Belediye zabıta memurlarının 2021 yılı maaşı ne kadar?

Belediyelerde görev yapan Zabıta memurları zamlı 2021 maaşı ne kadar oldu? Zabıta personeli, 2021 yılı birinci yarısında memurlara yapılan zamlardan yararlanacak mı? Zabıta personelinin 2021 yılı ocak temmuz dönemleri arasında maaş artışı nasıl olacak? Belediyelerin zabıta birimlerinde, Zabıta Memuru unvanı ile görev yapan Devlet memurlarının 2021 yılı zamlı maaşları belli oldu.

Belediye zabıta memurlarının 2021 yılı maaşı ne kadar?

Zabıta personelinin zamlı 2021 maaşı ne kadar oldu? Belediyelerin zabıta birimlerinde, Zabıta Memuru unvanı ile görev yapan Devlet memurlarının 2021 yılı zamlı maaşları belli oldu. Göreve yeni başlayan zabıta memuru 2021 yılı ilk yarısında ne kadar maaş alacak? İşte her derece ve kademede zabıta çalışanlarının yeni zamlı 2021 yılı maaş tablosu..

2021 YILINDA ZABITA MAAŞI NE KADAR OLDU?

Belediyelerde zabıta teşkilatında, Zabıta Memuru unvanlı kadrolarda istidam edilen Devlet memurları da görev yapmaktadır.

Zabıta memurları, aylık maaşlarının dışında; maktu fazla çalışma ücreti ile görev yaptıkları belediyeye bağlı olarak sosyal denge tazminatı ve ikramiye de alabilmektedirler.

Zabıta memurlarına yapılan diğer bazı ödemeler

Zabıta memurlarına her ay maktu fazla çalışma ücreti ödenirken, görev yaptıkları belediyeye bağlı olarak her ay sosyal denge tazminatı ödemesi de yapılabilmektedir. Ayrıca, belediye encümeni kararıyla ilgili belediye personelinin %10’una yılda iki defa yapılan ikramiye ödemesinden yararlanmaları mümkün olabilmektedir.

Aşağıdaki Tabloda, Zabıta Memurlarının yararlanabildiği sosyal denge tazminatı, ikramiye ve maktu fazla çalışma ücreti ödemeleri hariç, aylık net maaş bilgilerine yer verilmiştir.

Güncel maaşları

Zabıta Memuru kadro unvanlı Devlet memurlarından lisans mezunu olanların, her derece/kademe ve kıdem yılında ve %15 gelir vergisi diliminde, 2021’in ilk yarısındaki aylarda alacakları aylık net maaş miktarının en az ne kadar olacağı konusunda hazırladığımız Tabloya aşağıda yer verilmiştir.

Zabıta Memuru aylık net maaşı (2021 yılının ilk yarısında)

NOT:

*Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (veya eşi çalışmadığı) ve çocuk yardımından yararlanmayan personele göre değerlendirme yapılmıştır.

*Sosyal denge tazminatı, ikramiye, maktu fazla çalışma ücreti ödemeleri ile toplu sözleşme ikramiyesi ödemeleri dikkate alınmamıştır.

*BES ve sendika aidatı kesintileri dikkate alınmamıştır.

*Tabloda hizmet süreleri 13 yıldan az olanların, 14.10.2008 tarihinden sonra işe girmiş oldukları varsayılarak, sosyal güvenlik kesintileri ilgili mevzuat çerçevesinde hesaplanmıştır.

*Tabloda hizmet süreleri itibariyle personelin ulaşabileceği derece ve kademeler tahmini olarak alındığından, hizmet yıllarına karşılık gösterilen derece ve kademelerde farklılıklar görülebilir.
memurunyeri.com

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.