Canan Kaftancıoğlu'ndan '3600 ek gösterge' açıklaması

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu 3600 ek gösterge hakkında basın açıklaması gerçekleştirdi.

KAMU 02.10.2021, 22:30 Recep AYDIN
Canan Kaftancıoğlu'ndan '3600 ek gösterge' açıklaması

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, düzenlenen basın açıklamasında genel seçimlerin üzerinden tam 39 ay geçmesine rağmen iktidarın 3600 ek gösterge ile ilgili hiçbir düzenleme yapılmadığına dikkat çekerek, "Milyonlarca memur, 3600 ek gösterge hakkı için CHP iktidarını bekliyor" dedi.

Kaftancıoğlu, İstanbul'un 39 ilçesinde emniyet görevlileri, sağlık çalışanları, din görevlileri ve infaz koruma memurlarını ziyaret ederek 3600 ek göstergenin hakları olduğu ve CHP iktidarında da bunun yerine getirileceğini anlatacaklarını söyledi. 

Kaftancıoğlu'nun konuşması satır başlarıyla şöyle: 

YILLADIR BEKLEYEN MEMURUMUZUN SESİ OLMAK İÇİN BURADAYIZ

“3600 ek gösterge için milyonlarca memur, CHP iktidarını bekliyor. Bugün Türkiye’nin her yerinde, iktidar tarafından 24 Haziran seçimleri öncesinde söz verilen ancak bugüne kadar hiçbir bir adım atılmayan bir vaadi, bir sözü, gerçekleştirilmeyen bir müjdeyi dile getirmek için toplandık. Bugün, ülkenin her yerinde 3600 ek gösterge hakkı için yıllardır bekleyen milyonlarca memurumuzun sesi olmak için buradayız.

AK PARTİ İKTİDARI GEÇİM DERTLERİ ÜZERİNDEN OY DEVŞİRİYOR:

Türkiye’de milyonlarca kamu çalışanı, devletine verdiği hizmetlerin karşılığında insanca yaşamak için hak talebinde bulunuyor; çalışırken de emekli olduğunda da insanca yaşayabileceği bir ücret talep ediyor. Ömrünün yarısını devletine hizmet etmekle geçiren memurlarımız, hanlar hamamlar, yazlık kışlık saraylar, lüks otomobiller veya uçaklar değil, yalnızca bir nebze olsun insanca yaşayabileceği ücrete sahip olmak için 3600 ek gösterge talebinde bulunuyor. Ne yazık ki AK Parti iktidarı, seçim dönemlerinde, altı bir türlü dolmayan, vaatten öteye gitmeyen müjdelerle insanlarımızın geçim dertleri üzerinden oy devşirmeye, gündem değiştirmeye çalışmaya devam ediyor.

MİLYONLARCA MEMUR ENFLASYONUN ALTINDA 39 AYDA EZİLDİKÇE EZİLDİ: 

24 Haziran seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı ne demişti; 'Bir müjdemiz var: Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimize bir müjde vermek istiyorum. Polislerimizin, öğretmenlerimizin, hemşirelerimizin, din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği inşallah gidermiş oluyoruz. Böylece ülkeleri ve milletleri için fedakârca çalışan bu kamu görevlilerimizin emekliliklerinde de verdikleri hizmetlerin karşılığını alabilmelerini temin ediyoruz.' Peki ne oldu? AK Parti’nin seçim beyannamesinde bile yer almayan, yalnızca lafla taahhüt ettiği 3600 ek gösterge ile ilgili genel seçimlerin üzerinden tam 39 ay geçmesine rağmen hiçbir düzenleme yapılmadı. Milyonlarca memur, artan enflasyonun, dövizin, borçların, ekonomik krizin, mutfak yangınlarının altında 39 ayda ezildikçe ezildi. Hemen her kesimde olduğu gibi 3600 ek gösterge sözü verilen milyonlarca memurumuz da iktidar tarafından bir kez daha yüz üstü bırakıldı.

KAYNAKLARIN HALKA AKTARILMAMASI BİLİNÇLİ BİR TERCİHTİR: 

Biliyoruz ki ülkemizin kaynakları, memurlarımızın 3600 ek gösterge hakkının karşılanması için fazlasıyla yeterli. Bu kaynakların halka aktarılmaması ise bilinçli bir tercihtir. Bu ülkenin namuslu dürüst ahlaklı memurları çalışmaları karşılığında hakkı olanı istiyorken iktidar, yine bir sonraki seçimde 3600 ek göstergeyi müjde diye duyuracak. Yıllardır halkın kaynaklarını yandaşlara ve tefecilere dağıtırken milyonlarca memurun insanca yaşam hakkı hiçe sayılıyor.

Son olarak 3600 ek gösterge hakkını bekleyen memurlarımıza bir söz de Çalışma Bakanlığı tarafından verildi. Bu yıl gerekli çalışmaların yapılacağı ve 3600 ek gösterge konusunun çözüleceği söylendi. Her zaman olduğu gibi yine 3600 ek gösterge hakkı, milyonlarca memura verilen bir vaat olarak kaldı. Milyonlarca öğretmen, sağlık çalışanı, polis, din görevlisi ve infaz koruma memurları, artık iktidarın sözde vaatlerine inanmıyor. Her yıl 3600 ek gösterge hakkı için oyalanan, hayalleri suya düşürülen memurlarımız, iktidarın samimiyetine güvenmiyor. Milyonlarca memur, 3600 ek gösterge hakkı için CHP iktidarını bekliyor. İktidarımızda, yıllardır sözde vaatlerle ve içi boş müjdelerle bekletilen öğretmenlerimizin, tüm sağlık çalışanlarımızın, polislerimizin, din görevlilerimizin, infaz koruma memurlarımızın 3600 ek gösterge talebini derhal hayata geçireceğiz. 

3600 EK GÖSTERGENİN HAKLARI OLDUĞUNU ANLATACAĞIZ: 

Buradan ayrıldıktan sonra kadınlarımızla, gençlerimizle İstanbul’un 39 ilçesinde İstanbul’un altını üstüne getirerek tüm emniyet görevlilerimize, sağlık çalışanlarımıza, din görevlilerimize ve infaz koruma memurlarımıza ulaşarak 3600 ek göstergenin hakları olduğu ve CHP iktidarında da bunun derhal yerine getirileceğini günler boyunca anlatacağız. İstanbul’un 39 ilçesine eş zamanlı olarak ilçe başkanlarımız, örgütümüzle birlikte emniyet görevlilerini ziyaret edecekler, 3600 ek göstergeyi anlatmaya devam edecekler.”

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
YHS 2 ay önce
HADİ HAYIRLI İŞLER.
BU MILLETE MUSTEHAK OLSUN KAMUDAKİLERE 2 ay önce
KaMUDAKİ HELE HELE DİYANETE GECEN KADROLULAR TAMAMEN MEMİRSEN UYELERİ HEPSİ İKTİDARDAN SONRA
16
açık