Kamu ve Belediyelerdeki KHK'lı İşçileri Duyan Var mı?

Kamu ve Belediyelerdeki KHK'lı İşçileri Duyan Var mı?
696 sayılı KHK ile kamuda 4D kadroya geçen ve Belediye iştiraklerinde kadroya geçen işçiler KHK'dan önce enflasyona göre orantılı asgari ücretin yüzde "% ..." fazlası düzenlemesi yapılıyor ve birnevi az-çok enflasyona karşı ezilmiyordu. Kamuda çalışan taşeron işçilerimiz 696 sayılı KHK düzenlemesiyle kadroya geçtiği 2017'den 2020 bu yana verilen yüzde %4'e karşın %15/%20/%23 enflasyona rağmen sadece yüzde %4 zam ile maddi manevi mağdur edilen KHK'lı binlerce emekçi işçilerimiz var. Onları duyan varmı? yine

696 sayılı KHK ile kamuda 4D kadroya geçen ve Belediye iştiraklerinde kadroya geçen işçiler KHK'dan önce enflasyona göre orantılı asgari ücretin yüzde "% ..." fazlası düzenlemesi yapılıyor ve birnevi az-çok enflasyona karşı ezilmiyordu. Kamuda çalışan taşeron işçilerimiz 696 sayılı KHK düzenlemesiyle kadroya geçtiği 2017'den 2020 bu yana verilen yüzde %4'e karşın %15/%20/%23 enflasyona rağmen sadece yüzde %4 zam ile maddi manevi mağdur edilen KHK'lı binlerce emekçi işçilerimiz var. Onları duyan varmı? yine ben cevap vereyim "sanmıyorum" Emekçi işçilerimize çok ama çok yazık ediyorsunuz. Bilin istedim. Saygılarımla arz ederim.

Levent Baş/ Kamubiz.com

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum