Memur ve işçi zammı hakkında Bakan Bilgin'den açıklama

Memur ve işçilere Temmuz'da yapılacak maaş zammına ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin açıklık getirdi

KAMU 31.03.2022, 15:50 Editör
Memur ve işçi zammı hakkında Bakan Bilgin'den açıklama

Siyasi parti temsilcilerinin asgari ücretin artırılması yönündeki açıklamalarının sorulması üzerine Bilgin, şunları söyledi:

"Siyasetçiler, siyasi pozisyonları açısından kendi değerlendirmelerini yaparlar. Demokraside mekanizmalar böyle işler. Benim konuşmalarımı çalışma hayatında sorumlu Bakan olarak değerlendirmek lazım. Temmuzda toplu sözleşmelerin enflasyon farkı var. Bunları karıştırmamak lazım. Temmuz ayı geldiğinde hem memurlar ile hem işçilerle yaptığımız sözleşmeleri değerlendireceğiz."
AA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (5)
Taşerona kepçeyle, Memura çay kaşığıyla. 7 ay önce
BELEŞ kadro alan tanış taşeronlar, maaş haricinde aldıkları Tediye+İkramiye+Ek Ödeme+Sosyal Yardımlar+Yemek+Ulaşım+...+ vs.lerle yıllık bazda memurları geçmiştir. Kelime oyunları yapmanın anlamı yok. Millet artık kanmıyor. Seçimlerde kanmadığını da gösterecektir.
Hakan 7 ay önce
Zam mam vermez boşuna heves yapmayın derim sadece yüzde 7 ve enflasyon farkı zaten vardı o verilir refah payı yine ocakta ki gibi 2.5 verilir başkada bir şey beklenemez
Ali 7 ay önce
Yüzdelik zamlara karnımız tok artık taban aylık artsın ek gösterge artsın vergi dilimi yüzde 15'e sabitlensin yirmi senedir aynı seneryo yeter artık.
Yhs 7 ay önce
Yhs kadro bekliyor yüzde yüzde zam yapsanız oy vermem sözünüzü tutmadınız
YARDIMCI HİZMETLİ 7 ay önce
seçim kanununu iki günde çıktı eyt 3600 neden süründürüyorsunuz çıkarsanıza hemen yhs liler zaten umudu kesti .
20
parçalı az bulutlu