'Kamu görevlileri zor günler geçiriyor'

Sezer, Memur-Sen'deki Ramazan Bayramı programında konuştu: Ekonomik daralmadan dolayı kamu görevlileri zor günler geçiriyor

KAMU 07.05.2022, 07:13 Editör
'Kamu görevlileri zor günler geçiriyor'

Memur-Sen Adana Şubesi tarafından geleneksel hale gelen bayramlaşma programı Ramazan Bayramı’nın üçüncü günü sendika hizmet binasında gerçekleştirildi.

Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Başkanı Semih Durmuş, Ak Parti Adana Milletvekilleri Abdullah Doğru ve Ahmet Zenbilci, Memur-Sen’e bağlı sendikaların Adana Birim Başkanları, Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Yönetimi ve çok sayıda vatandaşın katıldığı program birlik, beraberlik ve dayanışma adına muhteşem görüntülere sahne oldu.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer programın açılışında bir selamlama konuşması yaparak programa katılanların bayramlarını kutladı.

Rahmet, bereket, bağışlanma, arınma ve manevi huzur bilinciyle hayatımıza anlam ve güzellikler katan mübarek Ramazan ayını, sabır, sakınma, şükür, ibadet, dua ve dayanışmayla geçirmenin mükâfatı olan bayramı bir kez daha ulvi duygularla idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Sezer; "Pandemi nedeniyle bayramlarımızı ağız tadıyla kutlayamıyorduk ancak inanıyorum ki bu bayram mesafeli son bayramımız olacak. Kurban Bayramı’nda inşallah kucaklaşarak bayramlaşacağız" dedi.

İki gün önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın da katılımıyla Memur-Sen’in İdlib’te yaptırdığı 400 briket evin ülkelerine geri dönecek Suriyeliler için destek mahiyetinde olduğunu vurgulayan Sezer konuşmasında yaşanan ekonomik daralma nedeniyle kamu görevlilerinin de zor günler geçirdiğini ve bu sıkıntıları aşmak için kendilerinin eşel mobil sistemine geçilmesini teklif ettiklerini hatırlattı.

Başkan Mehmet Sezer’in ardından Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Başkanı Semih Durmuş ile Ak Parti Adana Milletvekilleri Abdullah Doğru ve Ahmet Zenbilci de birer konuşma yaparak programa katılanların bayramını kutladı.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (5)
Edep 5 ay önce
Memuru %3,5'lara mahkum eden, sizler değil misiniz. ! Yetmezmiş gibi; "Kamu görevlileri zor günler geçiniyor" nutukları atıyorsunuz.
memursenli 5 ay önce
günaydın beyler günaydın sizler değilmisiniz toplu sözleşmeyi imzalayan valla pes zeytinyağı gibi birde üste çıkıyorsunuz yazık yazık
Cengiz karaca 5 ay önce
Memur senliler zor günlergeçirmez
Cengiz karaca 5 ay önce
Yetmez ama evetçiler.
Mutlumusunuz şimdi
YHS 5 ay önce
YHS PERSONELLERİNİN HALİNDEN ANLAYAN VAR MI ? YHS PERSONELLERİ İÇİN NE YAPTINIZ ..! BİZLER DE YAŞAMAYA ÇALIŞIYORUZ .MAAŞ ZAMLARINDA AZ ALANA ÇOK, ÇOK ALANA AZ VEREREK DENGELENİYORDU . ÇOK ALANA ÇOK, AZ ALANA AZ VEREREK YHS MAĞDUR ETTİNİZ. ADALETLİ OLMALARINI İSTİYORUZ . ÜNİVERSİTE MEZUNU EK GÖSTERGESİ OLAMAYAN TÜM YHS ÇALIŞANLARINA EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN G.İ.H KADROSU MÜJDESİNİ BEKİLYORUZ . MÜBAŞİRLERDE OLDUGU GİBİ .
18
açık