Erdoğan ile görüşen yetkili tarih verdi: Ek zam ve 3600 ek gösterge...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan ile görüşen Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın konuk olduğu canlı yayında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

KAMU 24.12.2021, 22:02 Recep AYDIN
Erdoğan ile görüşen yetkili tarih verdi: Ek zam ve 3600 ek gösterge...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüşen Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın önemli açıklamalarda bulundu. 20 dakika süren görüşme sonrası Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın Haber Global canlı yayınında görüşmenin detaylarına dair açıklamalarda bulundu.

“MEMUR İLE İŞÇİ BORDROSU AYNI DEĞİL”
“2022 yılı için yansıyacak simülasyonu dikkate alarak, enflasyon farkını düşünerek aylık olarak yansıyacak en düşük rakam, 38 TL fark ediyor." diyen Memur-Sen Başkanı,İşçi de 420 TL fark ediyor. Bazı durumlarda durum farklı. Sözleşmeli bir mühendiste 307 TL fark ediyor. 9 yıllık öğretmende 59 TL yansıyacak. Memur bordosu işçi bordosuyla aynı değil. Gelir muafiyeti konusunu da önemli bir adım olarak kabul etti.” ifadelerini kullandı.

“MEMURA EK ZAM KAÇINILMAZ”
Ek zam için görüştüklerini söyleyen Yalçın, “Memura ek zam konusu kaçınılmazdır. Bir iyileştirme yapılması temel beklentimizdir. Sayın Bakan ile bir araya gelerek bu rakamları bir örtüştürmemiz gerekiyor. Nedir, ne değildir anlamamız için. Memurların beklentisini kamuoyu ile paylaşmıştık. Aralık 2021 enflasyonu netleştikten sonra konuşacağız demiştik, şimdi zamanıdır.” şeklinde konuştu.

milligazete

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (7)
Yhs 4 hafta önce
Yhs gidin artık görmek istemiyorum sizi gördükçe psikolojik sıkıntıya giriyorum
Karabük 4 hafta önce
Yhs sendikalardan istifa edin yalan konuşuyor
yhs 4 hafta önce
bitti artık yhs çünkü asgeri ücretli ile aynı oldo oley.
yusuf 4 hafta önce
tessekkurler memur sen 39 TL memur zammı tessekkur ettin size yakışan kral davranış emekli 0 zam emeklide size yağmurlu tessekkur
hakan 4 hafta önce
yhs aynen DEVAM etmeli
Memur 4 hafta önce
Ne güzel 20 dakika.. hoş geldin güle güle demiş reis.. kapıya gelen dilenci muamelesi .. işte buçuk alinin ve küçük ortağın saraydaki değeri.. ya 10 ar kişi gitseniz 20 kişilik heyet eder.. 20 dakikada anca merhaba der bi çay içersiniz..ne konuştunuz ki bu kadar uzun sürede!. ağam çok geliyor birazını alın mi dediniz .. yazık ki hala size umut bağlayan milyonlar var.
Necati 4 hafta önce
Adam 300 TL vermediniz 39 TL verdiniz diyor hala. Yani 300 liraya fit olacaklar yazık
8
parçalı az bulutlu