Memur Sen'den maaş yansıtma oranı yüzde 75 olsun talebi

3600 ek gösterge için Memur-Sen’in talebi ne olacak? 10 Mayıs tarihinde toplanacak olan 3600 Ek Gösterge Komisyonunda Memur-Sen, göstergesizlere ek gösterge verilmesini ve düşük ek göstergelerin yükseltilmesini talebini iletecek. Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, “2 milyon memur emeklisinin yarıya yakınını ek göstergesizler ve düşük ek göstergeliler oluşturuyor. Dört hizmet sınıfıyla birlikte bu kesimler de ek gösterge düzenlemesinden yararlanmalı” dedi.

KAMU 04.05.2022, 14:28 04.05.2022, 14:35 Editör
Memur Sen'den maaş yansıtma oranı yüzde 75 olsun talebi

Kamu çalışanı ve memur emeklisinin merakla beklediği 3600 ek gösterge düzenlemesinde üçüncü toplantı 10 Mayıs’ta yapılacak. Memur-Sen, göstergesizlere ek gösterge verilmesini ve düşük ek göstergelerin yükseltilmesini talebinde bulunuyor. Polis, hemşire, öğretmen ve din görevlilerinin ek göstergelerinin 3600'e yükseltilmesinin görüşüldüğü komisyonda, diğer kamu görevlilerinin durumu da görüşülecek.

GENİŞ ELE ALINMALI”

AA muhabirine açıklamada bulunan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, memur maaşı, memur emekli aylığı ve emekli ikramiyelerinde hesaplama kalemi olan ek gösterge uygulamasının, kadro, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık gösterdiğini ifade etti.

Tonbul, açıklamasında şunları belirtti:

"Polis, hemşire, öğretmen ve din görevlilerinin ek göstergelerinin 3600'e yükseltilmesi bir seçim vaadiydi. Bunun hayata geçirilmesiyle ilgili süreç devam ediyor. Memur-Sen olarak dört hizmet grubunun yanında odaklandığımız diğer kesimler göstergesizler ve ek göstergesi 2200'den düşük olanlar. 2 milyon memur emeklisinin yarıya yakınını ek göstergesizler ve düşük ek göstergeliler oluşturuyor. Dört hizmet sınıfıyla birlikte bu kesimlerin de ek gösterge düzenlemesinden yararlanmasını istiyoruz. Düzenleme, geniş bir şekilde ele alınmalı ve çok sayıda kişi bundan faydalanmalı. Çünkü göstergesizler ve düşük göstergeliler en mağdur kesim. Bu kesimlerin de gelir seviyesinin artırılması gerekiyor."
 
YANSITMA ORANLARI

Tonbul, ek göstergelerle birlikte yansıtma oranlarının da yükseltilmesini talep ettiklerini söyleyerek, "2200 ek gösterge ve göstergesi bunun altında olanlar için en yüksek devlet memuru maaşının yüzde 55'i, emekliliğe esas aylığın bir bileşeni. Bu yüzde 55'lik yansıtma oranının da yüzde 75'e yükseltilmesini istiyoruz." dedi.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (5)
Cengiz karaca 5 ay önce
Bunu masada niye istemefiniz.
Aklına yeni mi geldi.
Yoksa işine mi gelmedi
He He. 5 ay önce
Derste -meli, -malı kiplerini anlatır gibi konuşmuş. Gölge etmesin, başka ihsan istemez. %3,5'ları unutmadık. Kadro verilen ilkokul mezunu taşeronun yıllık geliri dahi geçti, memurun yıllık gelirini. Seçimleri bekliyoruz.
Cengiz karaca 5 ay önce
Memur sen isterse kesin olmaz
Zamanında masada isteseymiş
hey gidi 5 ay önce
90 lı yıllarda bürüt maaşın %75 oranında maaaşa bağlanma olurdu yani maaşın aynısını emekli okunca alırdınız. 25 yıl çalışıp emekli olur emekli ikramiyesiyle ev alınırdı ev... hey gidi hey
YHS 5 ay önce
YHS PERSONELLERİNİN HALİNDEN ANLAYAN VAR MI ? YHS PERSONELLERİ İÇİN NE YAPTINIZ ..! BİZLER DE YAŞAMAYA ÇALIŞIYORUZ .MAAŞ ZAMLARINDA AZ ALANA ÇOK, ÇOK ALANA AZ VEREREK DENGELENİYORDU . ÇOK ALANA ÇOK, AZ ALANA AZ VEREREK YHS MAĞDUR ETTİNİZ. ADALETLİ OLMALARINI İSTİYORUZ . ÜNİVERSİTE MEZUNU EK GÖSTERGESİ OLAMAYAN TÜM YHS ÇALIŞANLARINA EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN G.İ.H KADROSU MÜJDESİNİ BEKİLYORUZ . MÜBAŞİRLERDE OLDUGU GİBİ .
17
açık