CHP'den 3600 ek gösterge atağı! 81 ilde eylem kararı

CHP, memur ve emeklilerin dört gözle beklediği "3600 ek gösterge" için 81 ilde eylem başlatacak.

KAMU 28.09.2021, 19:45 Recep AYDIN
CHP'den 3600 ek gösterge atağı! 81 ilde eylem kararı

Edinilen bilgiye göre, yarın sosyal medyada başlatılacak "3600 ek gösterge" eylemi, 30 Eylül'de parti genel merkezi ve 81 il başkanlığında yapılacak ortak basın açıklamaları ile sürecek. CHP Emek Büroları tarafından koordine edilecek eylem için partinin tüm il başkanlıklarına talimat gönderildiği öğrenildi.

CHP, devlet memurlarının aylık ücretlerinin, emekli aylıklarının ve emekli ikramiyelerinin belirlenmesinde önemli yere sahip olan "3600 ek gösterge" için harekete geçeceği öğrenildi. CHP, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun sık sık gündeme getirdiği gösterge için parti örgütü ile ortak eylem yapacak. Edinilen bilgiye göre, CHP lideri Kılıçdaroğlu, 3600 ek gösterge mağdurlarını temsil eden bir grup ile yarın Ankara'da görüşecek. Bu görüşmenin ardından CHP'nin 3600 ek gösterge eylemi sosyal medyada başlatılacak. Belirlenecek etiket eşliğinde, iktidara, "3600 ek göstergenin verilmesi" çağrısı yapılacak. CHP'nin eylemi, bir sonraki gün de sürecek. 30 Eylül Perşembe günü CHP Genel Merkezi'nin yanı sıra partinin 81 il örgütünde ortak basın açıklaması gerçekleştirilecek. Bu konudaki talimatın, CHP Emek Büroları tarafından partinin tüm il başkanlıklarına gönderildiği öğrenildi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, 9 Eylül'de CHP PM toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, memurlara verdiği sözü tutmayan iktidarı kastederek, "3600 ek göstergeyi onlardan söke söke alacağım" ifadesini kullanmıştı.
cumhuriyet

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (7)
Alp kağan 2 ay önce
Yardımcı hizmetler sınıfı gerek yok onlar zaten yardımcı ek göstermeye gerek yok.
Misafir 2 ay önce
Mağdur olanları savunanlari arka çıkanlari haklarının alınması yönünde çaba gösterenlerin emekleri boşa cikmaz inşAllah 3600 ek gösterge sorunu 2021 bitmeden çözülmelidir
Yhs 2 ay önce
Yhs kadro bekliyor yoksa oy yok
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YHS ÇALIŞANLAR. 2 ay önce
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YHS ÇALIŞANLAR. 2351 VHKİ 8 YILDIR SINAVLA KAZANDIĞI VHKİ KADROSUNU ALAMADI.ADALETSİZLİK ZULM AŞRI ALAYA DAYANDI.SAĞLIKTA SÖZLEŞME KILIFIYLA MÜDÜR YAPILIP BALLI MAAŞ ALSIN SINAV KAZAN VHKİ OLAMA. MÜBAŞİR KIZILAYCI VE İLK OKULLU İTFAİYE ERİ BELEŞ SINIF ATLASIN.YHS EK GÖSTERGE ALMASIN ONDAN SONRA OY BEKLESİNLER OLUR YA NEKADAR KÖFTE O KADAR EKMEK .
YHS 2 ay önce
YHS NA GENE YOK
adem 2 ay önce
zaten verilecek.açıklandı.çalışmalar 2022 de bitirilecek.sizin eylem kararınıza ancak dostlar alışverişte görsün denir.
y.hizmetli 2 ay önce
yardımcı hizmetli ler de gih kadrosu bekler.
18
açık