Kamudaki personel sorunlarını çözecek torba yasa geliyor! İşte paket içinde yer alacak düzenlemeler..

Milyonlarca vatandaşın beklediği kamudaki personel sorunlarını çözecek torba yasa ile ilgili hazırlıklar başladı. Yasanın Ekim ayında Meclis'in açılmasıyla gündeme gelmesi bekleniyor. Yasanın içinde çözüm bekleyen birçok konu olacak.

KAMU 17.08.2022, 21:22 Editör
Kamudaki personel sorunlarını çözecek torba yasa geliyor! İşte paket içinde yer alacak düzenlemeler..

Başta kamu çalışanları olmak üzere birçok kesimin beklediği çözümler için düğmeye basıldı. Ankara'da başlayan torba yasa çalışmaları ile milyonları nefes aldıracak düzenlemeler gelecek.

Vatandaşın sorunları bir bir çözüme kavuşuyor

Ankara'da bir yandan EYT ve sözleşmeli personelin kadro konusu ile ilgili çalışma grupları oluşturulurken bir yandan da vatandaşın talepleriyle İlgili torba yasa hazırlığı yapılıyor.

Torba yasa taslağının ekim başında netleşmesi bekleniyor

Edindiğimiz bilgilere göre; birçok kesimi ilgilendiren konuların olduğu çalışmaların tamamlanıp torba yasa taslağı şeklinde TBMM'nin açılacağı Ekim başında gündeme getirilecek. Bu süre zarfında konuların olgunlaştırılıp yasaya eklenmesi bekleniyor.

Paket içinde hangi düzenlemeler yer alacak?

* Torba yasada özellikle 696 sayılı KHK ile taşerondan kadroya geçen yaklaşık 700 bin sürekli işçinin yer değiştirme,

* Eş durumundan değişiklik, emeklilik gibi sorunları,

* Kadroya geçemeyen ve sayıları 42 bini bulan ve çoğunluğu şofor kadrosundaki personelin kadro konusu,

* Belediye şirketlerindeki taşerondan kadroya geçen personelin sorunlarının yer alması bekleniyor.

Ak Parti milletvekilleri sahada vatandaşı dinliyor

Sabah'ta yer alan habere göre bunların dışında toplumun değişik kesimlerinden gelen talepler de değerlendiriliyor. Özellikle milletvekillerinin sahada aldıkları talepler ve vatandaşın çözüm beklediği konular tek tek üzerinde çalışılarak değerlendiriliyor.

SGK ve tescil konuları masada

Bunlar arasında SGK ile ilgili borçlanma ve tescil konularının yer aldığı da belirtiliyor.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (15)
Nepotizm 4 ay önce
Seçimler yaklaşırken; taşerona BELEŞ kadro, sözleşmeliye BELEŞ kadro, ... KPSS sıralamasına göre merkezi atama bekleyenlere ise bir bardak soğuk su mu !!! Adalet dağıtın, BELEŞ kadro değil.
Anestezi 4 ay önce
Sahada vatandaşı mi dinliyorlar yoksa vatandaşın içine girebiliyorlarmi
Birol 4 ay önce
Tüm kurumlardaki 110 bin yardımcı hizmetler sınıfı unutulmaz onlarda genel idari hizmetler kadrosuna geçmek istiyor en az lise mezunu olanlar olursa torba yasaya konulursa mutlu motivasyona ulaşırlar saygılarımla
YARDIMCI HİZMETLİ 4 ay önce
110 BİN DEĞİL 175 BİN OLDU YHS LİLER AYNEN KATILIYORUM NEDEN YHS LE İLGİLİ ADIM ATILMIYOR .
LİSANS MEZUNU HİZMETLİ 4 ay önce
YHS için hiç bir açıklama yok Kurumlar düzenli sınav yapmıyor Sendikalar kulak arkası yapıyor nedir bu YHS nin çektiği. Lütfen bir çözüm bulunsun artık
YHS'li 4 ay önce
YHS’li memur mu? İşçi mi? Belli değil bildiğim tek şey 657’nin bütün yönetmeliklerden yararlanıyoruz mesela mesai, disiplin vs… ama ek gösterge yok bir çok üzlük hakları yok maddi kayıpları çok yıllardır yüzdelik zamlar yapılıyor seyyanen zam yok kurum içinde değersiz sahipsiz tek personel YHS’dir lisans yüksek lisans okmuş olmalarının hiçbir kimeti yok. Sendikalar kör sağır olmuş. Tek çare bütün sendikalardan toplu istifa etmek diyeceğim ama öyle bir şer şey yaptılar ki memurlar o 3 ayda bir aldıkları toplu sözleşme parasına muhtaç etmişler Allah yardım etsin.
Kara 4 ay önce
Kardeşim kamu da her kesimi ilgilendiren konular var sınıf sınıf yerine yani memur müdür hastane personeli polis gibi siflara ayırarak değil bütüncül olarak okuduğu okul baz alınarak hiyerarşi bozulmadan çözüm uretlmeli
ŞEF 4 ay önce
yaparsınız yaparsınız eşit işe eşit ücret te olduğu gibi kesin yaparsınız
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın