Memur Sen, oransal zam değil seyyanen zam istedi

Yetkili konfederasyon olan Memur Sen'e bağlı Büro Memur sen, 1 Ocak 20232te oransal zam değil seyyanen zam yapılmasını istedi

KAMU 12.12.2022, 16:23 Editör
Memur Sen, oransal zam değil seyyanen zam istedi

Hizmet kolunda 8 bakanlık ve 43 kamu kurumu bulunan Büro memur Sen’den memur maaş zamları ile ilgili dikkat çeken bir öneri geldi.

 Genel Başkan Yusuf Yazgan,  2023’ün ocak ayında geçerli olacak yeni yıl maaş zammı için hükümete çağrıda bulundu.

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

Yazgan, kamu çalışanlarına aynı oranda zam yapılmasının düşük maaş alanlarla yüksek maaş alanlar arasındaki maaş farkını daha da açtığını söyleyerek "Az alana çok, Çok alana az zam yapılsın önerisinde bulunan Yazgan, maaşlar arasındaki makasın daha fazla açılmaması için seyyanen zam ya da taban aylığa zam yapılmalı” dedi.

 Sendikadan yapılan açıklamada, temmuz ayında yapılan yüzde 41,69 oranındaki zammın memur maaşları arasında ortaya çıkardığı fark örneklerle anlatıldı.


Büro Memur Sen seyyanen zam istedi
Genel başkan Yazgan, maaşlardaki oransal artışın, gelir dağılımında eşitsizliğe sebep olduğunun ve beklentileri karşılayamadığının altını çizdi.

Ocak 2023’te taban aylığa ya da seyyanen zam yapılması gerektiğini vurgulayan Yazgan, “böylece sosyal adalet sağlanır ve düşük maaş alan memurların da motivasyonu artırılmış olur” dedi.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (8)
Taşerona bol kepçe; Memura 3,5 havaları. 2 ay önce
Taşerondan geçenlere maaş haricinde verilenler (Tediye, İkramiye, İlave Ek Ödeme, Bayramlık, Yemek Ücreti, ... vs.) memurlara da verilmelidir. Paspas atanın yıllık geliri, imza atan sorumluluk sahibi KPSS ile atanan memurun yıllık gelirini sollamıştır. Hak ettiğinden mi, HAYIR. Torpilizm, Nepotizm, ... vs. Gelirde hiyerarşi, iş barışı diye birşey de kalmamıştır. Adalet; tatildedir. Memur; seçimi bekliyor.
memursenli 2 ay önce
memursen bu zammı alsın eşşek gibi anırırım memursen binasının önünde
Göktürk Ergenekon 2 ay önce
% 3.5 zamma imza ederken aklınız nerede idi
YHS 2 ay önce
Sayin Başkanım yardimci hizmetlilerin bu sorununu çözun seçim geliyor bizi küstürmeyin sandiğa bizi küsgün göndermeyin ne olur seçimden önce bu sorunu çözün gih kadrosunu verin bizde bu ülkenin insanlariyiz haklarimiz ziyan oluyor duyun artik sesimizi reisimize söyleyin bu haksizlik son bulsun bizde sandiğa sevinçle gidelim
YHS 2 ay önce
Yhs kadro bekliyor taşerone sözleşmeliye mubaşirlere var bize neden yok üvey evlat muamelesi yapmayın
Vatandaş Rıza 2 ay önce
Hayret...! Seyyannen zam talep edebildiler.
Metehan 2 ay önce
Eş ve çocuk yardımının arttılması gerekiyor.
Resul 2 ay önce
Seçim geliyor 20 senede yhs için yapılan hicbirsey yok fazla söze gerekte yok herkes anladı