Memur-Sen'in gündeminde sözleşmeliye kadro var!

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sosyal medya hesabından; 3600 ek gösterge sonrası gündemlerinde sözleşmeli personele kadro talebi olduğunu belirtti.

KAMU 20.06.2022, 22:18 Editör
Memur-Sen'in gündeminde sözleşmeliye kadro var!

Yalçın twitter paylaşımında; 'Yıllardır verdiğimiz mücadele, Sözleşmeliler Şurası ile ortaya koyduğumuz fotoğraf ve 6.Dönem Toplu Sözleşme kararımız gereği sözleşmeliye kadro talebimizde komisyonun kurulması için Bakanlık Ek Gösterge çalışmasının tamamlanmasını bekliyor.İstiyoruz ki kamuda istihdam tipleşsin mevzuat tekleşsin. Aynı işi yapanlara farklı bakılmasın,aralarında özlük farkı olmasın.Çalışma barışı sağlansın,çalışanların iş huzuru da iç huzuru da sağlansın. Gayretimiz sürüyor.

Bu sorunu da kararımız gereği Bakanlıkla birlikte çözeceğiz.Memur-Sen Trabzon İl Divan Toplantısında sendikalarımızın/teşkilatlarımızın lider kadroları ile bir araya geldik.Ek Gösterge düzenlemesinde gelinen aşamada memnuniyet üreten yerleri ve iyileştirmeye açık alanları konuştuk.Toplantı için İl Temsilciliğimizi tebrik ediyorum.' İfadelerini kullandı.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (17)
3,5 'çu 4 gün önce
Sözleşmeli olarak işe giren akraban mı var ?
BELEŞ kadro ile, çalışma barışı sağlanmaz. 4 gün önce
KPSS ile atanan 4/A statüsündeki HİZMETLİ kadrosundan, yine KPSS ile atanan 4/A statüsündeki MEMUR kadrosuna geçişler bile sınırlı sayıda ve ikinci bir sınavla iken; taşerona, sözleşmeliye, 4/b'liye bedavadan (BELEŞ) kadro verilmesi adaletsizlik olur. Yüzbinlerce işsizimizin/torpilsizin olduğu zamanımızda; bilerek, isteyerek bulundukları konumlara geldiler ve çalışıyorlar; zorla değil. Sendikacılıkta %3,5’larla başarılar sağladınız, sıra vekillikte gibi ! MaazAllah.
hizmetli uşak 5 gün önce
o oturduğunuz koltuklardan kalkın gidin arkanızada bakmayın Ali Yalçın sizden hiç bir şey olmaz anca boş konuşursunuz hade hade ordan
YHS 4 gün önce
YHS liler için hiç olmazsa Kurumlara söyleyin de sınav açılsın ve sınavlarda adil davranılsın.
Hakan 4 gün önce
He he ali he he
2351 mağduru hizmetli 5 gün önce
Sayın: Cin Ali VHKİ Kadrosuna Geçmek İçin Yıllarca Bekleyen 1/4 Derecesi Olan YHS Arkadaşlar Var.Bu Sorun Çözülmediği Takdirde Malumsen Üyeleri Dahil Herkese Hakkımı Helal Etmiyorum Çucuklarıdan Bulsunlar….
Yardımcı Hizmetli 3 gün önce
Sadece Hizmetli olan arkadaşlar istifalara başlayın bak nasıl ayağınıza gelirler,Bu zaati bizler getirdik istersek koltuk sallanır arkadaşlar gücümüzü farkedelim yeter.
YHS 1 gün önce
türkiye geneli yhs li kadro lar ali yalçının sendıkasını bırakalımda gorsun gucumuzu
Yhs 4 gün önce
Yhs taşerone sözleşmeliye mubaşirlere var bize neden yok biz nerede yaşıyoruz eşit işe eşit ücret yanımda çalışan benden fazla maaş alıyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24
az bulutlu