalışanlarının tümünün, infaz ve koruma memurları, psikolog, sosyolog ve sosyal hizmet uzmanları ile diğer birimlerde çalışanların ücretleri iyileştirilmeli, sorunlarına çözüm üretilmelidir. İnfaz koruma memurları güvenlik hizmeti sınıfına alınmalı, Adalet Bakanlığında çalışanların çalışma koşullarının zorluğu dikkate alınarak onlara hak ettiği ücretler verilmeli, özlük haklarında gerekli düzenlemeler sağlanmalıdır.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
OLURMU OLUR MÜBAŞİRLER SINIF ATLATILDI. 2 hafta önce
YARDIMCI HİZMETLERİ ÇÖZDÜNÜZYA SIRA ONDA.OLUR İKTİDARA GELİRSENİZ YAPARSINIZ.SİZİN NİYETİNİZİDE ANLADIK.YHS NA DÜŞMAN OLAN SİZDE VARSINIZ.
OLURMU OLUR MÜBAŞİRLER SINIF ATLATILDIMI ATLATILDI. 2 hafta önce
SAĞLIKTA 2351 VHKİ SINAV KAZNDIĞI HALDE 10 YILDIR MAĞDUR.ALLAH SORSUN HAK HUKUK ADALET.HERŞEY SİLAHLIYA CÜPPELİYE SARIKLIYA VE BEYAZ ÖNLÜKLÜYE ADALET.