Kamu- Sen'den memurlara 22 maddelik talep!

7. Olağan Genel Kurulumuzun açılışında konuşan Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanımız Önder Kahveci memurlarla ilgili 22 maddelik talepte bulundu

KAMU 10.05.2022, 22:23 Editör
Kamu- Sen'den memurlara 22 maddelik talep!

1- Maaşlara, gerçekleşen enflasyonun üzerinde zam yapmak, refah payı uygulamasını hayata geçirmek ve enflasyon farkı oluşması durumunda aylık mahsuplaşma yapmaktan geçmektedir. 

2- Memur maaşlarının yaklaşık dörtte birini oluşturan ek ödemenin, denge tazminatı adıyla kazanımlara eklenmesi, 

3- Aylık 167 TL’ye denk gelen toplu sözleşme ikramiyesi,

4- Kamu çalışanlarına ilave bir derece verilmesi, 

5- Vekil imamların ve yüzbinlerce sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi..Gündemimizin ilk sırasında, kırmızıçizgimiz olan memurluk güvencesinin korunması, geçici personel, vekil, sözleşmeli, idari hizmet sözleşmeli gibi istihdam biçimlerinin kaldırılması bulunuyor. 

6- Sicil ve disiplin affı, 

7- Zorunlu tasarruf ve KEY hesaplarında biriken paraların hak sahiplerine ödenmesi

8- Esnek istihdama karşıyız. Sözleşmeli istihdamına son verilmeli, güvencesiz istihdam gündemden çıkarılmalıdır.  

9- Ekonomik gelişmeler karşısında maaş zamları yeterli değil. Buradan bir kere daha ifade ediyorum: Mutlak surette refah payı uygulamasına geçilmeli, enflasyon farkı aylık olarak maaşlara yansıtılmalıdır. 

10- Ek ödeme, aile yardımı, doğum yardımı, nöbet ücreti gibi maaş dışı ödemelere ayrıca artış yapılmalıdır

11- 4/C’den 4/B’ye geçen çalışanlarımızın sorunlarını çözmek için mücadelemiz sürecek.  

12- Yardımcı hizmetlilerimizi asla unutmadık, daima gündemde tuttuk, tutmaya da devam edeceğiz. 

13- 3600 ek gösterge, bütün memurların uzun yıllardan gelen beklentisi ve belli meslek gruplarından öteye, toptan ele alınarak kapsamlı bir çalışma yapılması gerekiyor.  Bu konuda yaptığımız çalışmamızdan mutlaka faydalanılsın istiyoruz.  Sayın Bakanım, yapılacak düzenlemelerde müdürler, müdür yardımcıları, şefler, merkez taşra ayrımına tabi tutulanlarla kurum içi yükselme sınavıyla gelen uzmanlar, idareci konumundaki kamu görevlileri, denetmenler, avukatlar, ek gösterge uygulamasından hiç faydalanamayan teknisyen yardımcısı, şoför gibi Yardımcı Hizmetler Sınıfına dahil olan personel ve hiyerarşik denge unutulmamalıdır. 

14- Özellikle liyakat konusu, bizim için son derece önemli.  Biz her memurun hak ettiği göreve gelmesi için adil bir sistem kurulmasını istiyoruz. 

15- Görevde yükselme sınavlarının düzenli olarak yapılmasını istiyoruz. 

16- Bütün ek ödemelerin emekliliğe sayılması ve emekli maaşlarının yükseltilmesi için mücadelemizden taviz vermeyeceğiz. 

17- Bayram ikramiyesi talebimizden asla vaz geçmeyeceğiz. 

18- Enflasyonun hızla yükseldiği bu günlerde enflasyon farkının maaşlara aylık olarak yansıtılmasının ve memur ve emeklilere refah payı verilmesinin zorunlu olduğuna inanıyoruz. 

19- Ek ders ve nöbet ücretlerinin yükseltilmesi, fazla mesai sisteminin adaletli bir yapıya dönüştürülmesi, 

20- Ek ödemelerdeki aksaklıkların giderilmesi,

21- Döner sermayenin yeniden düzenlenmesi, 

22- Kreş ve gündüz bakım evleri gündemimizde olacak.  

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (9)
Yhs 2 hafta önce
Sayın başkan siz biz yhs lileri hep bizi son zamanda aklınıza geliyoruz bizi neden ilk taşorengibi sizin ilk başta sizin kırmızı çizgimiz değiliz bizim 2005 ten beri hakkımızı sizinle bereber hükümet yiyor sizin hicmi kul hakkı yiyorsunuz değilse bizimle hükümet ve siz helallaşamazsınız helal etmeyiz bunun birde öbür tarafı var işte bu kadar.
LİSANS MEZUNU HİZMETLİ 2 hafta önce
YHS Lİ PERSONELİN HAKKI YİNE SATIR ARALARINA SIKIŞTIRILMIŞ.
LİSANS MEZUNU HİZMETLİ 2 hafta önce
Tüm açıklamanın tamamında unutmadık, aklımızda sözleri mezuniyetlerine göre GİH sınıfına geçirilme neden söylenmiyor Başkan
Mmm 1 hafta önce
Yhs memursenin kamusenin uşagı oldu sendikalar ancak yesinler hakkını onlar böyle gelmiş böyle gelirler ancak mevhatçı sendikalar işleri güçleri eline mükrofonu alan yalan üstüne yalan söyleme devam ederler
Yhs 1 hafta önce
Yhs nereye sıkıştırır sıkıştırsırsınlar kadroda versinler yhs olarak bunlara oy vermem bunlara boyunda eğmem üç beş maaş alan versin
trc-neco 1 hafta önce
Lütfen kafanızı da bizi de yormayın üzmeyin dirhem çekirdek bile vermezler biz memurlar çoktan unutulduk kimseninde umrunda da değiliz daha bunuda göremiyorsak vay halimize...
YARDIMCI HİZMETLİ 1 hafta önce
yhs liyim 1/4 yüm yüksek okul mezunuyum ama taşeronlar kadar maaş alamıyoruz ek gösrege yok bu ucube 1965 kalan kadrodan kurtulupta gih kadrosu alamıyoruz neden acaba ama hakkım haram zıkkım olsun 1400 tl her aya eksik maaş laıyorum anlayana.
Yhs 1 hafta önce
LİSANS MEZUNU HİZMETLİ
Hakkımızı bari versinlerNEDİR BU VURDUM DUYMAZLIK, ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇTİ, TAŞERONDAN KADROYA GEÇEMLERİN MAAŞI BİZLERİN EN AZ %50 FAZLASI DURUMDA, ARTIK YETERRR!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
açık