Ek göstergesi olmayan YHS Personelinin 2021 emeklilik hakları ne kadar?

Yardımcı Hizmetler Sınıfı kapsamındaki memurların emekli ikramiyesi 2021 emekli maaşı ne kadar? İşte ek göstergesi olmayan yhs personeli 2021 yılı emeklilik hakları...

Ek göstergesi olmayan YHS Personelinin 2021 emeklilik hakları ne kadar?

EK GÖSTERGE ALMAYAN MEMURLARIN EMEKLİLİK HAKLARI NASIL?

Devlet memurlarının bazıları her derecede ve bazıları da ilk dört derecede ek göstergeden yararlanabilirken, bazıları ise hiçbir şekilde ek göstergeden yararlanamıyor.

Emekli olunca alınan emekli maaşı ve emekli ikramiyesi miktarını önemli ölçüde etkileyen bir unsur olması nedeniyle, ek göstergeyi hiç almayan memurların emeklilik hakları diğer memurlara göre daha düşük seviyelerde olmaktadır.

Ek gösterge almayan memurlar

Devlet memurlarından sadece Yardımcı Hizmetler Sınıfı kapsamında görev yapanlar hiçbir derecede ek gösterge alamamaktadır.

Yardımcı Hizmetler Sınıfı kapsamındaki Devlet memurlar; unvanları, eğitim durumları ve dereceleri her ne olursa olsun ek göstergeden yararlanamıyorlar. Bu hizmet sınıfında (YHS); Aşçı, Bahçıvan, Bakıcı Anne, Bekçi-Bakıcı, Berber, Çocuk Bakıcısı, Dağıtıcı, Garson, Gassal, Hademe, Hastabakıcı, Hayvan Bakıcısı, Hizmetli, İtfaiyeci, Kaloriferci, Laborant Yardımcısı, Matbaacı, Otopsi Teknisyen Yardımcısı, Rasatcı Yardımcısı, Sağlık Teknisyen Yardımcısı, Teknisyen Yardımcısı ve Terzi gibi kadro unvanlı Devlet memurları yer almaktadır.

YHS personeli emekliye ayrıldığında, her unvan için emekli aylığının ve ikramiyesinin miktarı aynı olurken, sadece hizmet yılı ve emekli keseneğine esas aylık derece/kademeden kaynaklı maaş ve ikramiye farklılığı olabilmektedir.

Bu çerçevede, yükseköğrenim veya lise (ve lise dengi okul) mezunu olup ek göstergeden yararlanmayan ve hizmet süresi 25-40 yıl aralığında olan Devlet memurlarından; emekliye ayrılmış olanların 2021 yılı ilk yarısındaki emekli maaş bilgileri ile 15 Haziran 2021 tarihinden önce emekliye ayrılacak olanların 2021 yılının ilk yarısında alacakları emekli maaşı ve emekli ikramiyesi bilgileri konusunda hazırladığımız Tabloya aşağıda yer verilmiştir.

Ek göstergesi olmayanların emeklilik hakları (2021 yılının ilk yarısında)

Tablo, 15 Ekim 2008’den önce Emekli Sandığı Kanununa tabi bir göreve başlamış olan Devlet memuru emeklilerine yönelik hazırlanmıştır.

*Tabloda hizmet süreleri itibariyle personelin ulaşabileceği derece ve kademeler tahmini olarak alındığından, hizmet yıllarına karşılık gösterilen derece ve kademelerde farklılıklar görülebilir.

**Emekli aylığı hesabına, emekli aylığının %4’ü oranındaki ek ödemeler dahil edilmiştir.

memurunyeri.com

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
anka 8 ay önce

yazık çok yazık ALLAH a havale etmekten başka çare yok ne yazık ki hakkımızı yiyenlerin ALLAH cezasını versin

Misafir Avatar
KAMUDA TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SINIF YAR 8 ay önce @anka

2351 VHKİ SAĞLIKTA 8 YILDIR SINAV KAZANDI ATANMADI- BÜYÜK, ÇOK BÜYÜK ADALET İTFAİYECİYE,KIZILAYCIYA,MÜBAŞİRE SINAVSIZ SINIF ATLATMA VAR SAĞLIKTA SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATAMA VAR SINAV KAZANIP 2351 VHKİ Yİ MAĞDUR ETMEK VAR.BU NE GÜZEL HAK HUKUK,EŞİTLİK VE ANAYASA HELAL OLSUN YHS HİÇ EK GÖSTERGE ALMASIN ONUN ÇOLUK ÇOCUĞU ZEHİR ZIKKIM YESİN.ALLAH SORSUN BU NE GÜZEL ADALET.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YARDIMCI HİZMETL 8 ay önce @anka

AMİN.RABBİME HAVALE EDELİM BOLCA HAVALE EDELİMKİ RABBİM EN İYİSİNİ BİLİR.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Yhs 7 ay önce

Kamuda ek göstergesi olmayan tek sınıf yardımcı hizmetler sınıfı kimsenin umrunda değil malesef

Avatar
y.hizmetli 7 ay önce

SARI SENDİKADAN İSTİFA EDİN Y.HİZMETLİLER .İSTİFA .

Avatar
y.hizmetli 7 ay önce

2005 DEN BERİ Y.HİZMETLİLERE YAPILAN BU HAKSIZLIĞA ÇANAK TUTAN SENDİKA VE BU YARDIMCI OLAN KİM VARSA HAKKIM HARAM ZIKKIM OLSUN.

Avatar
ZALİMLERİN ZULMÜ VARSA MAZLUMUNDA ALLAHI VAR.ALLAH 8 ay önce

BU ZULME RIZA GÖSTEREN GÖRMEZDEN GELENLERE ALLAHTAN BİR HİDAYET NİYAZ EDİYORUZ.RABBİMİYİSİNİ BİLİR SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ.İŞTE SAĞLIK BÖYLE BİR ŞEY BİR TARAFTA SINAV KAZANIR ATANMAZSIN.DİĞER TARAFTADA YANDAŞLAR SINAVSIZ SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIR.ALEMLERİN RABBİNE HAVALE EDİYORUZ.

Misafir Avatar
2351 VHKİ SINAV KAZANDI ATANMADI NE BÜYÜK ADALET 7 ay önce @ZALİMLERİN ZULMÜ VARSA MAZLUMUNDA ALLAHI VAR.ALLA

2351 VHKİ SAĞLIKTA 8 YILDIR SINAV KAZANDI ATANMADI SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR ADALETMİ SAYIN BAKANIM. - 2351 VHKİNİN GEÇTE OLSA HAKKINI TESLİM ETMENİZİ TALEP EDİYORUZ KIZILAYCILAR İTFAİYECİLER,MÜBAŞİRLER SINAVSIZ SINIF ATLATILDI TAŞERONA KADRO VERİLDİ.SINAV KAZANAN ÜNİVERSİTE MEZUNU HİZMETLİ VHKİ OLAMIYOR SINAVSIZ MÜDÜR OLUNUYOR SÖZLEŞMEYLE .BU HAKMI ADALETMİ

Beğenmedim! (0)
Avatar
ÇOK ADİL YÖNETİLİYORUZ ÇOK ZULM AŞRI ALAYA DAYANMI 8 ay önce

2351 VHKİ SAĞLIKTA 8 YILDIR SINAV KAZANDI ATANMADI- BÜYÜK, ÇOK BÜYÜK ADALET İTFAİYECİYE,KIZILAYCIYA,MÜBAŞİRE SINAVSIZ SINIF ATLATMA VAR SAĞLIKTA SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATAMA VAR SINAV KAZANIP 2351 VHKİ Yİ MAĞDUR ETMEK VAR.BU NE GÜZEL HAK HUKUK,EŞİTLİK VE ANAYASA HELAL OLSUN YHS HİÇ EK GÖSTERGE ALMASIN ONUN ÇOLUK ÇOCUĞU ZEHİR ZIKKIM YESİN.ALLAH SORSUN BU NE GÜZEL ADALET.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ

Avatar
seracettin karaca 7 ay önce

yazıklar olsun hakkımızı helal etmiyoruz hakkımız kimin boynunda ise hakkımızı istiyoruz böyle bir düşmanca hareket yakışmıyor ülkemiz çalışma sistemi ve şartlarına kul hakkıdır acil verilmesi lazım ünversite mezunuyum niçin kadrom değişmiyor devlet ve hükümet yetkililerine sesleniyorum imdat sesimizi duyun hakkımızı helal edelim

Avatar
aaa 7 ay önce

kepazelik oturmuşlar sendika yönetiyoruz diye sizin yaptıgınızı her hangi vatan dasta yapar