CHP'nin hangi memurlara 3600 ek gösterge istediği belli oldu! İşte ek gösterge kanun teklifi tam metni

CHP’nin Hangi Memurlara3600 Ek Gösterge İstediği Belli Oldu! Hatay Milletvekili Suzan ŞAHİN unvanlarına göre memur ek gösterge kanun teklifi Meclise sundu. Teklif ile, yüksek öğrenim gören bütün Devlet memurları çalışanlarına 3600 ek gösterge verilmesi öngörülmektedir.

KAMU 21.10.2021, 20:51 21.10.2021, 21:17 Recep AYDIN
CHP'nin hangi memurlara 3600 ek gösterge istediği belli oldu! İşte ek gösterge kanun teklifi tam metni

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA 
Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifim gerekçesi ile birlikte ekte sunulmuştur. 12.10.2021 Gereğini saygılarımla arz ederim. Suzan ŞAHİN Hatay Milletvekili 

GENEL GEREKÇE 
AK Parti Hükümetleri tarafından söz verilmiş olmasına rağmen çalışanların büyük bir çoğunluğu 3600 ek göstergeden faydalanamamaktadır. Memurların maaş, emekli aylığı ve emekli ikramiyesini etkileyen 3600 ek göstergenin her çalışan için eşit şekilde sağlanması birçok çalışanın beklentisi ve umududur. 
Bu kanun teklifi ile tüm çalışanlar için en düşük ek gösterge miktarı 3600 olarak değiştirilerek tüm çalışanlar için adalet sağlanması amaçlanmıştır. 

DEVLET MEMURLARI KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR 
KANUN TEKLİFİ MADDE 1- 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun eki (I) sayılı “Hizmet Sınıfları İtibariyle Unvan veya Aylık Alinan Derecelere Göre Ek Göstergeler” başlıklı Ek Gösterge Cetveli aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir: 

MADDE GEREKÇELERİ 
MADDE 1- Madde ile Hizmet Sınıfları İtibariyle Unvan veya Aylık Alinan Derecelere Göre Ek Göstergeler cetvelinde en düşük ek gösterge miktarı 3600 olarak değiştirilmiştir. 
MADDE 2- Madde ile Kadroları Genel İdare Hizmetleri Sınıfının Birinci Derecesinde Bulunanların Ek Göstergeler cetvelinde en düşük ek gösterge miktarı 3600 olarak değiştirilmiştir. 
MADDE 3, Yürürlük maddesidir.
MADDE 4- Yürütme maddesidir.

Kamubiz.com ÖZEL/ANKARA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (9)
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YHS ÇALIŞANLAR. 2 ay önce
FUKARA DÜŞMANI CHP HANİ YARDIMCI HİZMETLER SINIFINA NEDEN EK GÖSTERGE ÇALIŞMASI YOK.TABLODA BİLE YOKUZ.BU ADALETMİ SOSYAL DEMOKRATSINIZYA SOSYAL ADALETTE BUNU GEREKTİRYOR EMEKÇİ CHP.TEK EK GÖSTERGE ALMAYAN SINIF YHS
SAYIN EDİTÖR YORUMUMU SANSÜRLEME KIRPMA LUTFEN 2 ay önce
Al sana hak hukuk kul hakkı diyen sosyal adalet ve demokrasi diyen partiye bak.Hazırladığı Ek gösterge Tablosunda bir yhs yok.Zaten mağdur edilen kesim yardımcı hizmetler sınıfı tek ek gösterge yan ödeme almayan sınıf yhs.Sağlıkta 2351 vhki sınavla kazandığı vhki kadrosuna atanmazken.Yandaşlar beleş hiç bir ölçme değerlendirmeye tabi tutulmadan müdür yapılıyor. Bizlerede zulm ediliyor.Al sana SOSYAL DEMOKRAT EK GÖSTERGE TABLOSU.ODA TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YHS NI GÖRMEZDEN GELMİŞ.DEMEKKİ CHP DENDE Biz yhs hayır yok.EMEKÇİ CHP SOSYAL DEMOKRAT CHP TABLONDA NEDEN YHS YOK.SENDE BAŞLADIN FUKARA DÜŞMANLIĞINA.SANADA OY YOK
SOSYAL DEMOKRAT EMEKÇİ CHP NİN YHS NI DIŞLAYAN TAB 2 ay önce
Al sana hak hukuk kul hakkı diyen sosyal adalet ve demokrasi diyen partiye bak.Hazırladığı Ek gösterge Tablosunda bir yhs yok.
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YHS ÇALIŞANLAR. 2 ay önce
EMEĞE VE EMEKÇİYE ÇOK SAYGILISINIZ SAYIN VEKİL
ÇALIŞMA BARIŞINI BOZUP İNSANLARIKAMUDA TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN ÇALIŞANLAR YARDIMCI HİZMETLER SINIFIDIR.BU İNSANLAR ÜNİVERSİTEDE BİTİRSE SEMBOLİK 1/4 MAAŞ DERECESİ HİÇ BİR EKONOMİK VE SOSYAL HAKKA KAVUŞAMAMAKTADIR.TEK TARAFLI ACIMASIZ BİR SÖMÜRÜYE MARUZ KALMAKTADIR.ANAYASANIN EŞİTLİK İLKESİNİN VAR OLDUĞUNA İNANMIYORUZ.KIZILAYCILAY,MÜBAŞİRLER,İTFAİYE ERLERİ SINAVSIZ SINIF ATLATILDI.2351 VHKİ SINAVLA 8 YILDIR MAĞDUR.SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR BU NASIL BİR ADALETSİZLİKTİR NEDEN GÖRÜLMÜYOR VE GEÇİŞTİRİLİYOR.BİZ VE ÇOCUKLARIMIZIN ARASINDA DUVAR VAR NEDEN EN MASUM TALEPLERİNE DAHİ CEVAP VEREMİYORUZ BİZ AÇ AÇINA OKUL BİTİRDİK SADECE HAKKIMIZ OLANI İSTEDİK SINAV KAZANDIK VHKİ OLAMADIK MAĞDURUZ SAĞLIK BAKANLIĞI ÇOK ADİL ANAYASA SADECE BAŞKA BAKANLIKLARDA FARKLI SAĞLIKTA SÖZLEŞMEYLE VARSA MÜDÜR OLURSUN TAŞERONSAN KADRO ALIRSIN YOKSA GEBER BELEDİYE KÖFTESİ. SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ.
SOSYAL DEMOKRAT EMEKÇİ CHP YHS NI TANIMIYOR CHP 2 ay önce
Al sana hak hukuk kul hakkı diyen sosyal adalet ve demokrasi diyen partiye bak.Hazırladığı Ek gösterge Tablosunda bir yhs yok.Zaten mağdur edilen kesim yardımcı hizmetler sınıfı tek ek gösterge yan ödeme almayan sınıf yhs.Sağlıkta 2351 vhki sınavla kazandığı vhki kadrosuna atanmazken.Yandaşlar beleş hiç bir ölçme değerlendirmeye tabi tutulmadan müdür yapılıyor. Bizlerede zulm ediliyor.Al sana SOSYAL DEMOKRAT EK GÖSTERGE TABLOSU.ODA TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YHS NI GÖRMEZDEN GELMİŞ.DEMEKKİ CHP DENDE Biz yhs hayır yok.
Ozgur olgun 2 ay önce
YHS NEDEN YOK CHP NERDE ADALETİN HUKUKUN 100bin YHS sizden cevap bekliyor burda bari hakkımızı siz savunun
ADALET TİMSALİ SOSYAL DEMOKRAT EMEKÇİ CHP 2 ay önce
Al sana hak hukuk kul hakkı diyen sosyal adalet ve demokrasi diyen partiye bak.Hazırladığı Ek gösterge Tablosunda bir yhs yok.Zaten mağdur edilen kesim yardımcı hizmetler sınıfı tek ek gösterge yan ödeme almayan sınıf yhs.Sağlıkta 2351 vhki sınavla kazandığı vhki kadrosuna atanmazken.Yandaşlar beleş hiç bir ölçme değerlendirmeye tabi tutulmadan müdür yapılıyor. Bizlerede zulm ediliyor.Al sana SOSYAL DEMOKRAT EK GÖSTERGE TABLOSU.ODA TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YHS NI GÖRMEZDEN GELMİŞ.DEMEKKİ CHP DENDE Biz yhs hayır yok.
SAYIN CHP SİZEDE ASLA OY YOK BUNU BİLİN 2 ay önce
EMEĞE VE EMEKÇİYE ÇOK SAYGILISINIZ SAYIN VEKİL
ÇALIŞMA BARIŞINI BOZUP İNSANLARI KAMUDA TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN ÇALIŞANLAR YARDIMCI HİZMETLER SINIFIDIR.BU İNSANLAR ÜNİVERSİTEDE BİTİRSE SEMBOLİK 1/4 MAAŞ DERECESİ HİÇ BİR EKONOMİK VE SOSYAL HAKKA KAVUŞAMAMAKTADIR.TEK TARAFLI ACIMASIZ BİR SÖMÜRÜYE MARUZ KALMAKTADIR.ANAYASANIN EŞİTLİK İLKESİNİN VAR OLDUĞUNA İNANMIYORUZ.KIZILAYCILAY,MÜBAŞİRLER,İTFAİYE ERLERİ SINAVSIZ SINIF ATLATILDI.2351 VHKİ SINAVLA 8 YILDIR MAĞDUR.SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR BU NASIL BİR ADALETSİZLİKTİR NEDEN GÖRÜLMÜYOR VE GEÇİŞTİRİLİYOR.BİZ VE ÇOCUKLARIMIZIN ARASINDA DUVAR VAR NEDEN EN MASUM TALEPLERİNE DAHİ CEVAP VEREMİYORUZ BİZ AÇ AÇINA OKUL BİTİRDİK SADECE HAKKIMIZ OLANI İSTEDİK SINAV KAZANDIK VHKİ OLAMADIK MAĞDURUZ SAĞLIK BAKANLIĞI ÇOK ADİL ANAYASA SADECE BAŞKA BAKANLIKLARDA FARKLI SAĞLIKTA SÖZLEŞMEYLE DAYIN VARSA MÜDÜR OLURSUN TAŞERONSAN KADRO ALIRSIN YOKSA GEBER BELEDİYE KÖFTESİ. SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ.
EVET SOSYAL DEMOKRAT EMEKÇİ KANUN TEKLİFİ BUDUR İŞ 2 ay önce
EMEĞE VE EMEKÇİYE ÇOK SAYGILISINIZ SAYIN VEKİL.
ÇALIŞMA BARIŞINI BOZUP İNSANLARI KAMUDA TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN ÇALIŞANLAR YARDIMCI HİZMETLER SINIFIDIR.BU İNSANLAR ÜNİVERSİTEDE BİTİRSE SEMBOLİK 1/4 MAAŞ DERECESİ HİÇ BİR EKONOMİK VE SOSYAL HAKKA KAVUŞAMAMAKTADIR.TEK TARAFLI ACIMASIZ BİR SÖMÜRÜYE MARUZ KALMAKTADIR.ANAYASANIN EŞİTLİK İLKESİNİN VAR OLDUĞUNA İNANMIYORUZ.KIZILAYCILAY,MÜBAŞİRLER,İTFAİYE ERLERİ SINAVSIZ SINIF ATLATILDI.2351 VHKİ SINAVLA 8 YILDIR MAĞDUR.SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR BU NASIL BİR ADALETSİZLİKTİR NEDEN GÖRÜLMÜYOR VE GEÇİŞTİRİLİYOR.BİZ VE ÇOCUKLARIMIZIN ARASINDA DUVAR VAR NEDEN EN MASUM TALEPLERİNE DAHİ CEVAP VEREMİYORUZ BİZ AÇ AÇINA OKUL BİTİRDİK SADECE HAKKIMIZ OLANI İSTEDİK SINAV KAZANDIK VHKİ OLAMADIK MAĞDURUZ SAĞLIK BAKANLIĞI ÇOK ADİL ANAYASA SADECE BAŞKA BAKANLIKLARDA FARKLI SAĞLIKTA SÖZLEŞMEYLE VARSA MÜDÜR OLURSUN TAŞERONSAN KADRO ALIRSIN YOKSA GEBER BELEDİYE KÖFTESİ. SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
açık