Bakan'dan temmuz zammı açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, temmuz ayında çalışanların yüzünü güldürecek düzenlemeyi gerçekleştireceklerini ifade etti.

KAMU 14.06.2022, 13:29 Editör
Bakan'dan temmuz zammı açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den de temmuz zammı açıklaması geldi.

Bakan Bilgin, "Enflasyona karşı çalışanları korumak bizim vazifemiz. Biz emeği, çalışanları enflasyona ezdirmeyeceğiz. Önümüzde temmuz dönemi var" dedi.

Bakan Bilgin, "Temmuz ayında bütün çalışanların yüzünü güldürecek bir düzenlemeyi de Türkiye gerçekleştirecek durumdadır'' açıklamasını yaptı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TEMMUZ ZAMMI MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan da dün "Son 20 yılda asgari ücreti yüzde 200'e yakın artırdık. Temmuz ayında enflasyon farkları ile milletimizin her kesimini rahatlatacağız" demişti.

Enflasyon sorununun 2023 Şubat ve Mart aylarından sonra geride kalacağını belirten Erdoğan, "Rusya-Ukrayna savaşının enerji fiyatlarındaki artışının etkisi olmasaydı hedeflerimize ulaşabilirdik. Savaş, hedeflerimizin yıl sonuna kaymasına neden oldu" ifadelerini kullanmıştı.
ntv

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (5)
Cengiz karaca 2 hafta önce
Enflasyon farkını zam olarak televizyonlarda söylemeyin. Biz uyandık artık.
Temmuzda %7 zam var+ refah payı ne kadar olacak
memur 2 hafta önce
bittik ya yeminle, ne gelmez temmuz ayıymış
Cengiz karaca 2 hafta önce
Papatya falı. Ya bi oturun kendi aranızda şu oran bu oran verebiliriz diye konuşun. Çocuk oyuncağı değil bu
Halk umutlanıyor. Yapmayın
SAYIN BAKAN YHS NA SADECE SEMBOLİK OLARAK VERDİĞİNİZ 600 EK GÖSTERGE DERİNDEN YARALAMIŞTIR.EN AZINDAN BİZLERDE 1/4 ÜNİVERSİTE MEZUNU EK GÖSTERGESİZ SEMBOLİK 1/4 MAAŞ DERECELİ ÇALIŞANLARADA 1700 E ÇIKARSAYDINIZ. 2 hafta önce
ALİ YALÇIN SİZ ADALETSİZ UYGULAMALARA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEYE DURUN.YHS SİZE NE SÖYLÜYOR TAHMİN ETMEK GÜÇ OLMASA GEREK.EY ALİ YALÇIN YHS MEMUR DEĞİLSE İŞÇİ YAPILSIN,MEMUR İSE EĞİTİM DURUMUNA GÖRE EK GÖSTERGE DÜZENLENSİN.ÇIKMIŞ ŞUBE MÜDÜRÜ ŞEF DİYORSUN İYİ GÜZELDE BİZ YHS NA VERİLEN SEMBOLİK 600 EK GÖSTERGEYE NEDEN SES ÇIKARMIYORSUN.BİZ 600 EK GÖSTERGEYİ İSTEMİYORUZ İŞÇİ YAPILMAK İSTİYORUZ İŞÇİ.ALLAHTAN KORKUN KULDAN UTANIN POZİTİF AYRIMCILIĞA YILLARDIR MARUZ KALAN YHS.ALLAHA HAVALESİNİZ.
Şef 2 hafta önce
Temmuz a kadar olan alacağımız nolacak. temmuz da %60 zam yapmazsanız geçinemeyiz
20
açık