AK Parti 3600 ek göstergeyi TBMM gündemine taşıdı

AK Parti Çankırı Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu bugünkü TBMM konuşmasında 3600 ek göstergeyi TBMM gündemine taşıdı.

KAMU 07.10.2021, 22:00 Recep AYDIN
AK Parti 3600 ek göstergeyi TBMM gündemine taşıdı

AK Parti Çankırı Milletvekili M. Emin Akbaşoğlunun 3600 ek göstergeye lilişkin bugünkü TBMM konuşması şöyle:

MUHAMMET EMİN AKBAŞOĞLU (Çankırı) – Değerli milletvekilleri, bunun dışında, 3600 ek göstergeyle ilgili, biz memurlarla yaptığımız toplu sözleşmede net bir şekilde hukuki hüküm altına aldık, memur sendikaları ile Çalışma Bakanlığımız bunu mutabakat zabtına “hukuki metin” olarak geçirdi. Siz ta nerelerdesiniz? “Öyle yapacak mısınız,  böyle yapacak mısınız?” derken, “Hiçbir şey yapmadınız.” derken bunların hepsi hukuki metne girdi ve bizim verdiğimiz sözler sizin verdiğiniz sözlere benzemez. 13 bin işçinin kapı önüne konulmasıyla ilgili namus sözü verenler “Asla işçileri belediyelerden atmayacağız.” diyenlerin sözleri…

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından 13 bin işçi kapı önüne konuldu, 45 bine yakın işçi göreve getirildi. Yüzde 35, yüzde 15 oranlarıyla, kendi aralarında ulufe dağıtma oranlarıyla bu HDP, İYİ Parti ve CHP arasındaki bileşenler bunları gerçekleştirdi. Siz söz vermiştiniz, namus sözü, “Hiçbir işçiyi çıkarmayacağız.” diye ama sözünüzü çiğnediniz. Biz bugüne kadar hangi sözü verdiysek hepsini gerçekleştirdik. 3600’yle ilgili de herkes müsterih olsun, bu konuda en ufak bir tereddüt yoktur; her sözümüzü gerçekleştirdiğimiz gibi bu sözümüzü de gerçekleştireceğiz.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (5)
YHS 2 ay önce
BİŞEY ÇIKMAZ BEKLEMEYİN ARKADAŞLAR.
Cengiz karaca 2 ay önce
Geç kalmadınız mı
3 sene geçti
Birileri gündeme getirmese gene çıkmazdı
Cengiz karaca 2 ay önce
Emekliye verilen bayram ikramiyelerini de enflasyon oranında arttırsanız güzel olurdu
Memur 2 ay önce
He he .. yedik biz bunları bi zamanlar .şimdi karnımız tok .icraat görelim.
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SINIF YHS ALLAH 2 ay önce
SİZ BİZİ GÖRMEZDEN GELİN BİZDE YARDIMCI HİZMETLER SINIFI OLARAK SEÇİMDE SİZİ GÖRMEYECEĞİZ.ALLAH BÜYÜK SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ OLARAK ALLAH EN İYİSİNİ BİLİR DİYORUZ.
16
açık