Kamudaki işçilere yüzde 40 zam talebi

CHP'den kamu işçilerine yüzde 40 zam talebi. Bursa Milletvekili Erkan Aydın, kamuda çalışan işçilere en az yüzde 40 zam talebini Mecliste dile getirdi.

KAMU 24.06.2022, 21:12 Editör
Kamudaki işçilere yüzde 40 zam talebi

ERKAN AYDIN (Bursa) – Ülkemizde enflasyon TÜİK’e göre bile yüzde 73,5. Muhtemelen haziran sonu itibarıyla da yüzde 80’leri bulacak ve asgari ücrete de bir zam söz konusu. 

Şimdi maillerimize, telefonlarımıza WhatsApp'tan çeşitli mesajlar geliyor. Kamuda çalışan, sendikalı sendikasız bütün işçiler de ara zam talep ediyor, üniversiteli olup işçi kadrosunda olan kamu çalışanları zam talep ediyor. 

Yaklaşık memurlara yapılacak yüzde 40 civarındaki enflasyon farkı eğer burada, çalışan sendikalı sendikasız işçiler, ara elemanlar, üniversite mezunu kadrosuz işçiler gibi çalışanlara yapılmazsa emin olun bütün iş barışı bozulacak. 

İnsanların bu hayat pahalılığında zaten hayatlarını idame ettirmekte zorlandığı bir ortamda da çok büyük sıkıntılar doğacaktır. Bize ulaşan bu çığlıkları, isyanları duyun. Eğer bir zam yapılacaksa herkese eşit ve adil şekilde zam yapılmasını buradan bir kez daha talep ediyoruz.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (7)
Kemal Kaya 2 ay önce
Kamu işçileri mi yeri pazarlayarak öğretmenden çok maaş alıyorlar zaten.
İşçileri karıştırma ! 2 ay önce
Kamu işçileri; maaş haricinde tediye, ikramiye, ek ödeme, bayramlık, sosyal yardım, … vb.lerini alıyor. FABRİKA İŞÇİLERİnin çoğu ise; sadece asgari ücret alıyor. Mağdur durumda olanlar FABRİKA İŞÇİLERİdir, kamu işçileri değil.
İbb 2 ay önce
Bldye işçilrini ist Ekrem bşkn inş unıtmaz
Isci 2 ay önce
Belediye iş sendikası bizim sözleşmede enflasyon farki olmadan imzaladı şu an gelinen durumda biz ne olacağız CHP li başkanlar bu konuda ne yapacak işçi dostunu görecegiz
Ali erdon 2 ay önce
Sizin belediyenin başkanları tise enflasyon farki yazdırdı mi hiç soruyoruz mu en çok hak yiyici sizsiniz bu durumda tis e yüzde 10 zam yazdiriyorlar Allah dizin elinize düşmanımız düşürmesin belediyelerimizin biliyoruz hakkaniyet anlayisinizi
İsci 2 ay önce
Kamu işçisinin aldığı maaş 5500 lira hangi kurumda alıyorlar öğretmenden fazla nasılsın açıklayın yalan yanlış bilgiler dolanıyor aldığı sosyal yardım 200 lira Allahtan korkun belediye 696 khk tediye falan almiyor
Aydin 2 ay önce
Kendi belediye baskablariniza bir yaptırın siz önce başka işlerden elleri başına ermiyor işçi onların umrunda mi
19
hafif yağmur