Hakem Heyeti, memur zam teklifini revize etmeyecek!

Hakem Heyeti, memur zam teklifini revize etmeyecek!
Hakem Heyetinin memur zam kararı merak ediliyor. Ancak Yenişafak Gazetesi Hakem Heyeti'nin, son görüşmedeki teklifi değiştirmeyeceğini yazdı.

Bugüne kadar dört görüşme gerçekleştiren hakem heyeti kararını bugün 10.00'da yapacağı toplantının ardından öğleden sonra açıklayacak.

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
 

Kamu işveren ve yetkili sendika Memur-Sen'in 1 Ağustos'ta 7'nci Dönem toplu sözleşme maratonu bugün hakem heyetinin vereceği karar ile nihayete eriyor. Yaklaşık 6 milyon memur ve memur emeklisinin beklediği 7'nci Dönem toplu sözleşmesi bugün sona eriyor. Kamu işveren ve sendika arasında dört görüşme sonucunda 11 hizmet kolunda 291 kamu çalışanları genelinde 50 madde üzerinden anlaşma sağlanmıştı. Anlaşılamayan sosyal haklar ve zam oranı hakem heyetine gitmişti. Bugüne kadar dört görüşme gerçekleştiren hakem heyeti kararını bugün 10.00'da yapacağı toplantının ardından öğleden sonra açıklayacak.

TEKLİF REVİZE EDİLMEYECEK

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız
 

5'inci toplantı bugün saat 10.00'da Sayıştay Başkanlığı'nda yapılacak. Edinilen bilgilere göre kamu işveren ve Memur-Sen arasında konuşulan son teklif olan ilk yıl için 15+10, ikinci yıl için 6+5 teklifi revize edilmeyecek. Hakem Heyeti'nin vereceği karar bağlayıcı nitelik taşırken, toplantının bitmesinin ardından yazılı ya da sözlü bir açıklama bekleniyor.

yenişafak

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
3 Yorum