Ali Yalçın: Önceliğimiz sözleşmeliye kadro!

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

KAMU 28.09.2022, 09:11 Editör
Ali Yalçın: Önceliğimiz sözleşmeliye kadro!

İşte o açıklamalar:

''Sözleşmelilere Kadro Konusu En Öncelikli ve Önemli Gündemimiz''

Son bir yıl içinde çalışma hayatında önemli adımlar atıldı. Asgari Ücret tutarından vergi muafiyeti, 5 Milyon 300 Bin kişiyi kapsayan Ek Gösterge düzenlemesi gibi adımlara şimdi bir yenisi daha eklensin istiyoruz. Toplu Sözleşme masasında karşılıklı imza altına aldığımız Sözleşmeliler başlığını hayata geçirmek için gayret gösteriyoruz.

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

İstiyoruz ki, kamu personel sistemi içerisindeki dağınıklık son bulsun, çalışma huzuru açısından aynı işi farklı statü ile yapma bitsin. Birlik sağlansın.
Sn. Cumhurbaşkanımızla, Çalışma Bakanımızla ve Maliye Bakanımızla görüştük. Memur-Sen olarak İnanıyoruz ki memnuniyet üretecek bir sonucu üretebilir, dağınıklığı,tartışmayı bitirebiliriz.
2011’de 280.000’i aşan sözleşmeliyi gayretlerimizle kadroya geçiren hükümet bu hükümettir.

Gelinen noktada 500.000’den fazla sözleşmeli kamu görevlisini ilgilendiren önemli başlığı,yetkili sosyal taraf olan Memur-Sen ile birlikte memnuniyet duyulacak bir çerçeveye taşımak yine bu iradeye nasip olacaktır. @csgbakanligi’yla Bakan [email protected]  ile ilk görüşmeyi yaptık. Takvim 2022’nin sonuna kadar. Fakat ilk fırsatta çözülsün diyedir gayretimiz. Çalışma hayatına ilişkin atılmış hangi olumlu adım ve kazanım varsa sosyal taraf olarak yerimiz ,terimiz, imzamız,gayretimiz var. “802 Kazanım” diye kitaplaştırdık. Yeni kazanımlar için ter döküyoruz

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (16)
Q 2 ay önce
Buçukcu ALİİİİİİİİİ üyesine sahip çıkmayan sarı sendikacı ALİİİİİ UZman öğretmenlik sınavını isteyen sendikacı ALİİİİİİİ sen çok fenasın ALİİİİİİİİ
q 2 ay önce
Aliiii söylediğin şaka ama hiç komik değil delege seçimi yapıyorsun üyelerinin haberi bile yok Allah bir an evvel bu milletin başından sen ve senin gibileri göndersin yoksa öğretmenlerin bu zulme dayanacak gücü yok buçuk ALİİİİİİİİİ sarı sendikacı ALİİİİİİİİİİİ
yhs 2 ay önce
hizmetli kadrosunu çözme konusunu ne zaman gündeme alacaksiniz
Hiz 2 ay önce
Zaten kadroya geçecekler kendine mal ediyorsun hizmetliler kadar başına taş düşsün
Necmettin Yalçın 2 ay önce
Başkan hiznetlileri unutma
adem 2 ay önce
110 hizmetli personelin durumunu ne olacak 600 ek gösterge yeterlimi
Makbule 2 ay önce
AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞINDA EK DERS ÜCRETİ KARŞILIĞINDA ÇALIŞAN MESLEK ELEMANLARININ KADROYA ALINMASI TALEBİDİR.Türkiye'nin her bölgesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı il müdürlüklerine bağlı olarak ek ders ücreti karşılığı çalışan, sosyolog, sosyal çalışmacı, psikolog vb. personelin özlük haklarında ve çalışma koşullarında birçok sorun mevcuttur. Söz konusu personel her yıl bakanlık onayı ile haftada 39 saat olmak üzere 12 ay süre ile çalışmakta olup yıllık izin hakları dahi bulunmamaktadır.

Çalıştıkları kurumlarda kadrolu meslek elemanlarıyla aynı görev ve işlemleri sürdürmekle birlikte (asıl iş) herhangi bir özlük hakları bulunmamaktadır. Maddi yönden ise kadrolu çalışan personelin 3'de 1'i kadar maaş almaktadırlar. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından istihdam edilen personel çalıştığı iş yerlerinde hizmet alımı kapsamında çalışan temizlik görevlisi, kalorifer görevlisi, çaycı ve benzeri personelden daha düşük ücretle çalıştırılmaktadır.

Türkiye genelinde ek ders ücreti karşılığında görev yapan meslek elemanlarının özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik bir çalışma bugüne kadar yapılmamıştır.

Geçmiş yıllarda Diyanette fahri kuran kursu öğreticileri, Kültür Bakanlığında ek ders karşılığı çalışan sanatçılar ile Milli Eğitim Bakanlığında 5ooo'den iki kez olmak üzere ek ders karşılığı çalışan ve 540 gün sigorta primi ödeyen öğretmenler sözleşmeli olarak kadroya alınmışlardır.

Resmî tatillerde, idari izinlerde ve özel izinlerde maaşlarının çalıştıkları saat üzerinden hesaplanması ve izin günlerinde çalışmadıkları gerekçesiyle ders ücretleri daha da düşmektedir. Bu nedenle sigorta primleri dahi eksik yatmaktadır. Bu koşullarda çalışan personel ücret kesintileri nedeniyle tatil bile olsun istememekte, hasta oldukları vakit hastaneye gitmeyerek işe gelmeye çalışmaktadır.

Tam gün, tam yıl bu şartlarda çalışmak, büyük hakkaniyetsizlik olmakla beraber, maddi ve manevi olarak da büyük sıkıntılar yaşatmaktadır.

Bu konuda gereğinin yapılması hususunu talep ederim.
Yhs 2 ay önce
Yhs kadro bekliyor ali yalçın oyumu bay Kemal den tarafa kullanacağım neden alayınız gitsin diye kabak tadı verdiniz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın