"Memur ve Emekliler Kapattığı Köşeden Gol Yemeye Alıştı!"

"Memur ve Emekliler Kapattığı Köşeden Gol Yemeye Alıştı!"
Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası Ümit DEMİREL : "Memur ve Emekliler Kapattığı Köşeden Gol Yemeye Alıştı!"

Ev Kiralarının 12-15 bin bandına yerleştiği dönemde en düşük memurlar 20,500 lira, en düşük emekliler ise 7.500 lira ücret alıyor. Her toplu sözleşme öncesi umutlanan, heyecanlanan memurlar ve emekliler toplu sözleşme sonrası sıfır zamlarla büyük bir hayal kırıklığına ve bunalıma terkediliyor.

Her defasında memurlar ve emekliler kapattıkları köşeden gol yemeyi başarıyor. Bu duruma homurdanmak dışında herhangi bir tepki vermeyen memur ve emekliler sıfır zamlara alıştı ve  bağışıklık kazandı diyebiliriz.

Sabit Gelirli, Memur ve Emeklinin Yapışkan Enflasyon, kur atakları, ekonominin daralması ve hayat pahalılığında en ufak suçu ve günahı olmamasına rağmen bedel ödemek ve kemer sıkmak konusunda nedense hep en ön safta durmak zorunda bırakılıyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek "Artık ücret artışlarının hedef enflasyona göre yapılacağını" açıkladı. Sabah'ta yer alan habere göre, "bundan böyle gerçekleşen değil, zam yapılacak dönemin enflasyonu baz alınarak artışlar yapılacak." sözünden anlaşılacağı üzere memur ve emekliler için yeni goller geliyor diyebiliriz. Yeni dönemde Sıfır zamlara son verilip, eksi zamlara yelken açılacağı görülmektedir.

Ümit DEMİREL-Genel Başkan
TEÇ-SEN - Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
5 Yorum