Ahmet Ünlü açıkladı! Sözleşmeliye kadro dışındaki seçenekler çözüm olmaz

Ahmet Ünlü açıkladı! Sözleşmeliye kadro dışındaki seçenekler çözüm olmaz

KAMU 19.09.2022, 23:25 Editör
Ahmet Ünlü açıkladı! Sözleşmeliye kadro dışındaki seçenekler çözüm olmaz

Kadro verilmesi dışındaki seçenekler çözüm olmaz

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ
Toplu sözleşme metninde yer alan ifade sözleşmeli personelin statülerinin yeniden belirlenmesine ilişkin çalışma yapılacağına ilişkindir. Ancak bu düzenleme yapıldığında sözleşmeli personele belirli bir süre sonra kadro yolu açılmaktadır. Şuan sözleşmeli personelden bazıları belirli bir süre sonra kadroya geçebilmektedir. Böyle olunca da statü farklılığı giderilince ister istemez her sözleşmeli personele belirli bir süre sonra kadroya geçiş hakkı verilecek denilebilir. Haklı olarak kadroya geçiş imkanı olan ancak ciddi sorunlar yaşayan sözleşmeli personel yapılacak düzenlemenin kendilerine nasıl bir fayda sağlayacağını merak etmektedir. Uygulamada ciddi sorunlar yaşandığı içindir ki feryat dinmemektedir. İşte bu personelin sorunlarına nasıl bir çözüm üretileceği üzerinde de kafa yorulması gerekmektedir.

Sözleşmeli personelin kadroya geçiş serüveni

onuç olarak sözleşmeli personelin büyük bir kısmı düzenlemeden hiçbir şekilde etkilenmeyecektir denilebilir. Böyle olunca da bütün sözleşmeli personelin doğrudan kadroya geçişinin olacağını şimdiden söylemek zordur. Ancak yapılacak düzenleme belirli bir süre sonra kadroya geçişin yanında başkaca haklar sağlamazsa ciddi bir hayal kırıklığı oluşturacağını söyleyebiliriz. Belirtmek isteriz ki ortaya çıkan kadro beklentisi karşılanmadan sözleşmeli personelin feryadı dinmeyecektir.

Ahmet Ünü

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (4)
BELEŞ kadro / Kul Hakkı 2 hafta önce
Önce, bir şekilde (!) kapağı devlete at. Taşeron, Sözleşmeli, 4/B, farketmez. Sonra mağdur edebiyatı yap; BEDAVADAN tam kadro iste, statü değiştir. Garibanlar da, KPSS'den yüksek puanlarla 4/A kadrolara atanmayı beklesin. Bu; KPSS'yi devredışı bırakarak, HÜLLE oluyla 657 - 4/A kadro almak demektir. Adalet; bu değildir. Kimse de zorla 4/B'li yapılmadı, istenerek / bilerek / muhteviyatı kabul edilerek 4/B'li olundu. Adaletli olalım. BELEŞçilere payanda olunmasın.
Sözleşmeli asker 2 hafta önce
Kadroyu veren senmisin. Sana ne oluyor. Kadrolu alım oldu da bizmi illa sözleşmeli olalım dedik. Maaşı sen mi veriyorsun. Derdi seni mi aldı. Söyleyecek çok şey var da burda yazamayacagim
Kadro dağıtmak, seçim kazandırmaz. 2 hafta önce
Ona bedavadan kadro, buna bedavadan kadro. Mavi boncuk dağıtmalar. Seçimlerde faydası olmaz. Zira; kadro verilecekler İŞSİZ değil, gariban değil, dayısı olmayan hiç değil.
Yhs 2 hafta önce
Yhs babanızın çiftliği var verin yhs gelince bütçeye yük bunlar değilmi sizin adaletiniz bu üç beş maaş alan versin ben oy vermem sözünüzü tutmadınız özellikle MHP
20
parçalı az bulutlu