Ali Yalçın'dan önemli açıklamalar! 3600 ek gösterge, sözleşmeli, YHS personeli, şube müdürü, memur zammı..

Ali Yalçın'dan önemli açıklamalar! 3600 ek gösterge, sözleşmeli, YHS personeli, şube müdürü, zam..

KAMU 10.12.2022, 21:45 10.12.2022, 22:09 Editör
Ali Yalçın'dan önemli açıklamalar! 3600 ek gösterge, sözleşmeli, YHS personeli, şube müdürü, memur zammı..

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sosyal medya üzerinden yapmış olduğu önemli açıklamalar şöyle:

6. Dönem Toplu Sözleşmenin Bereketi Devam Ediyor,Kapsamı Genişliyor, Memnuniyet Çemberi Büyüyor 6.D.T.Sözleşme’de “Ek Göstergelerin Yeniden Düzenlenmesi ve Sözleşmelilere Kadro” başta olmak üzere;92 yeni kazanımla çok önemli bir kayıt düşmüştük.Kapsam genişliyor,çember büyüyor.

2-Süreci ve sonucuyla, hem bütün kamu görevlilerine dokunan hem de elde ettiğimiz özel kazanımlarla unvanlar yönüyle oluşan memnuniyet, toplu sözleşme sonrası kazanımlarımızın kapsamının genişlemesi yönüyle de kamu görevlilerimiz tarafından takdir ediliyor.

3-Hem kazanım hükmünü sendikal tarihe altın harflerle yazdırmanın hem de paydaş kimliğimizle süreç yönetiminde ve karar merciinde göstermiş olduğumuz gayretlerin sonucunda kamu görevlilerimize kazandırmaya devam ediyoruz.

4- 2022'de tamamlanmasını kararlaştırdığımız “Ek Gösterge - Sözleşmeliye Kadro” çalışmalarında ek gösterge düzenlemesi "YHS personeli dahil" 5.3 Milyon kamu görevlisini kapsayacak şekilde tamamlanmıştı. Açıklamanın akabinde,Meclis sürecinde önemli temaslar gerçekleştirmiştik.

5-Meclis aşamasındaki temaslarımız sonrasında “ şube müdürü, il mdr. yrd., ilçe mdr. vb unvanlar” yönüyle kapsamın genişlemesini sağlamıştık. AK Parti Grup B.İsmet Yılmaz ile görüşmemiz ve devamında “Şef ve Tekniker” başta olmak üzere 1. Der. 3600 verilmesi için teması sürdürdük.

6-Mücadelemiz, hiçbir kamu görevlisini mağdur etmeyecek, herkesi memnun edecek “adil bir düzenlemenin” hayata geçirilmesidir. 3600 ek gös. yararlanamayanların Tazminat Yan. Ora.'nı adil bir şekilde düzenlensin emekli aylığı-ikramiyesi hak ettiği seviyeye artırsın dedik.

7- Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi çalışmasında; 4/C/B’li personelin sorunları ve yerel yönetimlerdeki emek kıyımları başta olmak üzere sözleşmeli personelin iş güvencesizliği sorunlarının altını çizerek, bütüncül/kapsayıcı bir bakış açısıyla kadroya geçirilsin dedik.

8-Bu mücadelemizde sonucunu verdi ve Sayın Cumhurbaşkanımız @RTErdogan tarafından 424 Binden fazla sözleşmeli personelin kadroya geçirileceği müjdesi verildi. 50/d kapsamındaki araştırma görevlileri, vekil ebe-hemşire, sözleşmeli sanatçılar konusunda ısrarımızı sürdürdük.

9-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın @vedatbilgn ile görüşerek sözleşmeli personele kadro düzenlemesinin kapsamının genişletilmesi ile memnuniyet çemberinin büyüyeceğini ifade ederek, beklentilerimizi aktardık. Olumlu adımların devamının geleceğini bilerek gayreti sürdürdük.

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

10- Sayın Bakan @vedatbilgn 'in Meclis’te yaptığı konuşma, hem ek gösterge hem de sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine yönelik yapılacak düzenlemeler ile eksikliklerin giderileceğini ve beklentilerimiz çerçevesinde çözüleceğinin teyididir.

11-Kapsamın genişletilerek 500 Binden fazla sözleşmeli personelin kadroya geçirilecek olması, çalışma hayatında yaşanan sorunların çözümü noktasında önemli adımların atıldığının, Memur-Sen’in mücadelesinin sonuç aldığının ve memnuniyet halkasının genişlediğinin göstergesidir.

12-Bütün bu süreç, Memur-Sen’in “tarihe tanıklık ederken tarihe yön verme” anlayışıyla uyumlu olduğunu göstermekte, 1 ay gibi sınırlı toplu sözleşme sürecine bağlı kalmadan çalışmaya, kazanım üretmeye ve kamu görevlileri için mücadele etmeye devam ettiğini ispatlamaktadır.

13-Teşkilatımızın her bir mensubunun fikirlerini önemseyerek; kamu görevlileri sendikacılığı ve toplu pazarlık alanında yaşanan eksiklikleri giderme, toplu pazarlık anlayışını evrensel ilkelere uyumlu hale getirmek için enerji sarf etmeye devam edeceğiz.

14-Memur-Sen olarak, öncü ve paydaş kimliğimizle; demokratikleşmeye, özgürleşmeye, sivilleşmeye ve adil bir sosyal diyalog zemini oluşturmaya yönelik bütün süreçlerde fikir ürettik, katkı verdik ve katılım sağladık.

5-Kamu görevlilerinin bütçesini artırırken aynı zamanda Türkiye’nin; “küresel emperyalistlerin bütün engellemelerine rağmen” büyümesine, küresel ölçekte güçlenmesine, sınır ötesinde söz söylemesine, kendi kaynaklarıyla gelişmesine katkı vermeye devam edeceğiz.

16-Büyük ve Güçlü Türkiye’nin; büyümeye katkı veren, hizmet üreten, sorumluluk üstlenen kamu görevlilerine aktaracağı payın artacağına inanıyor, enflasyon sebebiyle yaşanan kayıpları telafi edecek ilave iyileştirmeleri hayata geçirebilecek güce sahip olduğunu biliyoruz.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (32)
Alim 2 ay önce
Memur Sen dalga geçiyor milletle ,ne kazanımınız oldu söyleyin,yazık size yazık
Bedreddin Örnek 2 ay önce
GİH SINIFI 3600 EK GÖSTERGE MAĞDURLARI GASP EDİLEN HAKLARINI İSTİYOR.

657 DMK da yüksek öğrenim görmüş 1. derecede olan tüm GİH sınıfı Memurlar, Öğretmenler, Polisler, Din Görevlileri ve Hemşirelerin ek göstergesi 2200 idi. Daha sonra iktidar partisi önce öğretmenlerin daha sonra sırası ile polislerin ve din görevlilerinin 2200 olan ek göstergesini 3000 e çıkardı.

Şimdi ise söz konusu meslek gruplarının 3000 olan ek göstergesi 3600'e çıkartıldı. GİH sınıfında yalnızca idari personelin ek göstergesi 3600 oldu. Peki soruyorum; söz konusu meslek gruplarında görev yapan öğretmen, polis, din görevlisi, hemşire, uzman erbaşlar, bekçiler bunların idari kadroları yok mu? Öyle ya öğretmenlerinde idari kadrolarında okul müdürleri, milli eğitim müdürleri, şube müdürleri var. Polislerde komiser yardımcısı, komiser, başkomiser, emniyet amiri var. Din görevlilerinde müftüler ve yardımcıları var. GİH sınıfında olan Banka Memuru, Vergi Dairesi Memuru, Tapu İdaresi, Nüfus İdaresi vs. devlete ait kurumlarda çalışan ve emekli olan 1.dereceye gelmiş 2200 ek göstergesi olan tüm memurlar; bir imamdan, bir vaizden, bir bekçiden, bir hemşireden, bir polisten, bir öğretmenden , bir uzman erbaştan daha mı aşağıdır? Eskiden çarşı ve mahalle bekçisi yardımcı hizmetler sınıfında yer almaktaydı, ne zaman bu meslekler kariyer meslek oldu da haberimiz yok.

Temmuz ayında yasalaşan 3600 ek gösterge yasası 15.ocak.2023 tarihinden itibaren geçerli olup, hale hazırda geçerli olan ve GİH sınıfında bulunan yüksek öğrenimli memurlar ile müdür yardımcısı ve şube müdürlerinden 1.derecede olanların ek göstergesi 2200 dür. Yeni yasa ile müdür yardımcısı ve şube müdürlerine 3600 ek gösterge verilirken, memura 2800 ek gösterge verilmesi geçmişteki kazanılmış hakkı ortadan kaldırarak, hakları gasp edilmiştir.

Dikkat edilirse yukarıda da belirttiğim gibi GİH sınıfı dışında hiçbir meslek grubunda idari personel demiyor. Neden bu ayrıştırma yapılıyor, anlaşılır gibi değil.

Ayrıca sırf oy almak için yapılan ve meslekler arasında ayrıcalık yaratan bu uygulamayı haksız ve Anayasa ilkelerine aykırı buluyor ve bu haksızlığa karşı AYRİŞTIRMA YAPMADAN adil bir şekilde memurlar arasında sınıf farkı gözetmeden bu yanlışlığın giderileceği inancındayım. Gereğinin yapılması dileklerimle.
Taşerona bol kepçe, Memura 3,5 havaları. 2 ay önce
BELEŞ kadro alan taşeronların yıllık gelirleri -Tediye, İkramiye, İlave Ek Ödeme, Bayramlık, Yemek Ücreti, ... vs.lerle- memurları sollamıştır. Paspas atanın yıllık geliri, imza atan sorumluluk sahibi KPSS ile atanan memurun yıllık gelirini geçmiştir. Hak ettiğinden mi, HAYIR. Torpilizm, Nepotizm, ... Gelirde hiyerarşi, iş barışı diye birşey de kalmamıştır. Memur, seçimi bekliyor.
Yhs 2 ay önce
Yhs kadro bekliyor kıvırıp durmayın
YAHU BUNLARIN YATACAK YERİ YOK FUKARA DÜŞMANLARI 2 ay önce
ADALET BU OLSA GEREK LİSANSİYER,YÜKSEK OKUL MEZUNU YHS NA SEMBOLİK 600 CÜK EK GÖSTERGE LİSE MEZUNU ŞEFE 3600
YAHU GEÇ SEN YHS NA SEMBOLİK 600 CÜK EK GÖSTERGEYİ İSTEMİYORUZ. 2 ay önce
EY ALİ YALÇIN NE KADAR AH İNTİZAR VE VEBAL YÜKLENDİĞİNİN FARKINDASIN DEĞİLMİ?BUGÜN DÜNYA YARIN AHRET.MARİFET GİBİ BİRDE ÇIKMIŞ PİŞKİNCE AÇIKLAMA YAPIYORSUN.SAĞLIKTA 2351 VHKİ SINAV KAZANDI ATANMADI 10 YILDIR MAĞDUR.SÖZLEŞMELİYE VAR,İTFAİYECİYE VAR,TAŞERONA VAR,MÜBAŞİRE VAR.SINAV KAZANAN 2351 VHKİYE VE YHS NA YOK.İÇİNDE YHS OLMAYAN BİR DÜZENLEME ADİLSE SİZİ VİCDANİ PMUHASEBEYE DAVET EDİYORUM.VİCDANINIZ KABUL EDİYORSA 110000 YHS NIN SİZE BED DUA VE İNTİZAR ETMESİNİ GÖĞÜSLÜYORSANIZ BUYRUN YHS NIN CENAZE NAMAZINA ONLARI EL BİRLİĞİYLE YAŞARKEN ÖLDÜRDÜNÜZ ALLAHA HAVALE EDİYORUZ.
Yhs 2 ay önce
Kaldırın artık yhs yazık günah valla kaç yıl geçti bizleri küstürmeyin seçim de bizde ona göre sandıga gideriz.
YHS NA SEMBOLİK VERİLECEK 600 CÜK EK GÖSTERGEYİ İSTEMİYORUZ. 2 ay önce
EY ALİ YALÇIN NE KADAR AH İNTİZAR VE VEBAL YÜKLENDİĞİNİN FARKINDASIN DEĞİLMİ?BUGÜN DÜNYA YARIN AHRET.MARİFET GİBİ BİRDE ÇIKMIŞ PİŞKİNCE AÇIKLAMA YAPIYORSUN.SAĞLIKTA 2351 VHKİ SINAV KAZANDI ATANMADI 10 YILDIR MAĞDUR.SÖZLEŞMELİYE VAR,İTFAİYECİYE VAR,TAŞERONA VAR,MÜBAŞİRE VAR.SINAV KAZANAN 2351 VHKİYE VE YHS NA YOK.İÇİNDE YHS OLMAYAN BİR DÜZENLEME ADİLSE SİZİ VİCDANİ PMUHASEBEYE DAVET EDİYORUM.VİCDANINIZ KABUL EDİYORSA 110000 YHS NIN SİZE BED DUA VE İNTİZAR ETMESİNİ GÖĞÜSLÜYORSANIZ BUYRUN YHS NIN CENAZE NAMAZINA ONLARI EL BİRLİĞİYLE YAŞARKEN ÖLDÜRDÜNÜZ ALLAHA HAVALE EDİYORUZ.
Egm 2 ay önce
Yhs ek gösterge istemiyor liyakatı gözeterek gih sınıfı ı istiyor,bunların hiç ehmiyeti yok 110 bin insanın ahını almaya devam edin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın