İşte yeni ek gösterge ve mesleklere göre maaş tablosu

3600 ek gösterge düzenlemesi ile maaşlar nasıl değişecek! İşte emekli maaşı emekli ikramiyesi ve mesleklere göre yeni ek göstergeler!

KAMU 28.05.2022, 09:12 Editör
İşte yeni ek gösterge ve mesleklere göre maaş tablosu

3600 ek gösterge heyecanla beklenirken, düzenleme ile ilgili ayrıntılar da tek tek netleşiyor. Milyonlar memurun beklediği emekli maaşı ve emekli ikramiyelerini büyük oranda artıracak ek gösterge düzenlemesi ile ilgili taslağın, önümüzdeki günlerde Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a sunulması ve ardından son kararın verilmesi bekleniyor. Ek gösterge ile polis, din görevlisi, öğretmen ve hemşire dışında kalan diğer unvanların ek gösterge rakamları 500-750 arası artırılacak. İşte 3600 ek gösterge düzenlemesi ile ilgili son dakika ayrıntılar, mesleklere göre yeni ek göstergeler ve ek gösterge maaş hesapları!

Temmuz zammı öncesi, memurların beklediği en önemli düzenleme 3600 ek gösterge! Ek gösterge konusunda taslak ve çalışmalar son aşamaya gelmişken; '3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?' '3600 ek göstergede son durum nedir?' soruları da hız kazanmaya başladı. İşte ek gösterge konusundaki son gelişmeler ve düzenleme sonrası oluşacak emekli maaşı ve emekli ikramiyeleri hesabı

4 meslek başta olmak üzere ek göstergeler yeniden düzenlenirken, ek göstergesi olmayan yardımcı hizmetler sınıfı da çalışmalar kapsamında yer alıyor.

3600 ek gösterge çalışması ile polis, din görevlisi, öğretmen ve hemşire dışında kalan diğer unvanların ek gösterge rakamları 500-750 arası artırılacak.

Genel müdür yardımcısı, üniversite genel sekreter yardımcısı, il, bölge ve şube müdürü gibi bazı unvanlar, görevin önemi ve hiyerarşik yapı dikkate alınarak ek gösterge cetvelinde daha üst gruplara yükseltilecek.

Yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan kamu görevlileri için eğitim durumu da dikkate alınarak ek gösterge rakamı üzerinde çalışılıyor.

Böylece yardımcı hizmetler sınıfına da ek gösterge verilmiş olacak.

Ek gösterge taslağı, önümüzdeki günlerde Memur-Sen ile müzakere edilecek.

Memur-Sen, tüm memurların ek gösterge artışından yararlanmasını, emeklilik aylıklarında artış sağlayacak yansıtma oranlarının da yükseltilmesini talep diyor.

Konfederasyon, Çalışma Bakanlığı'na sunduğu çalışmada, 2200 ila 3000 ve 3000 ila 3600 arasında iki kademe eklenmesini talep etti ve bu kademelere bağlı olarak yeni tazminat yansıtma oranları oluşturdu.

Yine mevcut durumdaki 3600 ile 4800 kademesinin de yeniden düzenlenerek; 3600 ila 4200 (4200 hariç), 4200 ila 4400 (4400 hariç) ve 4400 ile 4800 (4800 hariç) olmak üzere üç ara kademe eklenmesini istedi.

EK GÖSTERGE İLE MAAŞLAR NASIL DEĞİŞİYOR?

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (8)
Yhs 1 ay önce
Yhs üvey evlat muamelesi yapmayın çok alana çok verin az alana hiç vermeyin üç beş maaş alana çok verin doysunlar
Sehmettin 1 ay önce
Eeee ben nerdeyim! (Şube Müdürü)
Yhs 1 ay önce
Yhs hükümete yük diyorlar üç beş maaş alan yük olmuyor çok alana çok verin az alana hiç vermeyin
Sefin esamesi bile okunmuyor. 4 hafta önce
adalet
kazım 4 hafta önce
kariyer uzmanlarına neden daha az gösterge
Abdul fis fis 4 hafta önce
muhendis düşmanları brent petrol uçtu soyle imama dua etsin belki duser
Abdullah Durgun 3 hafta önce
Dr.lara yok biz uvey evladiz
Hacı 3 hafta önce
iki yıllık ön lisans mezunu polislerin durumu nedir net bir şey yazılmamış polislere verilecek ama polisler derken 4 yıllık mezun polisler kast ediliyor ise teşkilatın tahminen %25 civarı 4 yıllık mezun diğer kısmın durumu nedir ne olacak net bir açıklama yok polisler 3600 çıksın diye 10 yıllardır bekler durur sadece lisan mezunlarını kapsayıp diğerlerine verilmez ise bu hakkaniyet ten uzak bir düzenleme olur kanatindeyim
24
az bulutlu