Memur ve memur emeklilerine çok acil seyyanen zam yapılmalıdır

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamlarının, memur ve memur emeklilerinin taleplerinin yerinde olduğunu gösterdiğini söyledi.

KAMU 04.04.2022, 16:18 Editör
Memur ve memur emeklilerine çok acil seyyanen zam yapılmalıdır

TÜİK’e göre Mart ayında enflasyonun %61,14’e yükseldiğini ve Şubat ayı ile aradaki makasın %5.46 oranında açıldığına dikkat çeken Taşkın, enflasyonun durdurulamadığını, bunun da dar ve sabit gelirli memur ve memur emeklilerinin hayatlarını zorlaştırdığını söyledi. 

TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamlarına göre Mart ayında enflasyonun %5,46 arttığını, bunun da memur ve memur emeklilerinin cebinden giden para olduğuna belirten Taşkın, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 “Mart ayı enflasyonu 5,46 olarak açıklandı. Enflasyon doludizgin gidiyor ve ne yazık ki dar ve sabit gelirli kamu çalışanları ve emeklilerinin alım gücü her geçen gün azalıyor. Mart ayında motorine %31,67, benzine ise %24,41 zam yapılırken, doğalgaza gelen yüksek zam kamu çalışanlarını önümüzdeki kış için kara kara düşündürmeye başladı. Nisan ayında sadece şekere gelen zam %30. Memur ve memur emeklileri enflasyonun altında ezilmekle kalmadı, bu pahalılık karşısında artık sadece hayatta kalabilmek için mücadele ediyor! Temel gıda maddelerini ve diğer zorunlu ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelen kamu çalışanlarının ekonomik ve sosyal durumlarının çok acil olarak iyileştirilmesi gerekiyor. Bunun için enflasyonun her ay maaşla birlikte verilmesi, seyyanen zam ve refah payı ile birlikte ciddi bir iyileştirme yapılması gerekiyor. Kamu çalışanları ve emeklilerinin beklentisi bu yöndedir.”

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (1)
Cengiz karaca 2 ay önce
Biraz sabredin
Başka bişey yok
30
açık