Memur Sen'den sözleşmeliye kadro ve 3600 ek göstergede revize açıklaması

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile gerçekleştirilen görüşme sonrasında Bloomberg HT kanalına konuk oldu. Görüşmeye ilişkin detayları aktaran Yalçın, sözleşmeliye kadro ve 3600 ek gösterge düzenlemesinde revize yapılması gerektiğini söyledi.

KAMU 31.12.2022, 14:14 Editör
Memur Sen'den sözleşmeliye kadro ve 3600 ek göstergede revize açıklaması

Memur-Sen heyetinin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile gerçekleştirdiği görüşme sonrasında Bloomberg HT canlı yayınında görüşmeye ilişkin detayları aktaran Genel Başkan Yalçın, sözleşmeliye kadro ve 3600 ek gösterge düzenlemesinde revize talebinin konuşulduğunu söyledi.

3600 ek gösterge ve sözleşmeliye kadro

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

Zam talebinin yanı sıra önemli konuların da masada istişare edildiğini ifade eden Yalçın “Sözleşmelilikle ilgili düzenleme meclise gelmeden bu konudaki beklentilerimiz ifade ettik. Ayrıca 3600 ile ilgili revize edilmesi gereken bazı hususları değerlendirmiş olduk. Ama şu an en önemli gündemimiz ek zam konusu. Çünkü asgari ücret düzenlemesi ve orada oluşan çıta piyasa şartları ve ekonomik dalgalanmanın alım gücünü düşürdüğünün dikkate alındığını gösteriyor. Aynı durum memur ve emekliler açısından da geçerli” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (19)
Adalet 1 ay önce
3600 ek gösterge daha revize edilemdi kadrosu 1 olan tüm çalışanların hakkıdır 3600 ek gösterge
Tediye, İkramiye, İlave Ek Ödeme, ... Memura da verilsin. 1 ay önce
Memurluğun sadece adı kaldı. ... BELEŞ kadro alan taşeronun yıllık geliri, sorumluluk sahibi memurun yıllık gelirini geçmiştir. Gelirde hiyerarşi/düzen, iş barışı diye birşey de kalmamıştır. Paspas atan ilkokul mezununun yıllık geliri, imza atan üniversite mezununun yıllık gelirini sollamıştır. Adalet; bu değildir.
Memur; seçimi bekliyor. 4 hafta önce
"başkentli" rumuzluya gelsin. Ne o ? Kıskandın mı ? Yattığı yerden işini halletmek, kafa gerektirir.
başkentli 4 hafta önce
yattıgın yerden aldığın maaş çok bile...
Fevzi Özdemir 4 hafta önce
En kısa zamanda 1.dereceye gelen bütün kamu personele acilen verilmesi gerekir.O zaman adalet yerini bulur.Müdür müş şefmiş tenikermiş uzmanmış vs.diye birşey olamaz adaletli olun.1/4 derecede olan herkese 3600 ek gösterge verilmesi elzemdir.Adalet!!!!!
yusufx 4 hafta önce
akp dudukcusu palavradan iş yapıyor gözükme senin ne olduğunu dünya alem biliyor
Tekniker ler 4 hafta önce
3600 ek gösterge 'nin revizesi için biraz geç kalmadınız mı acaba 2022 bitti 15 gün sonra herkes 3600 ek gösterge 'sine kavuşmuşken biz revize peşindeyiz çok agirsin ali bey çok koltuk sallaniyor böyle ağırdan alırsan
TEKNİKER 1 ay önce
3600 ek gösterge hayal oldu bence hiç oralı olan bir yetkili den ses gelmedi Tekniker ler hayal kırıklığı içinde resmen
HADİ BE SENDEN HİÇ BİR ŞEY OLMAZ FUKARA DÜŞMANI ALİ YALÇIN 1 ay önce
EY ALİ YALÇIN NE KADAR AH İNTİZAR VE VEBAL YÜKLENDİĞİNİN FARKINDASIN DEĞİLMİ?BUGÜN DÜNYA YARIN AHRET.MARİFET GİBİ BİRDE ÇIKMIŞ PİŞKİNCE AÇIKLAMA YAPIYORSUN.SAĞLIKTA 2351 VHKİ SINAV KAZANDI ATANMADI 10 YILDIR MAĞDUR.SÖZLEŞMELİYE VAR,İTFAİYECİYE VAR,TAŞERONA VAR,MÜBAŞİRE VAR.SINAV KAZANAN 2351 VHKİYE VE YHS NA YOK.İÇİNDE YHS OLMAYAN BİR DÜZENLEME ADİLSE SİZİ VİCDANİ PMUHASEBEYE DAVET EDİYORUM.VİCDANINIZ KABUL EDİYORSA 110000 YHS NIN SİZE BED DUA VE İNTİZAR ETMESİNİ GÖĞÜSLÜYORSANIZ BUYRUN YHS NIN CENAZE NAMAZINA ONLARI EL BİRLİĞİYLE YAŞARKEN ÖLDÜRDÜNÜZ ALLAHA HAVALE EDİYORUZ.
YHS 4 hafta önce
Yhs lileri torba yasaya koyun verin şu gih kadrosunu seçimden önce müjde bekliyoruz 110 bin hizmetli aileleriyle birlikte yaninizda ve duaciniz oluruz sevindirin bizi üzmeyin bizi küstürmeyin bizi... kurt dumanlik günu ariyor bu dumanlik puslu havayi çevirin sevinçe mutluluga lütfen ayni işi yapiyoruz ayni odada ayni lise ve üniverste mezunu ayni masa fakat özlük haklari ve maaşi benden fazla aliyor bu adil ve adeletli değil düzeltin bu haksizliği. müjdelerinizi bekliyoruz sayin reisim cumhur başkanim sizin adeletinize guveniyoruz inşAllah yanilmayiz müjdelerinizi bekliyoruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın