Cumhurbaşkanı Erdoğan Memura Zam Müjdesi Verecek!

Değerli takipçilerimiz, bu zam haberi bir açıklama veya kulis haber değildir. Sadece siyasetini yakınen takip ettiğimiz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın siyaset yapış tarzının bir öngörüsüdür.

KAMU 13.08.2022, 23:44 14.08.2022, 09:27 Editör
Cumhurbaşkanı Erdoğan Memura Zam Müjdesi Verecek!

Kamubiz.com olarak hem yaklaşan seçim nedeniyle hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'vatandaşımızı enflasyona ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz' açıklamalarından yola çıkarak, kamu çalışanlarının özlük haklarında ve maaşlarında bir takım iyileştirmeler yapılacağını öngörüyoruz.

Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan memur ve emeklilere hangi müjdeleri verecek?

Yüksek Oranda Maaş Farkı

Öncelikle seçimlerin 2023 yılı Mart ayında yapılacağını varsaydığımızda, Ocak ayında memura toplu sözleşme zammına ek olarak, yüksek oranda enflasyon farkı verilecektir. Örneğin Aralık enflasyonu yüzde 80 olarak çıktığını farzettiğimizde, toplu sözleşme zammına ek olarak yüzde 20 oranında maaş farkıyla birlikte yüzde 100 memur zammı yapılacağını iddia ediyoruz. Önceki zamlarda olduğu gibi yüzde 2,5 veya 3,5 gibi rakamlar telafuz edilmeyecektir.

3 Ayda Bir Enflasyon Farkı

Ocak ayında yapılacak memur zammından önce yine, kamu çalışanlarına bir takım iyileştirmeler yapılacaktır. Örneğin eylül/ ekim 2022 de, aynen asgari ücretlilerde olduğu gibi memur ve emekli maaşlarına her üç ayda olmak üzere ara zam yapılacağını ya da eylül ayından itibaren maaşlara enflasyon farkının aylık olarak yansıtılabileceğini düşünüyoruz. Kaldı ki 2021 yılında ki ekonomik krizde hükümet kamu çalışanlarına benzer bir uygulama ortaya koyarak, enflasyon farkını her ay maaşlara yansıtmıştı.

Özlük Haklarada İyileştirme

Yaklaşan seçimler nedeniyle, kamu çalışanlarının sadece maaşlarında değil, özlük haklarında da iyileştirme olacağını değerlendirmekteyiz. Örneğin tüm memurlar için disiplin affı gelebileceği gibi, bireysel emeklilik sisteminde veya banka maaş promosyonlarına ilişkin düzenlemelerle yeni müjdeler gelebilir. Ayrıca herhangi bir sendikaya üye olması ve toplu sözleşmeden yararlanması kanunen mümkün olmayan kamu çalışanlarının (İnfaz koruma memuru, polis, tsk personeli) bir takım tazminatlarında iyileştirmeler yapılması mümkündür.

Kamubiz.com ÖZEL/ ANKARA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (14)
147.cadde 2 ay önce
İşi zor ne verirse versin memura küstürdü zor gönlünü alır tek çalışan ev kira 2 çocuk toplam 4 kişiyiz ay sonunu getiremiyoruz o kadar kısmamıza rağmen ha bu arada hizmetli kadrosu benim ne mesai ne birşey var kuru maaş... Allah asgari ücretli çalışanlara yardım etsin diyorum...
ali 2 ay önce
akp algı operasyonu 5 mutahit varken memur işçi emekli teferuat
Memuru sevmiyorlar 2 ay önce
2023 ocak zammı yüzde yirmiyi geçmez.
Eğitimci 2 ay önce
Yüzde yetmiş seksen belki biraz rahatlatır.
Ozgur 2 ay önce
Yhs çözemediğiniz sürece size oy moy yok
Yüksek Lisans 2 ay önce
3600 ek göstergenin lisans ve yüksek lisans mezunlarına da verilmesi, disiplin affı, % 100 zam, yemek parası verilmesi, bayram ikramiyesi veya 3 ayda bir ikramiye beklentiler bunlar .
son şans reis 2 ay önce
Sayın Cumhurbaşkanımız kamu şeflerini de ezdirmeyiniz ve 3600 ek göstergelerin in verilmesine ve diğer özlük-mali haklarının revize edilmesine ve kurumlar arası şef maaş farklarının düzeltilmesine öncülük ediniz.
Adana 2 ay önce
Seçim Kasım'da olursa......
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26
açık