AK Parti'den memur ve emeklilere temmuz zammı açıklaması

Meclis'te düzenlediği basın toplantısında konuşan Akbaşoğlu, memur ve emeklilere temmuzda enflasyon farkı ödeneceğine işaret ederek, "Yeni ekonomi modeli çerçevesinde her türlü olumlu adımı atarak milletimizin içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulması konusunda nice güzel adımların bir başka versiyonunu temmuz ayı içerisinde hep beraber görmüş olacağız. Bu manada hem fiyat istikrarının sağlanması hem de maaşların, ücretlerin artırılması suretiyle alım gücünün artırılmasına dönük bütün bu olumlu adımlar peşi sıra gelecek." dedi.

KAMU 13.06.2022, 18:26 Editör
AK Parti'den memur ve emeklilere temmuz zammı açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Meclis'in bu hafta sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini de içeren kanun teklifi ile İstanbul Finans Merkezi Kanunu Teklifi'ni yasalaştırmak için mesai yapacağını belirtti.

Döner sermaye ödemelerinin, sağlık çalışanlarının tamamını kapsayacak şekilde genel bütçe üzerinden yapılabilmesine imkan tanıyan düzenlemenin Genel Kurul gündemine geleceğini dile getiren Akbaşoğlu, "5 bin yeni sözleşmeli doktorun, Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdamını da öngören bu kanun teklifi, bu konudaki iyileştirmelerin yansıması olarak karşımıza çıkıyor." diye konuştu.

Çalışanların durumlarının iyileştirilmesine ilişkin önemli bazı başlıkların temmuzda hayata geçirileceğini anlatan Akbaşoğlu, "Bugüne kadar toplumumuzun hiçbir kesimini enflasyona ezdirmedik, hiçbir zaman ezdirmeyeceğiz. Toplumun bütün kesimlerine dönük olumlu adımları atmaya devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

Akbaşoğlu, memur ve emeklilere temmuzda enflasyon farkı ödeneceğine işaret ederek, "Yeni ekonomi modeli çerçevesinde her türlü olumlu adımı atarak milletimizin içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulması konusunda nice güzel adımların bir başka versiyonunu temmuz ayı içerisinde hep beraber görmüş olacağız. Bu manada hem fiyat istikrarının sağlanması hem de maaşların, ücretlerin artırılması suretiyle alım gücünün artırılmasına dönük bütün bu olumlu adımlar peşi sıra gelecek." dedi.
AA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (14)
Hakan 2 hafta önce
Dalga geçin bakalım yahu enflasyon farkı kanunen verilecek şimdi bunu zam veriyoruz gibi davranıyor seyyanen zam verin ki o zaman zam olsun
Apranax 2 hafta önce
Memur maaşları büyük yüktü ya niye veriyorsunuz geri alın faiziyle birlikte
Tc 2 hafta önce
Enflasyon Ocak ayında başladı çalışanı ezmeye.ezme olduk resmen.enflasyon farkını zam diye lanse ediyorlar
YHS 2 hafta önce
YHS PERSONELLERİNE VERİLEN SÖZLERİN YERİNE GETİRİLMEDİĞİNDEN YILLARDIR KAYBETTİ. TÜM MEMURLARIN EK GÖSTERGELERİ 600 PUAN ARTIYOR . YILLARDIR EK GÖSTERGE DEN FAYDALANMAYAN YHS PERSONELLERİNİN LİSE VE ÜNİVERSİTE MEZUNU İÇİN GÖSTERGE KAÇ PUAN OLACAK . TAŞERONA , SÖZLEŞMELİYE, MUBAŞİRE ,VAR BİZLERE NEDEN YOK.TÜM YHS ÇALIŞANLARINA EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN G.İ.H KADROSU BEKLİYORUZ.
YHS 2 hafta önce
işçiler memuru solda sıfır bıraktı bızde zamanı gelınce solda sıfır bırakırız
Karabük 2 hafta önce
Yhs sandık gelsin yeter artık MHP hesaplaşacağız AKP de nasibini alacak
Levent 2 hafta önce
Y.H.S da görev yapan arkadaşların yaptığı iş işçi sınıfına ait lakin özlük hakları 657 ye ait çalışan işçimi memurmu ya genel idari hizmetler sınıfına alın yada işçi ama olmaz bu kadarda çalışanları kullanmak çok kolay
YHS 2 hafta önce
işçiler memuru ezdı gectı maas konusunda oy yok kımseye
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
açık