Ali Yalçın, şeflere 3600 ek gösterge ve işçilere memurluk kadrosunu Bakan'a iletti

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Çalışma Bakanı ile görüşerek, işçilere memurluk ve şeflere 3600 ek gösterge talebini etti.

KAMU 28.12.2022, 08:17 Editör
Ali Yalçın, şeflere 3600 ek gösterge ve işçilere memurluk kadrosunu Bakan'a iletti

"Memur işi yapan işçiler memur kadrosu bekliyor"

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

Tamamı sözleşmeli olan kurumlardaki personelin durumuna ilişkin temel yaklaşımlarını bir kez daha paylaştıklarını aktaran Yalçın, şunları söyledi:

"Memur işi yapan işçiler bunlar memur kadrosu bekliyor bu konudaki talebi aktardık. 

Kadroya geçen personelin emekli aylığı noktasında mağduriyet üretilmemesi hususunda genel yaklaşımımızı iletme imkanı bulduk.

Şeflere, teknikerlere 3600 ek gösterge

Ek gösterge düzenlemesi konusunda da kamuoyuna 5 milyon 300 bin insanı ilgilendiren büyük bir düzenleme yapıldığı için bu konuda memnuniyetimizi ifade etmiş fakat orada şefler, teknikerler başta olmak üzere bu ek gösterge düzenlemesinde adalet ve hakkaniyetin tamamen sağlanması ve birinci dereyece kadar yükselenlerin 3600 ek gösterge alabilmesi emekli olabilmesi konusundaki beklentimizi bir kez daha ifade etme fırsatı bulduk."

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (18)
Mürsel DOK OSMANCIK BELEDİYESİ 1 ay önce
3600 EK GÖSTERGE ÖLDÜ ALLAH RAHMET EYLESİN AMİN
Vatandaş Rıza 1 ay önce
Cenazeyi ne zaman kaldıracaklarsa cenaze namazına katılalım.
Taşerona bol kepçe, Memura 3,5 havaları. 1 ay önce
Memurluğun sadece adı kaldı. ... BELEŞ kadro alan taşeronun yıllık geliri, sorumluluk sahibi memurun yıllık gelirini geçmiştir. Gelirde hiyerarşi/düzen, iş barışı diye birşey de kalmamıştır. Paspas atan ilkokul mezununun yıllık geliri, imza atan üniversite mezununun yıllık gelirini sollamıştır. Bu; adalet değildir.
Nejdet Bayramusta 1 ay önce
30 yılını dolduran Lisans mezunu 1.Derece Bilgisayar İşletmenleride 3600 ek göstergeden yararlanması gerekir. Ayrım yapamazsınız.
Adnan Karaman 1 ay önce
3600 de kıstas eğitim durumu olmalıdır. Adil olunmalıdır GİH sınıfındaki memurları niye mağdur ediyorsunuz. Onlara 3600 neden verilmiyor
Ahmet 1 ay önce
Hadı hayırlısı bekleyip göreceğiz.2022 çok sıkıntılı geçti inşaAllah 2023 de yüzümüz güler.
KAAN 1 ay önce
Ali YALÇIN YHS sınıfının sorunlarını her zaman olduğu gibi es geçmiş acaba hangi gün bizleri hatırlıyor sözle olmaz çık medyanın önüne deki ben YHS sınıfına Memur kadrosu istiyorum de
TEKNİKER 1 ay önce
Bizimkisi sadece umut yetkili sendikaninki ise geç kalınmış lık 3600 ek gösterge gitti daha gelmez
Hakkı 1 ay önce
Yardımcı hizmetler sınıfı devletin kadrolu sanatkâr ve emekçileridir lakin maddi ve manevi haklara gelince,en düşük memur maaşı,ek göstergesi olmayan, hizmet tazminatı olmayan,en düşük emekli aylığı, görev tanımı yok,110bin kalifiye memur #YHS ye mahkum oldu.#YHSMemurDegilmi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın