Emekli, memur ve işçi maaşlarına ek zam ve eşelmobil sistemi TBMM gündeminde

Emekli, memur, işçi ve asgari ücretlinin yılbaşı zamları maalesef çoktan yok olmuştur. Halkımızı enflasyona karşı korumalıyız, bunun için de ücretlere ek zam yapılmasının yanında, eşelmobil sisteminin yeniden uygulanması gerekmektedir.

KAMU 08.04.2022, 21:00 Editör
Emekli, memur ve işçi maaşlarına ek zam ve eşelmobil sistemi TBMM gündeminde

Balıkesir Milletvekili İsmail OK, emekli, memur, işçi ve asgari ücretliye ek zam talebine ilişkin Meclis konuşması şöyle:

'Artan enflasyon yangını, asgari ücretli, emekli, memur ve işçi maaşlarının hızla eriyerek alım gücünün düşmesine ve sabit gelirlilerin yoksullaşmasına neden olmaktadır. Türkiye İstatistik Kurumu mart ayı tüketici enflasyonu aylık yüzde 5,5’i; yıllık ise yüzde 61’i bulmuştur.

Ek zam ve eşelmobil sistemi:

Emekli, memur, işçi ve asgari ücretlinin yılbaşı zamları maalesef çoktan yok olmuştur. Halkımızı enflasyona karşı korumalıyız, bunun için de ücretlere ek zam yapılmasının yanında, eşelmobil sisteminin yeniden uygulanması gerekmektedir. Halkımızın enflasyon karşısında alım gücünü artıracak tedbirler zaman geçirilmeden hemen alınmalı ve bayram öncesi halkımızın beklentileri karşılanmalıdır.'

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (1)
Yhs 6 ay önce
Yhs kadro bekliyor yüzde yüzde zam yapsanız oy vermem sözünüzü tutmadınız
17
açık