Cumhurbaşkanlığından memur maaşlarıyla ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklif i ve (1/280) esas numaralı 2020 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklif i'nin sunuşunda memur maaşlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

KAMU 22.10.2021, 11:46 Recep AYDIN
Cumhurbaşkanlığından memur maaşlarıyla ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklif i ve (1/280) esas numaralı 2020 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklif i'nin sunuşunda memur maaşlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Oktay yaptığı konuşmada, son on dokuz yılda, kamu görevlilerimizin özlük haklarını gözetmeye devam ettiklerini ve enflasyona da ezdirmediklerini belirtti. Oktay konuşmasını şöyle devam ettirdi;

"2002 - 2021 Ekim döneminde, aile yardımı ödeneği dahil, en düşük memur maaşı 2002 yılı Aralık ayında 392 TL iken 2021 yılı Ekim ayında 4.881 liraya çıkarılmış olup 12 kattan fazla yükselmiştir. Aile yardımı ödeneği dahil ortalama memur maaşı ise 2002 yılı Aralık ayında 578 TL iken 10 kattan fazla artırılarak 2021 yılı Ekim ayında 5.852 liraya çıkarılmıştır."
memurlar.net

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (6)
CALPOL35 2 ay önce
2002 yılında rahatlıkla memur maaşıyla geçiniyorduk şimdiyse hayal
1999YİLİNDA BİLE DİYANETTE GİREVE VEKİL OLRAK ALİP SOKAGA ATMAK YOKTU 2 ay önce
BUGUN 22YİL SONUNDA BİZİ 22YİL ONCESİNE MUHTAC ETTİNİZ VEKİL İMAM VEKİL MUEZXİNLERİ KPSS DHBT VE İL İLCE MULKATLARDAN GECEREK ASKERİ UCRET KARSİKİGİ CALİSTİRİP KADROLU GELDİ DİYE SOKAGA ATACAKKADAR
sağlıkta yardımcı hizmetler sınıfı 2 ay önce
Gelde isyan etme biz yardımcı hizmetler sınıfı ne olacak tek ek ödeme almayan kadro sınıfı.kaldırılacak diye sözler verildi genel idari hizmetler sınıfına gecirilecek dendi 2005 yılı mutabakata göre vede sayın millet vekilleri bu konuda haysiyele yaklaşımda bulundular hatda bizim ağzımızdan ne cıkmışsa o olacak denildi öğrenim durumlarına göre genel idari hizmetler sınıfına gecirilecek dedindi ancak hiç bir şey olduğu yok ben kendim olarak şunu söylemek isterim neden çözüme kavuşturulmuyor bu kadar zor bir işmidir anlamış değilim.Saygılar
Cengiz 2 ay önce
Ne denir ki
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YHS ÇALIŞANLAR. 2 ay önce
EMEĞE VE EMEKÇİYE ÇOK SAYGILISINIZ SAYIN BAŞKAN
ÇALIŞMA BARIŞINI BOZUP İNSANLARI KAMUDA TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN ÇALIŞANLAR YARDIMCI HİZMETLER SINIFIDIR.BU İNSANLAR ÜNİVERSİTEDE BİTİRSE SEMBOLİK 1/4 MAAŞ DERECESİ HİÇ BİR EKONOMİK VE SOSYAL HAKKA KAVUŞAMAMAKTADIR.TEK TARAFLI ACIMASIZ BİR SÖMÜRÜYE MARUZ KALMAKTADIR.ANAYASANIN EŞİTLİK İLKESİNİN VAR OLDUĞUNA İNANMIYORUZ.KIZILAYCILAY,MÜBAŞİRLER,İTFAİYE ERLERİ SINAVSIZ SINIF ATLATILDI.2351 VHKİ SINAVLA 8 YILDIR MAĞDUR.SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR BU NASIL BİR ADALETSİZLİKTİR NEDEN GÖRÜLMÜYOR VE GEÇİŞTİRİLİYOR.BİZ VE ÇOCUKLARIMIZIN ARASINDA DUVAR VAR NEDEN EN MASUM TALEPLERİNE DAHİ CEVAP VEREMİYORUZ BİZ AÇ AÇINA OKUL BİTİRDİK SADECE HAKKIMIZ OLANI İSTEDİK SINAV KAZANDIK VHKİ OLAMADIK MAĞDURUZ SAĞLIK BAKANLIĞI ÇOK ADİL ANAYASA SADECE BAŞKA BAKANLIKLARDA FARKLI SAĞLIKTA SÖZLEŞMEYLE VARSA MÜDÜR OLURSUN TAŞERONSAN KADRO ALIRSIN YOKSA GEBER BELEDİYE KÖFTESİ. SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ.
KPSS / Kul Hakkı & BELEŞ Kadro 2 ay önce
BELEŞ kadro alan taşeronların yıllık bazda aldıkları memurları geçti. Kamuda maaş dengesi, maaş skalası diye birşey kalmadı. Memurları küstürdünüz. Seçimlerde memurlardan değil, tediye-ikramiye-ek ödeme-bayramlık-sosyal yardımlar-yemek-ulaşım-... vs.leri olan taşeronlardan oy bekleyin. Seçimleri bekliyoruz.
18
açık