Çalışma Bakanlığı ile görüşen Memur Sen'den sözleşmeliye kadro açıklaması

Memur-Sen ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı heyetleri, sözleşmeli istihdam çalışmaları kapsamında bir araya geldi.

KAMU 14.09.2022, 08:48 14.09.2022, 09:06 Editör
Çalışma Bakanlığı ile görüşen Memur Sen'den sözleşmeliye kadro açıklaması

Memur-Sen'den yapılan açıklamaya göre heyette, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul ve sendika temsilcileri ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Faruk Özçelik ve bakanlık bürokratları yer aldı.

Görüşmede, başta 4/B sözleşmeli personel olmak üzere belediyelerde istihdam edilen sözleşmeli personelin, 4/C'den 4/B'ye geçen personelin ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarındaki sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu ve konfederasyonca teklifler iletildi.

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tonbul, kamuda asıl istihdam biçiminin kadrolu olmasını teklif ettiklerini bildirerek, şunları kaydetti:

"Dolayısıyla mevcut 4/B sözleşmeli personelin tamamının, geçmiş dönem hizmet süreleri ve unvanları dikkate alınarak 4/C'den 4/B'ye geçen personelin ve özellikle belediyelerdeki sözleşmelilerin mağduriyetleri göz önünde bulundurularak 2011 ve 2013'te olduğu gibi kadroya geçirilmesi gerekmektedir. Bunun yanında diğer kamu kurum ve kuruluşlarında farklı sözleşme türlerinde istihdam edilen personelin de kurumların ve çalışanların talepleri doğrultusunda kadroya alınması gerekmektedir."
AA

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (7)
BELEŞ kadro & Kul Hakkı 3 hafta önce
Önce kapağı devlete at. Taşeron, Sözleşmeli, 4/B, … farketmez. Sonra mağdur edebiyatı yap; BEDAVADAN tam kadro iste, statü değiştir. Garibanlar da, KPSS’den yüksek puanlarla 4/A kadrolara atanmayı beklesin. Bu; KPSS'yi devredışı bırakarak, HÜLLE oluyla tam kadro almak demektir. Millet görüyor. Adalet; bu değildir.
Adalet 3 hafta önce
KPSS'siz sözleşmelilere kadro verilecekse, İşkur TYP'lilere de kadro verilsin. Bir kesime değil, verilecekse kamuda çalışan herkese verilsin.
TEKNİKER 3 hafta önce
TEKNİKERLERİN 3600 EK GÖSTERGE MAĞDURİYETLERİ NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?
YARDIMCI HİZMETLİ 3 hafta önce
yhs liyim sayın memur sen yetkilileri yüksek okul okudum bir türlü gih kadrosuna geçemiyoruz eğer gerçekten sendikacılık yapacaksanız okumuş yhs lileri sınavsız gih kadrosuna geçirtmek için uğraşın yok biz bunu beceremiyoruz elimizden bir şey gelmez derseniz hakkım haram olsun.
YARDIMCI HİZMETLİ 3 hafta önce
ALLAH BELSINI VERSİN YHS LİLERİ KİM GİH KADROSUNA İSTEMİYORSA.
Bu kafayla mı sınavsız kadro istiyorsun ! 2 hafta önce
Sınavsız gih kadrosu istemek, sınavla alın teri dökerek atananlara hakarettir. Kul Hakkıdır. Aynı görüşte değil diye, kimseye beddua edilmez. Bedduan seni tutsun, kimseyi değil.
Görevde yükselme ve Unvan değişikliği sınavı. 2 hafta önce
ALLAH BELSINI VERMESİN YHS LİLERİ KİM GİH KADROSUNA İSTEMİYORSA.
20
parçalı az bulutlu