Memura zam, refah payı, EYT ve 3600 ek gösterge ile ilgili flaş gelişme! Tek tek açıklandı..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, NTV'de katıldığı canlı yayında, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. EYT, 3600 ek gösterge ve kamu çalışanlarının beklediği refah payı ile ilgili detayları paylaştı.

KAMU 19.04.2022, 20:20 Editör
Memura zam, refah payı, EYT ve 3600 ek gösterge ile ilgili flaş gelişme! Tek tek açıklandı..

ASGARİ ÜCRETE ZAM GELECEK Mİ?
Bakan Bilgin, asgari ücrette temmuz zammı tartışmaları, 3600 ek gösterge ve kamu çalışanlarına yönelik refah payı ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu;

3600 EK GÖSTERGE İLE İLGİLİ SON DAKİKA AÇIKLAMASI
3600 Ek Gösterge Komisyonu'nun 10 Mayıs'ta son kez toplanacağını, çıkan düzenlemenin Cumhurbaşkanına sunulacağını belirten Bilgin, "Daha sonraki aşama Meclis aşamasıdır. Bu yılın sonunda Meclis'ten çıkar diye düşünüyorum." dedi.

3600 Ek Gösterge Komisyonu'nun 10 Mayıs'ta son kez toplanacağını, çıkan düzenlemenin Cumhurbaşkanına sunulacağını belirten Bilgin, "Daha sonraki aşama Meclis aşamasıdır. Bu yılın sonunda Meclis'ten çıkar diye düşünüyorum." dedi.

530 BİN GEÇİCİ SÖZLEŞMELİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMA
Bakan Bilgin, "3600 ek göstergeden sonra ilk gündemimiz o olacak. Geçici işçilerle ilgili sorunları bu sene içinde çözeriz." diye konuştu.

EYT ÇALIŞMASINDA SON DURUM
Bu tartışmalar bazen Meclis'te de oluyor. Açıklamalarda bulunan bazı milletvekillerimiz oluyor. Siyasetçilerin bu açıklamaları yapması doğal bir şey. Şu anda bizim gündemimizde bu yok. Şu anda gündemimizde bu yok. Ben gündemimizde olan konuları konuşmayı seviyorum. Gündemimizde 3600 ek gösterge var, kamudaki sözleşmeli çalışanlar var.

TEMMUZ ZAMMINA REFAH PAYI EKLENECEK
Bakan Bilgin, milyonlarca kamu çalışanına yapılacak maaş zammına ilişkin, "Temmuz ayında ücret artışları değerlendirilirken, kamu çalışanlarına enflasyon farkının üzerine sosyal denge ve refah payı da eklenerek değerlendirilecek." dedi.

İLAÇ DESTEĞİ
Devletin ödeme listesine aldığı 8 bin 300 küsür ilaç var. SMA ve kanser ilaçları da bunların içerisinde yer alıyor. SMA hastalarımıza bütün desteğimizi veriyoruz.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (9)
Yhs 1 ay önce
Yhs kadro bekliyor taşerone sözleşmeliye mubaşirlere var neden yhs kadro verilmiyor adalet kalkınma partisi adı üzerinde nerede adaletiniz
y.hizmetli 1 ay önce
NEYSE SİZEDE BİZDEN OY YOK.
aysel keleş 1 ay önce
YHS. Ankaraya yürümeseniz boş siz halen yazıyonuz yazmayla bir iş olmaz sesini duyuracan yoksa çoooook beklersin
Yhs 1 ay önce
Yhs başka haber yokmu sakız gibi aynı şeyler icraat yok yemiyor artık
YHS 1 ay önce
NEDEN YHS PERSONELLERİ İÇİN KADRODAN SÖZ EDEMİYORSUNUZ ? YHS PERSONELLERİ İÇİN NE YAPTINIZ ..! BİZLER DE YAŞAMAYA ÇALIŞIYORUZ . SÖZ VERENLER NEREDE ..! SÖZ VERENLERİN DE SÖZÜNÜ TUTMALARINI , ADALETLİ OLMALARINI İSTİYORUZ. ÜNİVERSİTE MEZUNU EK GÖSTERGESİ OLAMAYAN TÜM YHS ÇALIŞANLARINA EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN G.İ.H KADROSU MÜJDESİNİ BEKİLYORUZ . MÜBAŞİRLERDE OLDUGU GİBİ .
YHS 1 ay önce
Sayın bakan neden YHS ile ilgili bir açıklama yapılmıyor. Ypatığımız iş ayrı ünvan ayrı maaşımız yaptığımız işin karşılığı değil, Kurumlar sınav açmıyor mezuniyetimize göre GİH sınıfına geçirilmemiz bu kadar zor olmamalı
Hakan 1 ay önce
530 bin geçici işçi? 530 bin sözleşmeli personel?
Taşeron 1 ay önce
Sayın Bakanım tüm taşereonlar ve sözleşmelilerede kadro verilmesi için çalışma başlatmanızı bekliyoruz saygılarımla
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
11
açık