Memur ve emeklileri sefalete mahkum edildi

Memur ve emeklileri sefalete mahkum edildi
BASK ve Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ açıklanan memur maaşı zamları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamaları şu şekilde;

Merkez Bankası'nın 2024 yılı için enflasyon beklentisi %33 olmasına rağmen memur ve emekliler için Hakem Kurulu 2024 için %15 + %10, 2025 yılı için ise Merkez Bankası beklentisi %15 olmasına rağmen %6 + %5 artış kararı vermiştir. Göz göre göre enflasyon altında artışlar verilmiş, YETKİLİ'yiz, 1 milyon üyemiz var diyenler sus pus olmuş kamu çalışanları ve emeklileri sefalete terk edilmiştir. 

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
 

Kaldı ki şimdiye kadar Merkez Bankası'nın hiç bir beklentisi tutmamış, günü geldiğinde bu rakamlar çok daha yüksek çıkmıştır. 2024 ve 2025 yıllarında da muhtemeldir ki bu oranlardan daha yüksek bir enflasyon çıkacak, alım gücü artık kalmayan kamu görevlileri ve emeklilerinin ücretleri ile geçinmek imkansız hale gelecektir. 

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
4 Yorum