Kamu şeflerinin hak arama mücadelesi yeni bir boyut kazandı

Kamu Şeflerinin sosyal medyada başta 3600 ek gösterge ve daha sonrasında diğer özlük hakları ile ilgili özellikle Twitter'da başlattıkları mücadele ile ilgili haberleri daha önce sizlerle paylaşmıştık. Sosyal medyada başlayan hak arama mücadelesi bu günlerde yeni bir boyut kazanmış, kamu şefleri kendi illerinde siyasi partilerin il başkanlıklarını ve meclisin tatil olması nedeniyle seçim bölgelerinde bulunan milletvekillerini sıkı markaja almaya çalıştıkları görülmektedir.

KAMU 18.08.2022, 15:47 Editör
Kamu şeflerinin hak arama mücadelesi yeni bir boyut kazandı

Çanakkale, Bingöl, Afyonkarahisar ve Eskişehir illeri hak arama mücadelesinin bu boyutunda öncülük yapmışlar, il başkanlıklarına ve bölgelerinin milletvekillerine gerekli ziyaretleri gerçekleştirmiş, başta 3600 ek gösterge ve diğer hak kayıplarına ilişkin hazırlanan raporu kendilerine dosya halinde  teslim etmişlerdir.

Kamu Şefleri, bu hak arama mücadelesini önümüzdeki günlerde, Ankara da basın açıklaması ve TBMM açıldığında partilerin genel başkan yardımcıları, grup başkan vekilleri ve vb... ziyaretlerle daha yeni boyuta taşıyarak, her türlü yasal zeminde bu hak arama mücadelesine devam etmeyi planlamaktadır.

Üyesi bulundukları sendikalardan özellikle 3600 konusunda gerekli desteği göremeyen Kamu Şefleri, sendikalardan bağımsız olarak, 3600 yasası yürürlüğe girinceye kadar başta 3600 ek gösterge sonrasında diğer özlük ve mali hakları ile igili mücadeleyi sürdürmeye kararlı görünüyorlar

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (6)
TEKNİKERlere de 3600 ek gösterge verilmelidir. 2 ay önce
Emrinde teknisyen ve teknisyen yardımcılarının olduğu TEKNİKERlere de 3600 ek gösterge verilmelidir. KPSS ile atamaları yapılmıştır ve 3600 ek gösterge onların da hakkıdır. Adaletli olalım.
Mürsel DOK OSMANCIK BELEDİYESİ 1 ay önce
3600 ek gösterge tüm memurlara adil şekilde verilmelidir
Mahmut 1 ay önce
Teknikerlerede 3600 ek gösterge verilmelidir.
Yhs 1 ay önce
Yhs sendika ne işe yarıyor ne yapıyor üye kaydetmeken başka
Kamuşefi 1 ay önce
Kamuda çalışan ve Emekli olmuş tüm Şeflerimizi Telegram ve WhatsApp guruplarımıza davet ediyoruz https://t.co/JsTRh74YAE
Sahmet 1 ay önce
Kamu şefleri mağdur 3600 ve sosyal haklar ve en önemliside itibarımız geri verilmeli adalet sağlanmalıdır
23
açık