Kamuda, en düşük tazminat, en düşük zam ve en düşük gösterge hep Yardımcı Hizmetlere reva görüldü! Seçimden önce kaldırılsın..

Savdes-Sen Genel Başkanı Tuncay Cengiz, Yardımcı Hizmetler Sınıfı’nın kaldırılması için imza kampanyası başlattıklarını bildirdi.

KAMU 28.08.2022, 06:30 28.08.2022, 07:09 Editör
Kamuda, en düşük tazminat, en düşük zam ve en düşük gösterge hep Yardımcı Hizmetlere reva görüldü! Seçimden önce kaldırılsın..

Savdes-Sen YHS’nin kaldırılması için imza kampanyası başlattı…

Savunma, Büro ve Destek Hizmetleri Sendikası (Savdes-Sen) Genel Başkanı Tuncay Cengiz ve beraberindeki heyet gazetemizin Ankara Bürosu’nu ziyaret etti. Ziyarette konuşan Cengiz, sendikalarının Yardımcı Hizmetler Sınıfı’nın kaldırılması için başlattıkları imza kampanyası ile ilgili bilgi verdi.

YHS STATÜSÜNDE ÇALIŞAN PERSONEL SORUNLAR İLE BOĞUŞUYOR
Kamu çalışanları arasında, çalışma koşulları ve özlük haklar konusunda en çok sorun yaşayan sınıfın Yardımcı Hizmetler Sınıfı’nda çalışan 100 binden fazla personelin olduğunu belirten Cengiz, “Kamuda, en düşük özel ve ek özel hizmet tazminatı, en düşük iş güçlüğü zammı, en düşük temininde güçlük zammı, en düşük ek gösterge ve en düşük tazminat yansıtma oranı hep Yardımcı Hizmetler Sınıfına reva görülmüştür” dedi.

İMZA KAMPANYAMIZ 16 EYLÜL’E KADAR DEVAM EDECEK
Başlattıkları imza kampanyası ile ilgili bilgi veren Cengiz, şunları kaydetti: “15 Ağustos-16 Eylül 2022 tarihleri arasında imza kampanyası başlatılmış olup, kampanyanın 81 il ve KKTC’de görevli tüm devlet memurları, aileleri ve halkımızın desteği ile yürütülmesi planlanmaktadır. Ankara Kızılay’daki Güvenpark’ta imza kampanyası için çadır kurmak üzere Ankara Valiliğinden izin istenmiştir. İzin alınmasını müteakip çadır kurulumu gerçekleştirilecektir. Hedef, 1.100.000 imza olup, toplanan imzalar 19 Eylül 2022 ila 05 Ekim 2022 tarihleri arasında dosya olarak Cumhurbaşkanlığı ile AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti genel merkezlerine sunulacaktır.”

milligazete

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (26)
Ahmet 4 ay önce
yhs devam etmeli
Yhs 4 ay önce
Bu ve bunun gibiler sen anladın beni ahmo
YHS 4 ay önce
ahmet seni bir devam ettircem cümle alem görcek sen taşoronmusun len
cevat 4 ay önce
ahmet sen neyin peşindesin.
Birol 4 ay önce
İnşAllah olur tüm kurumlardaki yardımcı hizmetlerin genel idari hizmetler kadrosuna geçmek istiyor ama bir türlü olmuyor çokmu zor meclisten bir kanun çıkarmak saygılarımla
Hizmetli :( 4 ay önce
Binlerce taşeron İşçi Kadrosuna geçirildi. Yıllardır Kurumlara hizmet veren YHS çalışanları içinde bu durum yapılabilir. Lütfen bu sorunun artık çözülsün. Kurumlar düzenli sınav açmıyor açsalar da kadrolar sayılı oluyor. Dilerim verilen sözler bu sefer tutulur.
YHS 4 ay önce
2005 TEN BERİ BEKLİYOZ VERİLEN SÖZ NERDE TAŞORONA VERDİLER BEDAVA KADRO NE HABER
yhs li 4 ay önce
yhs yi kaldırın yoksa 110 bin kişiaileleriyle 1 milyon oy potansiyeliyle hakklarını kim olursa olsun sandığa gömecek çok geç olabilir
Egm 4 ay önce
İnşaAllah seçim öncesi yhs sorunu kökten çözülür
LİSANS MEZUNU HİZMETLİ 4 ay önce
Kamubiz ailesine teşekkürler, bu durumun düzeltilmesi için atılan en doğru adım olur. Yıllarca çalıştık ama emeğimizin hakkını alamdık. Dilerim bu uygulama tez zamanda olur.
gurup yhs. 4 ay önce
inşAllah seçimden önce yardımcı hizmetler sınıfı kaldırılır
YHS 4 ay önce
Sorunun tek çözümü bu olsa gerek çünkü kurumlar sınav açmıyor. Açılsa eften püften sebeplerle yazılıyı kazanan eleniyor ve Maliye Bakanlığından alınan kadrolar doldurulmadan iade ediliyor. Yıllarca emek verene bu yapılmamalı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın