Bakan, sözleşmeliye tarih verdi!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin EYT’de formülün belirlendiğin açıklamasının ardından sözleşmeli çalışanlar için de merakla beklenen açıklamayı yaptı. Çalışmanın bitmek üzere olduğunu kaydeden Bakan Bilgin, “Önümüzdeki günlerde kamuoyuna yansır. Geçici işçiler konusunu da hemen çözeceğiz. Taşeronu ondan sonra ele alıyoruz” dedi.

KAMU 23.08.2022, 16:07 Editör
Bakan, sözleşmeliye tarih verdi!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Bilgin, TÜRK-İŞ’in vergi çağrısının sorulması üzerine, “Şu anda gündemimizde öyle bir çalışma yok. Çözülmesi gereken bir konu. Daha çok Maliye Bakanının konusu. Biz takip ediyoruz sadece. Vergi maliyenin konusudur. Sendikalarımız hep şunu talep ediyorlar, ‘toplu sözleşme yapıyoruz zam alıyoruz ama yılsonu aynı parayı alamıyoruz’ diyor sendikalar. Bu haklı bir talep ama doğrudan Maliye Bakanlığını ilgilendiren bir konu. Yeni paylaşmadık bunu asgari ücret toplantılarında paylaştık en son bunu” ifadelerini kullandı.

“SÖZLEŞMELİLERE İLİŞKİN ÇALIŞMAYI BİTİRMEK ÜZEREYİZ”
Mevsimlik işçilere ve taşerona kadro konusunun sorulması üzerine de cevap veren Bakan Bilgin, “Gündemde tabii. Sözleşmelilere ilişkin çalışmayı bitirmek üzereyiz. Önümüzdeki günlerde kamuoyuna yansır. Geçici işçiler konusunu da hemen çözeceğiz. Taşeronu ondan sonra ele alıyoruz” açıklamasında bulundu.“(Sözleşmeli işçiler konusu) Ayın sonuna doğru veya Eylül’ün ilk haftasında açıklayacağız” ifadelerini kullandı.

Sözleşmelilerde gelinen son durumun sorulması üzerine Bakan Bilgin, “Biz çalışmamızı bakanlıkta bitirdik veya bitirmek üzereyiz. Yarın komisyonu, ilgili çalışma grubunu çağıracağım. Sonra sosyal taraflarımızla konuyu paylaşacağız. Görüş almıştır birlikte bir de değerlendireceğiz. Ayın sonuna doğru veya Eylül’ün ilk haftasında açıklayacağız” diye konuştu.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (3)
Adalet dağıtınız, BELEŞ kadro değil. 1 ay önce
Üniversite mezunu yüzbinlerce İŞSİZ gencimiz, merkezi atama ile kamuda çalışmayı beklerken; taşerona ve sözleşmeliye BELEŞ olarak 4/A kadro verilmesi adaletsizlik olur. Zira; bulundukları statülerin muhteviyatını bilerek ve kabul ederek işbaşı yapmışlardır, zorla değil.
KPSS merkezi atama 1 ay önce
Taşerona kadro, sözleşmeliye kadro. Mavi boncuk dağıtmalar. Seçimlerde faydası olmaz. Zira; kadro verileceği söylenenler İŞSİZ değil, gariban değil, dayısı olmayan hiç değil. Adalet kelimesi; adam kayırma/kollama, partizanlık, nepotizm kelimelerinden daha pasif hale gelmiştir. Adalet; sözlükte kalmıştır.
BU CAN BU BEDENDEN CİKMADAN BEDEL ODEYİN 1 ay önce
Siz bırakın sözleşmeleri kadroya almayı 657'ye tabi geçici olarak vekil imam olarak alıp kullanıp 5 yıl 10 yıl onlara bile sokağa attınız onlara bile acımadınız onların bile kadrosunu elinden aldınız hakkımız haram olsun size hakkımız haram olsun hakkımız haram olsun dağılan yuvaların çoluk çocukların gözyaşı sizlerin azrail'i cehennem ateşi olsun siz Müslüman değil siz Türk değil siz insan bile değilsiniz Allah sizlerin bu bedeli ödemeden Can vermenizi nasip eylemesin
23
açık