Memur-Sen'den Sözleşmeli Personele Kadro ve 3600 Ek Gösterge Açıklaması

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, Akit TV kanalında Sami Dadağlıoğlu’nun sorularını yanıtladı. Tufanoğlu, sözleşmeli personelin bir an evvel kadroya geçirilmesi çağrısını yineleyerek gelirde adaletin sağlanması gerektiğini söyledi. Tufanoğlu ayrıca 3600 ek göstergenin tüm kamu görevlilerini kapsayacak şekilde genişletilmesi gerektiğini ifade etti.

Memur-Sen'den Sözleşmeli Personele Kadro ve 3600 Ek Gösterge Açıklaması

SÖZLEŞMELİ PERSONEL

Akit TV kanalında Sami Dadağlıoğlu’nun sorularını yanıtlayan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Soner Can Tufanoğlu, kamudaki sorunları dile getirerek kamu görevlilerinin taleplerini dile getirdi. Kamuda 400 bin sözleşmeli çalışanın bulunduğunu ifade eden Tufanoğlu, “Sözleşmeli ve kadrolu çalışanların yaptıkları işler aynı fakat özlük hakları farklı. Biz Memur-Sen olarak kamuda 4A ve 4D olmak üzere iki farklı istihdam türü olsun istiyoruz: Kadrolu kamu görevlisi ve kadrolu kamu işçisi. Ancak istihdam türü fazlalaştıkça kamuda çalışma barışı bozuluyor. Ve özlük hakları bakımından adaletsizlikler oluşuyor. Tekrar ifade etmek istiyorum ki sözleşmeliler kadroya geçirilmelidir. Bu kamunun kanayan yarasıdır” dedi.

3600 EK GÖSTERGE

3600 ek gösterge hakkında da açıklamalarda bulunan Tufanoğlu, “3600 ek gösterge, kamuda çeşitli alanlarda çalışanların ek göstergesini ifade etmektedir. Çalışanlarımız, emeklilikte ciddi anlamda bu göstergeden faydalanıyor. Emekli olmaları halinde ücretlerinde farklılık meydana geliyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın seçimlerden önce bazı meslek gruplarının 3600 ek göstergeden yararlanacağına dair açıklamaları olmuştu. Aradan 2 yıldan fazla bir süre geçti. Bununla ilgili çalışmalar halen devam ediyor. Memur-Sen olarak şunu ifade ediyoruz; burada yapılan düzenleme bir tarafı sevindirirken diğer tarafı küstürmesin. Bütün kamu görevlilerini kapsayacak bir düzenleme yapılsın. Kamu görevlilerini üzmeyecek, hepsini mutlu edecek daha adil, daha şeffaf bir düzenleme olsun istiyoruz” şeklinde konuştu.
 

Kamubiz.com ÖZEL
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
YHS 9 ay önce

SAYIN BAŞKANIM . EK GÖSTERGESİ OLAMAYAN YHS PERSONELİ DE İCRAAT BEKLİYOR . YHS PERSONELLİRİNE VERİLMİŞ SÖZÜ HATIRLATARAK . Tüm YHS ÇALIŞANLARINA EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN G.İ.H. KADROSU VERMESİNİ BEKLİYORUZ. MÜBAŞİRLERDE OLDUĞU GİBİ .

Avatar
2351 VHKİ SINAV KAZANIĞINDA NEDEN ATANMASINI TALEP 9 ay önce

SAĞLIKTA 2351 VHKİ SINAV KAZANIP ATANMAZKEN,KIZILAYDAN SAĞLIĞA GEÇEN KIZILAYCILAR BİR GECEDE VHKİ OLDULAR.YİNE İLK OKUL MEZUNU İTFAİYE ERLERİ VE MÜBAŞİRLER SINAVSIZ SINIF ATLATILDI.SÖZLEŞMEYLE MÜDÜRLER VE YARDIMCILAR ATANIYOR LİYAKATE DEĞİL SADAKATE GÖRE.BİZDE SINAVLA KAZANDIĞIMIZ VHKİ KADROMUZU ALAMADIK 9 YILDIR MAĞDURUZ.BÜTÜN BUNLAR YETMEZ GİBİ TAŞERONA BİR CELSEDE KADRO VERİLDİ ŞİMDİDE BEYAZ ÖNLÜKLÜLERE KIYAK GEÇİLİYOR.BU NASIL HAK HUKUK VE ADALET.HİÇ EK GÖSTERGESİ YAN ÖDEMESİ OLMAYAN YARDIMCI HİZMETLERE YAŞAMA HAKKI VERİLMİYOR.SEMBOLİK 1/4 MAAŞ DERECESİ VERİLMİŞ EK GÖSTERGE YOK YAN ÖDEME YOK.BİR HANIM EFENDİ HAKLI SÖYLEMİŞ DAĞDAKİ ÇOBANLA BENİM OYUM BİRMİ DİYE EVET HİZMETLİYLE BEYAZ ÖNLÜKLÜNÜN OYU BİRMİ YHS İSE OK-XSFORDDAN BORDO DİPLOMASI OLSA BİLE GÖZÜMÜZDE HİZMETLİ DİYENLER HAKTAN HUKUKTAN ADALETTEN SÖZ EDİYOR.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ OLARAK ALLAHA HAVALE EDİYORUZ.

Misafir Avatar
2351 VHKİ SAĞLIKTA 8 YILDIR SINAV KAZANDI ATANMADI 9 ay önce @2351 VHKİ SINAV KAZANIĞINDA NEDEN ATANMASINI TALE

celladına aşık olmuşsa bir millet
ister ezan ister çan dinlet
itiraz etmiyorsa sürü gibi illet
müstehaktır ona her türlü zillet.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Murat 9 ay önce

Boş işler

Avatar
Doğrusöyler 9 ay önce

Söz verilenler aldı da şimdi kapsamımı genişletiliyor. Neremle gülsem bilmem ki...

Avatar
SAĞLIK SEN NEDEN ÜYE KAYBETMEYE BAŞLADI O İDARECİ 9 ay önce

SAĞLIKTA 2351 VHKİ SINAV KAZANIP ATANMAZKEN,KIZILAYDAN SAĞLIĞA GEÇEN KIZILAYCILAR BİR GECEDE VHKİ OLDULAR.YİNE İLK OKUL MEZUNU İTFAİYE ERLERİ VE MÜBAŞİRLER SINAVSIZ SINIF ATLATILDI.SÖZLEŞMEYLE MÜDÜRLER VE YARDIMCILAR ATANIYOR LİYAKATE DEĞİL SADAKATE GÖRE.BİZDE SINAVLA KAZANDIĞIMIZ VHKİ KADROMUZU ALAMADIK 9 YILDIR MAĞDURUZ.BÜTÜN BUNLAR YETMEZ GİBİ TAŞERONA BİR CELSEDE KADRO VERİLDİ ŞİMDİDE BEYAZ ÖNLÜKLÜLERE KIYAK GEÇİLİYOR.BU NASIL HAK HUKUK VE ADALET.HİÇ EK GÖSTERGESİ YAN ÖDEMESİ OLMAYAN YARDIMCI HİZMETLERE YAŞAMA HAKKI VERİLMİYOR.SEMBOLİK 1/4 MAAŞ DERECESİ VERİLMİŞ EK GÖSTERGE YOK YAN ÖDEME YOK.BİR HANIM EFENDİ HAKLI SÖYLEMİŞ DAĞDAKİ ÇOBANLA BENİM OYUM BİRMİ DİYE EVET HİZMETLİYLE BEYAZ ÖNLÜKLÜNÜN OYU BİRMİ YHS İSE OXSFORDDAN BORDO DİPLOMASI OLSA BİLE GÖZÜMÜZDE HİZMETLİ DİYENLER HAKTAN HUKUKTAN ADALETTEN SÖZ EDİYOR.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ OLARAK ALLAHA HAVALE EDİYORUZ

Avatar
Memet 9 ay önce

4 c den 4 b ye geçenler hayal kurmasınlar bence yine mağdur edilcekler kadro konusunda kapsam dışı olucaklar

Avatar
2351 VHKİ 8 YILDIR MAĞDUR SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANMA 9 ay önce

SAĞLIKTA 2351 VHKİ SINAV KAZANIP ATANMAZKEN,KIZILAYDAN SAĞLIĞA GEÇEN KIZILAYCILAR BİR GECEDE VHKİ OLDULAR.YİNE İLK OKUL MEZUNU İTFAİYE ERLERİ VE MÜBAŞİRLER SINAVSIZ SINIF ATLATILDI.SÖZLEŞMEYLE MÜDÜRLER VE YARDIMCILAR ATANIYOR LİYAKATE DEĞİL SADAKATE GÖRE.BİZDE SINAVLA KAZANDIĞIMIZ VHKİ KADROMUZU ALAMADIK 9 YILDIR MAĞDURUZ.BÜTÜN BUNLAR YETMEZ GİBİ TAŞERONA BİR CELSEDE KADRO VERİLDİ ŞİMDİDE BEYAZ ÖNLÜKLÜLERE KIYAK GEÇİLİYOR.BU NASIL HAK HUKUK VE ADALET.HİÇ EK GÖSTERGESİ YAN ÖDEMESİ OLMAYAN YARDIMCI HİZMETLERE YAŞAMA HAKKI VERİLMİYOR.SEMBOLİK 1/4 MAAŞ DERECESİ VERİLMİŞ EK GÖSTERGE YOK YAN ÖDEME YOK.BİR HANIM EFENDİ HAKLI SÖYLEMİŞ DAĞDAKİ ÇOBANLA BENİM OYUM BİRMİ DİYE EVET HİZMETLİYLE BEYAZ ÖNLÜKLÜNÜN OYU BİRMİ YHS İSE OK-XSFORDDAN BORDO DİPLOMASI OLSA BİLE GÖZÜMÜZDE HİZMETLİ DİYENLER HAKTAN HUKUKTAN ADALETTEN SÖZ EDİYOR.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ OLARAK ALLAHA HAVALE EDİYORUZ

Avatar
MEMURSEN iktidarla birlikte hukuk önünde yargılansın 9 ay önce

Binlerce 4b LİNİN hayalleriyle oynamaktan iş birligi yapmaktan iktidarla koltuğunu satmktan