Memur maaşları 918 lira eridi!

Mil Bayındır Sen Sakarya İl Başkan Yardımcısı Yılmaz SARIÇAMLIK: Ortalama 6000 TL maaşı olan bir memurun Mart ayındaki maaş kaybı 918 TL olmuştur.

KAMU 17.04.2022, 12:10 Editör
Memur maaşları 918 lira eridi!

2022 ilk üç aylık enflasyon yüzde 22.81 çıkmış olup bu enflasyon oranına göre memur ve memur emeklilerinin üç aylık enflasyon farkı yüzde 15.31 olmuştur. Bu rakamlara göre ortalama 6000 TL maaşı olan bir memurun Mart ayındaki maaş kaybı 918 TL olmuştur.

Ve daha Nisan, Mayıs ve Haziran enflasyonları ile bu maaş kayıpları kümülatif oranlarda Temmuz zammına kadar artarak devam edecektir.

Bizler bu kanayan yaraya bir pansuman olarak enflasyon farklarının aylık olarak maaşlara yansıtılması olan Eşel Mobil sisteminin ivedilikle devreye sokulmasını istiyoruz.

Bizler Mil-Sen olarak bir takım sendikalar gibi kümülatif artış hesapları değil memurun gerçeği olan kümülatif kayıpların hesabını yapan ve bununla dertlenip, bunun mücadelesini veren farklı bir sendikayız.

Bizler yetkiliyim diye geçinip "Bütçeden hakkımızı, refahtan payımızı aldık" deyip sonrada başını kuma gömen sendikalardan değiliz.

Her ne kadar Yetkili Sendika'nın işine gelmesede Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay'ın yaklaşık bir buçuk yıl önce çalışmalarına başladıklarını açıkladığı Memurlara E-Devlet uygulaması üzerinden sendikalara üyelik ve istifa işlemlerini yapmalarına imkan sağlayacak olan 4688 sayılı kanunun 14. ve 16. maddelerinde yapılacak düzenlemeler ivedilikle TBMM GenelKuruluna getirilmelidir.

Birbirlerinden üye kapma, yetkiyi kapma peşinde sürekli didişen iki büyük sendikanın temsilcilerinin memurların menfaatine yönelik ağızlarından arada bir iki kelâm laf çıksada somut bir icraat malesef sergileyememektedirler.

Bunların derdi hizmet değil; üye sayılarını arttırarak,yetki, makam, maaş peşinde saltanat sürmektir.!Hizmet bekleyen memurların için doğru ve güvenli tek adres MİL-SEN dir.

Yılmaz SARIÇAMLIK
Mil Bayındır Sen Sakarya İl Başkan Yardımcısı

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (6)
trc-neco 6 ay önce
Memur kimin umrunda isterse tamamı çıksın var mı değişen yok o halde söze de gerek yok vesselam
Taşerona kepçeyle, Memura çay kaşığıyla. 6 ay önce
Haybeden kadro verilen taşeronu görüp, memuru görmezden geleni; memur da seçimde görmezden gelecektir.
YARDIMCI HİZMETLİ 6 ay önce
DAHA DURUN BU MALUM SEN SENDİKASINA KAYITLI OLMAYA DEVAM EDİN ARTIK ZAMLARI ŞIRINGAYLA VERECEKLERMİŞ BİLGİNİZE SAYIN MEMURLAR SAYIN YHS LİLER.ANLAYANA.
Cengiz karaca 6 ay önce
Memur hayatından memnundur
Memur senin üye sayısından bellidir
Karanlık Gelecek 6 ay önce
toplumlar hae-kedildikleri şekilde yönetilir bugun başımızdakiler ne diyor kuru ekmek bulunca şükredin bizi desteklemeyen vatan hainidir diyor 20 senedir kursamızdaki kuru ekmeği bile elimizden aldılar hala biz düzeltiriz ekonmomiyi diyorlar bizde yiyiyoruz ne diyeyim durmak yok sömürülmeye devam ben akp ye oyu vermem neden biliyormusunu 85 milyonun hakkını açık açık 3 5 yandaşın cebine bağladı kul hakkı yiyene oy vermek kul hakkı yemektir ben kul hakkından korkarım bunlar korkmuyor demekki Allah bu milletten aldıklarını yemeyi nasip etmesin bunlara ha memur zammı 30,5 değil onun % 22,5 23 ü 2021 temmuz haziran enflasyon farkı bize % 36 enflasyonda % 7,5 zam verdiler temmuzda da 4,5 +2,5 + enflasyon farkı verecekler biz belki % 30 40 zam alacağız ama aldığımız esas zam % 40 50 enflasyonda % 7 bilemedin 8 olacak akp bu ülkeye gelmiş en zalim en çok gariban sözmüren iktidar ortağı özür yan kuruluşu mhop de milleit sömürenelrin destekçisi millete zulmedenin yandaşı sahte milliyetçidir durmak yok zulme devam akp ye verin kuru ekmek biel alamayacal duruma gelip herşeyinizi hükümet ve 5 li çeteye yeslim edin
Cengiz karaca 6 ay önce
Kaynak yoksa ne memura ne de emekliye zam verilebilir
17
parçalı bulutlu