Kamuda çalışan tüm taşeron işçiler kadro istiyor

Belediye ve il özel idarelerde çalışan taşeron işçilerin kadro var.

KAMU 17.09.2022, 21:58 Editör
Kamuda çalışan tüm taşeron işçiler kadro istiyor

BELEDİYE VE İL ÖZEL İDARELERİ KAMUDA ÇALIŞAN TÜM TAŞERON İŞÇİLER KADRO İSTİYOR, 52 GÜNLÜK İLAVE TEDİYE, İKRAMİYE, BANKA PROMOSYONU, EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET, TAM MESAİ, HAK, HUKUK, ADALET İSTİYOR.

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

Belediye ve il özel idarelerde çalışan taşeron işçilerin talebi var. Taşeron çalışma sistemi, işçilere çok büyük mağduriyet yaratan, üstelik kamu kesimini de zarara uğratan bir sistemdir. 

Taşeron uygulamaları nedeniyle ücret ve sosyal haklarda ciddi kayıplar oluşmakta, iş güvencesi fiilen ortadan kalkmıştır. Kamuda, asıl iş, yardımcı iş ayrımı yapılmaksızın, taşeron çalışma sistemi tümüyle kaldırılmalı, kadroya geçemeyen tüm taşeron işçilere kadro verilmelidir. Kadro alıp sosyal haklarının iyileşmesini bekleyen khk'lı işçiler de var. 

Maliye ve Çalışma Bakanlığınca yürütülen çalışmalar evet biliyoruz ama bazı remi ağızlardan yarım yamalak yapılan bu kadro söyletisi çalışmalarının ne zaman başlacağı ve nihayete ereceği konusunda yıllardır hep "lafta" sözde söylenip, "icraatta" yani özde adım atılmaması taşeron işçilere kadro verilmesi konusuna taşeron işçiler ve kamuoyu hep şüphe ve kuşkuyla bakmıştır. 

Belediyeler, İl Özel İdareleri, Kamu İktisadi Teşebbüsü, Belediye iktisadi teşebbüsleri, çalışan işçilere biran önce kadroları ve özlük hakları verilmelidir. KHK 2018 yılında buyana 5 yıl geçti ama kadroya dair bir milim yol alınamadı. Taşeron işçiler bir 5 yıl daha beklemek istemiyor. Önümüzde ki 2023 genel seçimden önce 2022 yılı sonuna kadar iktidar ve muhalefet partileri elele vererek mecliste bu haksızlığa son vermelidir. 

Biz taşeron işçiler de bu haksızlığa son verilene kadar 5 yıldır olduğu gibi birlik olacağız, birlikte yol alarak kamu ve belediyeler de taşeron son verilmesini birinci önceliğimizle hep güncel tutarak sesimizi her platformda haykıracağız. Ben taşeron işçilerin kadro hakkını alacağına inanıyorum, çünkü biz bunu birlikte başaracağız. 5 yıldır bu kadro mücadelemizin içinde sizlerin sesi olmaya gayret ettim sonuna kadar olmaya devam edeceğim. 

Kıymetli emekçi işçi kardeşlerim davanıza sahip çıkın, geleceğinizi teminat altına alın, işinize sahip çıkın. Taşerona kadro lütuf değil halktır. Saygılarımla 

Levent Baş

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (7)
Makbule 1 hafta önce
Aile Bakanlığında ek ders karşılığı haftalık 39 saat tam yıl bakanlık onayı ile çalışan sosyal hizmet uzmanı, psikolog, sosyolog, hemşire, fizyoterapist, sağlık memuru meslek elemanları 657 kadrolu söz konusu personel ile aynı işi yapıyor, incelemeye çıkıyor, sosyal inceleme raporu yazıyor imza yetkisi var.
Ancak özlük haklarından yoksun olduğu için askeri ücretin altında izin hakkı olmadığı için izin kullanmadan çalışıyor. Resmi tatillerde ücreti düştüğü gibi SSK pirimide noksan yatırılıyor. Mobbinge uğruyor hiçbir güvencesi olmadan çalışma ve insan haklarına aykırı bir şekilde köle gibi çalışıyor. 2018 yılında taşeronlar kadroya alındı. Diyanette ek ders ücreti karşılığı çalışan kuran öğreticileri, vaizler; Kültür Bakanlığında ek ders kaR.rşılığı çalışan sanatçı ve oyuncular kadroya alındı. Aile Bakanlığı bu konuda duyarsız kaldı.

AİLE BAKANLIĞINDA ÇALIŞAN MESLEK ELEMANLARI TAM GÜN TAM YIL ÇALIŞIYOR VE KADROYU HAK EDİYOR.
Yhs 1 hafta önce
Yhs kadro bekliyor yüzde yüzde zam yapsanız oy vermem sözünüzü tutmadınız özellikle MHP taşerone sözleşmeliye mubaşirlere var bize neden yok
Emekçi 1 hafta önce
Kamu bankasında taşoren çalışmaktayım temizlik elamanı olarak haklardan yararlanmak istiyoruz kadro istiyoruz kadro
Devrim 4 gün önce
KADROYU FAZLASI İLE HAK EDİYORSUNUZ, NEREDE GÖRÜLMÜŞ HAFTADA 39 SAAT ÇALIŞ KADROYA ALINMA SIRF KADROYA ALMAMAK İÇİN 40 SAAT VERMİYORLAR. ÜSTELİK SÖZ KONUSU ÇALIŞANLAR ÇOK ZOR ŞARTLARDA VE DEZAVANTAJLI GRUPLARLA ÇALIŞIYORLAR.

DAHA ÖNCE SINAVSIZ TAŞERON OLARAK GİRENLER KADROYA ALINDI, AİLE BAKANLIĞINDA EK DERS KARŞILIĞI ÇALIŞANLARINDA KADRO HAKKKIDIR.
ÜSTELİK TAM GÜN TAM YIL HİÇBİR ÖZLÜK HAKKI OLMADAN ÇALIŞTIRMAK ÇALIŞMA YASASI VE İNSAN HAKLARINADA AYKIRIDIR. BUNUB ADI KÖLELİKTİR, BAŞKA İZAHI OLAMAZ.
Meteler 1 hafta önce
Kadroya geçmeleri isabet olur... Allah aşkına merkez Bankası gibi bir kurum niçin taşoran işçi çalıştırsın... Ayıp... Kadroya geçmeleri şart....
Maraşlı 7 gün önce
Evet 2018 yılında kamu şirketlerine aktarıldık tüm taşeronlara kadro siloganı ile çıkılan yolda yine ayrımcılık yapılmış olup iş güvencesi dahi verilmemiştir.
ali 6 gün önce
Hastanelerde çalışsan rötgen,stril, ve lab. teknisyen-teknikerleri de unutmayın
18
açık