İşçilerin memur kadrosuna geçirilmesi Çalışma Bakanı'na soruldu

Kamuda görev yapan üniversite mezunu işçilerin memur kadrosuna geçirilmesi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'e soruldu.

KAMU 08.04.2022, 20:36 Editör
İşçilerin memur kadrosuna geçirilmesi Çalışma Bakanı'na soruldu

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI'NA 

Aşağıdaki sorularımın Anayasa'nın 98 ve TBMM İçtüzüğünün 96. ve 99. Maddeleri uyarınca T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Vedat Bilgin tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. Saygılarımla. 29.03.2022 Ömer Fethi GÜRER /Niğde Milletvekili 

Kurumlarda aynı branşta hem sürekli işçi hem memur bulunmakta olup, diplomalı pozisyonlarda çalışan işçiler (önlisans, lisans, yüksek lisans, doktora) branşlarında uzman olmalarına rağmen uygun pozisyonlarda değillerdir. 

1-Kamuda çalışan üniversite mezunu, diplomalı memur kadrolarına geçirilmesini düşünülmekte midir? 

2-Kamuda görev yapan işçilerden eğitim ve öğrenim koşulları uygun olanların kendi içlerinde görevde yükselmeleri için bir çalışma yapılmakta mıdır? 

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (9)
Beleşçileri değil, işsizleri görün. 8 ay önce
3-4 milyon insan arasından KPSS ile sıyrılıp alın teriyle kamuda memur olarak işe başlayanları değil de, BELEŞ kadro alan taşeronlar için uğraşmak da nedir ... Belediyeler ve diğer kamu kurumlarına doldurulmuş tanış taşeronlar için değil, üniversite mezunu İŞSİZLER için bir şeyler yapın da görelim.
Yüksek lisanslı 1 hafta önce
Kardeş eminimki senin o aldığın KPSS puanını rahatlıkla alacak senden, daha fazla zekaya sahip olduguma bahse girerim. Bu yorumu yaparken kendine göre adalet arayan bir otlakcısın iyi olsan atanırdın şimdiye demekki puanın düşük.
Torpilliye gelecek vaadi. 8 ay önce
Ahbap taşeronların; belediyelerde şef, müdür yapılma zamanı mı geldi, acaba. Sözde KPSS.lilerle ekranlardalar, fiiliyatta taşeronlardan yanalar. Muhalefet böyle yaparsa, diğerlerinin yaptıkları normal.
Hakan 9 ay önce
Aslında burada devletin işine gelir işçi memurdan daha fazla maaş alıyor artı ikramiyesi var bu insanlar okumuş zaten memur kadrosuna alınmaları devlete külfet getirmez aksine devletin işine gelir anlamadığım şu 2017 söz verilmişti üniversiteli işçilere memur kadrolarına alınmaması şaşırtıcı bir durum
Ümit kurt 8 ay önce
Bence üniversite mezunu olan işçiler 4a memur kadrosuna geçirilmeli çünkü torpilli lise mezunları üniversiteli işçilere amirlik yapıyor bu saçmalık son bulmalı sezar a hakkı verilmeli üstelik devlet böyle yaparak maliyeti düşürecek
Yhs 9 ay önce
Yhs işçi kadrolu yapın olsun bitsin
Helal Sayın vekilim helal olsun 9 ay önce
Helal olsun sayın vekilim ellerinden öpüyorum Sen gerçek bir babasın gerçek bir Anadolu insanısın üniversite bitirmiş önlisans ya da lisans mezunu bir insanın işçi temizlik işlerinde çalıştırılması Belediyelerde Bir dahaki Ankara Büyükşehir Belediyesinde üniversite mezunları şu anda temizlik görevi yaptırılıyor mezarlıklarda
Yhs 9 ay önce
Yhs kadro bekliyor sayın bakanım duymamazlıktan gelmeyin sandıkta bizde duymayız
Yhs 8 ay önce
Yhs kadro bekliyor yüzde yüzde zam yapsanız oy vermem sözünüzü tutmadınız
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın