Kılıçdaroğlu'ndan memur ve emekli maaşı çıkışı! En az yüzde 50 zam...

Asgari ücret sonrası gözler 2022 emekli ve memur maaş zammında! Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2022 memur ve emekli maaş zammı en az yüzde 50 zam talebinde bulundu.

KAMU 24.12.2021, 17:53 24.12.2021, 17:59 Recep AYDIN
Kılıçdaroğlu'ndan memur ve emekli maaşı çıkışı! En az yüzde 50 zam...

Televizyon kanalların Ankara temsilcileri ile kahvaltıda bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusunu "İttifak kabul ederse onurlu bir görev" diye yanıtlayan Kılıçdaroğlu, memur ve emeklilere en az yüzde 50 zam yapılması gerektiğini söyledi.

Çok iyi niyetle söylüyorum ki Türkiye'nin bu tablodan çıkması lazım. Bir an önce sandığın gelmesi lazım. Türkiye freni patlamış kamyon gibi 84 milyon perişan halde. Umutsuz değiliz en güç altı ayda çarkları yeniden döndürürüz.

''MEMUR VE EMEKLİYE DE EN AZ YÜZDE 50 ZAM YAPILMALI'

'Bu iktidar ne yaparsa yapsın güven sorunu var. Siyasi iktidar halka güven verirse çarklar yeniden döner. Asgari ücret zammının ardından memur ve emekliye de en az yüzde 50 zam yapılması lazım.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
Yardımcı hizmetler çalışanı 4 hafta önce
Sayın Kılıçdaroğlu; lütfen yardımcı hizmetler sınıfında çalışan memurların taleplerini de dikkate alın. Bizler yıllardır adalet için görevde yükselme bekliyoruz
SATILMIŞ KALEMŞÖRLER 4 hafta önce
BU MİLLET GÖZÜNDE 2002DEN BU YANA ORTAKLIK YPTIGINIZ PARTI MİLLET VEKİLLERİ BLDYE BŞLNLARI MRCLİSÜYELERİ AMİR MEMUR BROKRATLARIN DAHİL SİZİN YEDIGINIZ HEPSI BOGAZINIZDAN GETRILSIN TIPKI FETO NUN MALLARINA ÇÖKÜLÜP HAİN DAMGASI VURULDUGU GBİ YAKIN EŞ DOST MLL VARLIKLARINA DA EL KONSUN BUNQ DIYANET BŞLNLARI AMIR MEMUR SENDİKA YARDIM YTAKÇILAR DIYANET VAKFI MAL VARLIKLARI SATILAN CAMİ MÜLKLERİ MARKETLER MİSAFİR HNE OTELLER MAKAM ARACLARI DAHİL ALINAN ÜST DÜZEY BROKRATLARIN POLIS ASKER DAHİL İMAMLAR DAHİL
6
parçalı az bulutlu