AK Parti MYK toplanıyor! Gündemde 3600 ek gösterge var!

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yarın gerçekleştirilecek AK Parti MYK toplantısında 3600 ek gösterge ve KDV düzenlemesine ilişkin son gelişmeler ele alınacak.

KAMU 23.01.2022, 19:54 Editör
AK Parti MYK toplanıyor! Gündemde 3600 ek gösterge var!

3600 ek gösterge ve KDV düzenlemesi yeni haftada AK Parti Merkez Yürütme Kurulu ( Myk ) toplantısında müzakere edilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak Myk'da kripto para da konuşulacak.

3600 ek gösterge ve KDV düzenlemesine ilişkin son gelişmeleri CNN Türk muhabiri Arda Erdoğan aktardı. Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı: "AK Parti'de MYK toplantıları var. Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığı'nda Pazartesi günü gerçekleşecek o toplantı. 3600 ek gösterge, KDV sisteminde sadeleştirme ve kripto para ile ilgili önemli başlıklar müzakere edilecek MYK toplantısında." dedi.

"3600 EK GÖSTERGE İÇİN BAKANLIK ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR"
Açıklamanın devamında şu detaylar yer aldı: "3600 ek göstergeye bakacak olursak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı diğer bakanlıklarla teknik bir çalışma sürdürüyor şu aralar. Bütün statülerin, bütün grupların durumları gözden geçirilecek. İl müdürü, şube müdürü, hukukçular kamu avukatları gibi personellerin ek göstergelerinde bir düzenleme yapılacak. Bu düzenlemenin geniş bir perspektifte ele alınması bekleniyor. Düzenlemede adalet duygusunu zedelemeden, statüler arasındaki farklılaşmayı sağlayarak yapılması masada. Yine bu 3600 ek gösterge ile ilgili gelinen son aşama MYK toplantısında değerlendirilecek.

"KDV ORANLARININ SADELEŞMESİ İÇİN ÇALIŞILIYOR"
KDV oranları da sadeleşecek önümüzdeki dönemlerde. En kritik çalışma bu denilebilir. Hali hazırda yüzde 1, yüzde 8 ve yüzde 18 oranında uygulanan Katma Değer Vergisi'yle ilgili Gelir İdaresi Başkanlığı bir çalışma yürütüyor. STK'larla, ticaret odaları ile görüşülüyor. Toplantılardan yansımalar yine AK Parti Merkez Yürütme Kurulu'nda ele alınacak. Bazı kalemlerde uygulanan farklı bir KDV söz konusu. KDV'nin sadeleşmesi bu çalışmanın içinde.

KRİPTO PARA BORSASI ELE ALINACAK
Kripto para toplantısı da oldukça önemli. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, kripto para piyasasının oyuncuları ile bir araya geldi. Onların beklentilerini dinledi. O beklentiler arasında. Kripto para piyasasında bir vergilendirme olmaması, kripto para borsasının şeffaflık ve gücen temeline oturması gibi ifadeler yer aldı. Yine o görüşmelerin yansımaları da MYK toplantısında ele alınacak."

TRT

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (7)
ahmett 4 ay önce
30-40 yılını devlete hizmette geçiren idari yöneticiler 3600 alamazken mühendislere 6400 vermek gerçekten adaletsizliktir
Yhs 4 ay önce
Yhs kadro bekliyor yüzde yüzde zam yapsanız oy vermem sözünüzü tutmadınız
y.hizmetli 4 ay önce
yhs liler ne olacak ?
Yhs 4 ay önce
Yhs kadro bekliyor sesiniz çıkmıyor
belediyeci sözleşmeli 5393 4 ay önce
yaw 3600 den önce sözleşmelilere kadro konusu vardı o ne oldu?
yasin 4 ay önce
tüm sözleşmelilere kadro ne zaman görüşülecekki?
Misafir 4 ay önce
Çoktan çözülmesi lazım gelen Bir sorundu zaten bunu çoğu göremedi ömrü yetmedi her şeyin hayırlısı olsun şükürler olsun bunada
26
açık