Kamudaki şube müdürleri ek göstergelerinin yükseltilmesini istedi

Şube Müdürleri Derneği Başkanı Cengiz Cebeci, kamudaki şube müdürlerinin ek göstergesinin yükseltilmesini, makam ve görev tazminatından faydalandırılmasını istedi.

KAMU 11.05.2022, 11:07 Editör
Kamudaki şube müdürleri ek göstergelerinin yükseltilmesini istedi

Cebeci, yaptığı yazılı açıklamada, şube müdürlerinin üst yöneticilere danışmanlık görevinin yanı sıra daire başkanlıklarına da vekalet eden tek meslek grubu olduğunu vurguladı.

Kamuda her türlü sorumluluğu ve riski üstlenen şube müdürlerinin özlük ve mali haklarının iyileştirilmesi gerektiğini belirten Cebeci, şunları kaydetti:

"Genel idari hizmetleri sınıfına mensup şube müdürlerinin 1. derecede olanların ek göstergeleri 2200, 2. derecede olanların 1600, 3. derecede olanların 1100, 4. derece olanların 800. Buna karşın şube müdürünün emrinde çalışan 1. derece mühendis, şehir plancısı gibi unvanların ek göstergesi 3600. İstatistikçi, kimyager, matematikçi, sosyal çalışmacı, programcı gibi unvanların ek göstergesi ise 3000. Şube müdürleri, emrinde çalışan birçok unvandan daha düşük bir ek göstergeye sahip durumda. Adil olmayan bu gösterge sistemi çalışma barışını bozmaktadır. Çözüm olarak şube müdürlerinin ek göstergeleri yükseltilmeli, şube müdürleri makam ve görev tazminatından faydalandırılmalıdır."
AA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (5)
VİSAL 2 ay önce
Sınavla kadrolara atanan şube Müdürlerinin bugunku ek göstergesi 2200 olarak uygulanmaktadır.Ek gösterge Taslak Tablodada bunun 3600 olarak değişmediği ayrıca makam ve görev tazminatı verilmediği kamu oyunda paylaşılmıştır.Oysa Şube Müdürleri kamuda birçek proje ve uygulamalar ile sorumluluk altına girerek biriminde çalışan mühendis ve uzman arkadaşlarının çok daha altında "ek gösterge "verilmektedir.Bu haksız uygulamanın çözülmesini istiyoruz.Yetkililerin bilgisine
Ahmet 2 ay önce
Öğretmen iken şube müdürü olanlar için 3600 verilmesini talep etmek bile küçük düşürücü. Öğretmenlere 3600 kesin veriliyor. Şube Müdürü istifa edip bir alt göreve geçince alabileceği ek göstergeyi talep bile etmiyoruz. 3600 üstü verilmeli mutlaka.
Fahri Cihan 2 ay önce
Şube müdürlerine öğretmenlere verilenin üstünde ek gösterge verilmezse, istifa edip öğretmenliğe geçeriz. Emin olun çoook rahat ederiz.
LEVENT 2 ay önce
Bence sube mudurleri kadroları LAV edilsin. Kökten çözüm. Şef kadroları yeterli...
Cimşit Bali 1 ay önce
Bence sende kendi görevini lağv et Her ne yapıyorsan...
20
açık