Bazı memurlar, bu ay çifte zamlı maaş alacak

Memurlar, zamlı maaş için 15 Ocak tarihini bekliyor. Yönetici pozisyonundaki bazı memurlar ise bu ay çifte zamlı maaş alacak.

KAMU 12.01.2023, 15:17 Editör
Bazı memurlar, bu ay çifte zamlı maaş alacak

Yeni maaşlar, 1 Ocak'tan geçerli olacak şekilde yüzde 30 zamma göre hesaplanacak.

Üst yönetici pozisyonundaki bazı memurların Ocak ayı maaş zammı ise daha yüksek oranda olacak.

Üst yönetici memurların çifte zam almasını sağlayacak adım ise geçen yıl yasalaşan ve 15 Ocak'ta yürürlüğe girecek ek gösterge düzenlemesi ile atıldı.

NTV'nin haberine göre; yasanın 60. maddesiyle, yönetici pozisyonundaki memurlar için 15 Ocak 2023'ten itibaren geçerli olacak şekilde ek maaş artışı yapıldı.

Ek zamdan hangi memurlar yararlanacak?
Ek zamdan, il müdürü ve üzerindeki pozisyonlarda görev yapan memurlar yararlanacak.

Kim ne kadar zam alacak?

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ
60. madde kapsamındaki ek zam tutarı, bin 730 lira ile 10 bin 700 lira arasında değişecek.

Ek zam, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri, Diyanet İşleri Başkanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı Genel Sekreteri için 5 bin 850 lira olacak.

Devlet Denetleme Kurulu Başkanı, il valileri, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri ve Özelleştirme İdaresi Başkanı, 5 bin 330 lira ek zam alacak.

Genel müdür 6 bin 800 lira, genel müdür yardımcıları 4 bin 770 lira, Daire Başkanı ve bakanlıkların Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde görev yapan il müdürü, bölge müdürü, il emniyet müdürü, il müftüsü, vergi dairesi başkanları, 2 bin 600 lira ek zam alacak.

Diğer illerdeki il ve bölge müdürü, emniyet müdürü, müftü, vergi dairesi başkanlarının ek zam tutarı ise bin 730 lira olacak.

Ek zamda en yüksek tutar, birinci sınıf olup birinci derecenin dördüncü kademesindeki mülki idare amirleri için 10 bin 700 lira olarak uygulanacak.
Dünya Gazetesi

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (4)
Fahretin 2 hafta önce
10 bin lirane demek. Memura 100 lirayı bile fazla gören değerli büyüklerimiz. %30 herkes için adil değil miydi ki onlara daha fazla verdiniz. Ağustos ayında %10 dahi alsalar bu 10.000 liralık maaşa bile %10 gelecek.
metin 2 hafta önce
vay be bende büyüklerin maaşlarını azaltıp küçük memurlara mı vermişler dedim öyle değilmiş
zeki olmak 2 hafta önce
tabi yüksek maaşlılar seçimde sandığa attıkları oy diğer düşük memurlara göre 5 kat daha değerli olduğu için yüce hükümetimiz böyle bir karar almış
MEMUR 2 hafta önce
analdınızmı şimdi adalet nerdeymiş.