Belediye çalışanlarının maaşlarına yüzde 104,6 zam! En düşük işçi maaşı 12 bin lira..

Bolu Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasındaki toplu iş görüşmeleri sonucunda, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, işçilerin maaşlarına yüzde 104,6 zam yapıldığını açıkladı. Bolu Belediyesi'nde çalışan bir işçinin en düşük maaşı 12 bin liranın üzerine çıktı.

KAMU 06.01.2023, 20:02 Editör
Belediye çalışanlarının maaşlarına yüzde 104,6 zam! En düşük işçi maaşı 12 bin lira..

Bolu Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasındaki toplu iş görüşmeleri neticelendi. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Belediye İş Sendikası Bolu Şube Başkanı İlhami Yurt arasında imzalanan protokolle, Bolu Belediyesi çalışanlarının maaşlarına yüzde 104,6 oranında zam yapıldı.

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

Belediye Başkanı Tanju Özcan, işçi maaşlarına zam oranında Türkiye'de en yüksek artış yapan belediye olduklarını söyledi. Bolu Belediyesi'nde çalışan bir işçinin en düşük maaşı 12 bin liranın üzerine çıktı.

Belediye Başkanı Özcan, "Biz bu yıl, 2023 yılının toplamı için yüzde 104,6 bir zam gerçekleştirdik çalışanlarımıza. Bu ortalama zam. 2024'ün ocak ayında açıklanacak enflasyona göre memurun maaşına 5 puan üzerinde artış yapacağız. 2024'ün Temmuz ayında yine enflasyon artı 5 puanlık zam yapacağız. Bundan sonra hiçbir şekilde işçimizi ezdirmeyeceğiz" dedi.
İHA

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
AKP Lİ ANJRA İST BLDYE BŞKNLARI 3 hafta önce
İst ANKRA BLDYELERİ AKP NİN TALİMATINI BEKLİYO BUNLAR AKP YE Mİ ÇLİŞİYOR ACABA MERAK EDİYRUM
Serap Ferah Altekin 3 hafta önce
Allah razı olsun sizden baskanim uzun salıklı görevler nasıp etsin inşAllah