Hazine ve Maliye Bakanlığına atama kararları! Bakan Yardımcılığına kim atandı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın onayladığı Hazine ve Maliye bakanlığına ait atama kararları 22 Aralık 2021 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı. Bakan Yardımcısı Murat Zaman kimdir?

KAMU 22.12.2021, 08:29 Recep AYDIN
Hazine ve Maliye Bakanlığına atama kararları! Bakan Yardımcılığına kim atandı?

Resmi Gazete'de yayımlanan Karara göre, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığına Murat Zaman atandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanı Necmi Keskinsoy ise görevinden alındı.

ATAMA KARARLARI

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2021/600

Hazine ve Maliye Bakanlığı

Bakan Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Murat ZAMAN atanmıştır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanı Necmi KESKİNSOY, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 4 üncü maddesi gereğince görevden alınmıştır.

21 Aralık 2021

Recep Tayyip ERDOĞAN

CUMHURBAŞKANI

MURAT ZAMAN KİMDİR?

Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Hazine ve Maliye Bakanlığı Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdürü olarak görev yapan Murat Zaman, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığına Murat Zaman atandı.

Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdürlüğü 2019 tarihinde kurulmuş, finansal istikrarın sürdürülmesi amacıyla sistemik risklerin izlenmesi ve yönetilmesine ilişkin kurumsal çerçeveyi güçlendirmek, bu risklere karşı tedbir almak, faizsiz finans sektörünün geliştirilmesi için ilgili kurum ve kuruluşlarla eşgüdüm içerisinde çalışmalar yapmak, finansal piyasalardaki yenilikler başta olmak üzere küresel ve yerel gelişmeleri takip etmek, değerlendirmek ve finansal sektörü geliştirici çalışmalar yapmakla görevlendirilmişti.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
1
az bulutlu